Video Duzenleme Icin En Iyi Grafik Kartı – Best Graphics Card Editing

Video Duzenleme Icin En Iyi Grafik Kartı Piyasada bulunan Dizüstü Bilgisayar. Best Graphics Card For Video Editing Listesini Keşfedin.

Video içeriği için hiç bu kadar fazla talep olmadığı için, video düzenleme için en iyi grafik kartını yaratma yarışı kızışıyor Duşuk Profilli Grafik Kartı .

Video Duzenleme Icin En Iyi Grafik Kartı - Best Graphics Card Editing

Küresel kilitlenmeler hem iş hem de boş zamanları etkiledi.

Bu, yeni içerik için aç gözlerin olduğu anlamına geliyor ve bu nedenle video editörleri bu büyük talebi karşılamak için mevcut en hızlı araçlara ihtiyaç duyuyor.

En iyi kameralı telefonlar artık rutin olarak 4K 60fps video çekebildiğinden, video içeriğiyle çalışmak herhangi bir bilgisayar için çok zorlayıcı olabilir.

Profesyonel video kameralar şu anda RAW kodeklerini kullanarak daha büyük çözünürlüklerde çalışıyor ve bu da mümkün olan maksimum yaratıcı kontrolü sağlıyor.

Bu kontrolü çalıştırmak için güçlü bilgisayar donanımı gerekir.

Herhangi bir video düzenleme sisteminin en önemli bileşenlerinden biri grafik kartıdır (GPU).

Grafik kartı, video kodlama ve kod çözme, GPU etkin efektleri uygulama ve ayrıca videoyu ekranda göstermeye kadar çeşitli görevleri gerçekleştirir.

GPU’lar şu anda nesilsel bir değişimden geçiyor.

Yeni nesil GPU’lar, kendilerinden önceki kartlardan (çok) daha az paraya daha fazla güç sunuyor.

Akılda tutulması gereken en önemli şey, kullanılan video düzenleme yazılımı ve sistemi için en uygun GPU’yu seçmektir.

Örneğin, Blackmagic Design’ın DaVinci Resolve, çok çeşitli GPU’larla çalışabilen mükemmel bir NLE örneğidir.

Bilgisayarda birden fazla GPU kuruluysa, Resolve, hangi GPU’nun ekranı çalıştıracağını ve hangisinin yalnızca hesaplama görevlerini düzenlemek için kullanılacağını seçme olanağı sunar.

Video Duzenleme Icin En Iyi Grafik kartları

Nvidia GeForce RTX 3070

Diğer RTX 30 kartlarında belirtildiği gibi, bu Ampere kartının önceki RTX nesline kıyasla sunduğu bilgi işlem gücü seviyesi akıllara durgunluk veriyor.

RTX 3070, önceki neslin RTX Titan ve RTX 2080ti serisinin en iyisi kadar hızlı değil.

Her iki kartın da neredeyse üç kat daha fazla satıldığı düşünüldüğünde, RTX 3070’in sunduğu paranın değeri şaşırtıcı.

Yine, RTX 3080’de olduğu gibi, yakalama, birden fazla video akışı ve GPU efektiyle çalışırken araya girebilecek daha düşük video RAM miktarıdır.

RTX 3070, çoklu GPU kurulumunda birden fazla kullanılırsa çok anlam ifade eder.

Blackmagic Design’s Resolve gibi video düzenleme yazılımı, RTX 3070’lerden birini hesaplama ve diğerini görüntüleme için kullanabilir.

Bu kurulum, bir RTX Geforce 3090’ın fiyat ve güç gereksinimlerinden çok daha düşük bir fiyata sanatçılar için çok fazla esneklik sağlayabilir.

Adobe Premiere video düzenleyicileri ve bütçeye uygun içerik oluşturucular için RTX 3070, bulabilirseniz paranızın tam karşılığını verir.

AMD Radeon Pro VII

AMD’nin Radeon Pro Kartları, Nvidia Eşdeğerlerinden çok daha ucuzdur, ancak bu, birçok görev için onlara eşit olmadıkları anlamına gelmez.

AMD Radeon Pro VII, AMD’nin Radeon Pro grafik ekibinin en yenisidir. CUDA uygulamalarına ihtiyacınız yoksa, Radeon Pro VII muhtemelen piyasadaki en iyi çok yönlü Pro karttır.

4K’da 6 ekran, 5k’de 3 ekran ve hatta (bulabilirseniz) bir 8K ekran çalıştırma özelliğine sahip olduğu için özellikle video içeriği oluşturucuları için iyidir.

Nvidia GeForce RTX 3080

RTX 3080, yeni Nvidia RTX 30 ailesinin Goldilock’larıdır, çünkü birçok video editörü için kazançlı bir güç ve değer kombinasyonu sunar.

Adobe Premiere Pro’da belirli görevlerde önceki amiral gemisi Nvidia RTX Titan’dan fiyatın neredeyse üçte birine göre daha fazla hız sunan RTX 3080, çeşitli video görevleri için çok daha pahalı RTX 3090’a ayak uyduran Adobe Premiere figürleri de sunuyor.

RTX 3080 ile yakalamak, 10 GB video RAM’in özellikle 4K ve daha büyük video iş akışları norm haline geldikçe kötü görünmesidir.

Tüm RTX kartları, NVIDIA Broadcast uygulamasının bir parçası olan yayıncılar için bu yeni nesil kartlardaki yapay zeka araçlarından en iyi şekilde yararlanan harika yazılım araçları sunar.

Yine, RTX 3090’da olduğu gibi, yenilikçi bir fan tasarımı sunduğu, şık göründüğü ve en ucuz seçenek olduğu için RTX 3080’in Founders Edition’ına bağlanıyoruz.

AMD Radeon RX6800 XT

Orta kademe AMD Radeon RX6800XT, büyük kardeşi RX6900XT kadar pahalı ve güç emici değil, yeni AMD neslinin tatlı noktasıdır.

RX 6800XT, Nvidia’nın eşdeğer RTX 3080’inden 6GB daha fazla olan aynı miktarda 16GB Video RAM’e sahip.

Alt kademe AMD RX6800 ile karşılaştırıldığında, o kadar fazla para için değil daha fazla güç sunuyor ve kesinlikle iki ucuz kart arasından seçimimiz olacaktır.

Daha önce bahsettiğimiz gibi, Blackmagic Design Davinci Resolve gibi bazı düzenleme uygulamaları çoklu GPU kurulumlarını sever.

Yeni nesil bir Ryzen CPU’nun yanında iki RX6800XT paketleyen iş istasyonlarının beklentisi, yıllarca dayanabilecek bir Blackmagic Resolve iş istasyonu için tatlı noktamız olacaktır.

Nvidia Quadro RTX 5000

Birçok video editörü için, yalnızca seçtikleri video düzenleme yazılımıyla çalışan ve iyi bir destekle sessizce çalışan bir karta sahip olmak ve sağlam bir garanti, ekstra fiyat primine değer.

Bununla birlikte, yeni RTX 30 serisi kartlar, güç-maliyet oranlarıyla, profesyonel Quadro kartlarını video kullanımlarının en nişleri dışında herkes için haklı çıkarmayı gerçekten zorlaştırıyor.

Video düzenlemeleri için hala bir Quadro üzerinde ısrar edenler için, daha kararlı sürücü seti nedeniyle, Nvidia Quadro RTX 5000 bizim seçimimiz olacaktır.

RTX 5000, çok çeşitli video iş akışları sağlayacak 16 GB hızlı Video RAM sunar.

Adobe Premiere Pro’daki RTX Titan veya RTX Geforce 2080ti ile karşılaştırılabilir kıyaslamalara sahip olan RTX 5000, bir yumruk atmanın ötesinde.

Ve düşen fiyatı ile Nvidia iş istasyonu kart alanında bir pazarlık.

Nvidia GeForce RTX 3090

Konuyu kısaltalım, yeni Nvidia RTX 3090, yeni nesil bir GPU’nun mutlak canavarı.

24GB video RAM, en son HDMI 2.1 spesifikasyonunu kullanarak 8K monitörlere çıktı verme yeteneği ile RTX 3090 kartı, bir video düzenleyicinin atabileceği hemen hemen her şeyi halledecektir.

 Özellikle Windows’taki Adobe Premiere Pro’da, çoğu durumda Nvidia GPU’larla PC’de AMD’den daha iyi çalışma eğiliminde.

Ayrıca RTX 3090, 3B’den gerçek zamanlı içerik oluşturmaya kadar çok çeşitli diğer yaratıcı disiplinler için iyi çalışacaktır.

Yakalama, şaşırtıcı bir şekilde, epeyce var. Bunlardan en önemlisi – bir PC tüm bu gücü kaldırabilir mi?

RTX 3090, 350W TDP’ye sahip elektrik yiyen bir canavardır, bu yüzden bu canavarın kurulacağı bilgisayarın RTX 3090’ı kullanabilen bir güç ünitesine sahip olduğundan emin olun.

RTX 3090 fiziksel olarak da büyüktür ve daha küçük PC kasalarında sıkışık olabilir.

Sonra Nvidia’nın tüm Ampere kartları için kullanılabilirlik sorunu var Video Duzenleme Icin En Iyi Grafik Kartı.

Bu nedenle, şu anda satın alınabilecek RTX 3090 kartının en ucuz çeşidi olduğu için Founders sürümünü mevcut seçimimiz olarak listeliyoruz.

AMD Radeon RX6900 XT

8 Aralık 2020’de piyasaya çıkacak olan AMD RX6900 XT, yeni Işın İzleme nesil kartların amiral gemisi kartıdır.

Saf güç için AMD, Nvidia’yı birincil oyun kıyaslama hedefinde kapattı ve bazı durumlarda aştı.

Bunun video editörleri için RX kartlarını nerede bıraktığı hala tartışmaya açık.

Ancak AMD, özellikle RX serisi kartlar en yeni AMD Ryzen CPU’larla eşleştirildiğinde piyasaya bazı heyecan verici yeni teknolojiler getiriyor.

Yani, CPU ve GPU’nun aralarındaki bant genişliğini en üst düzeye çıkarmasına olanak tanıyan ve potansiyel olarak önemli bir performans kazancı sağlayan ‘Akıllı Erişim Belleği’.

Ayrıca AMD kartları, harici bir GPU kutusu aracılığıyla Intel Mac’lerle çalışabilir, bu da AMD kartını çoklu işletim sistemli işyerleri için potansiyel olarak harika bir yatırım haline getirir.

Makul bir fiyata amiral gemisi kartı olarak AMD RX6900XT, geleceğe dönük bir pazarlık olabilir.

Mac Mini with Apple M1

Yeni M1 ARM destekli yongaların ortaya çıkmasıyla Apple, bir GPU’nun neler yapabileceğini yeniden yazdı.

Bunun nedeni, yeni Apple mimarisinin bir bilgisayarın tüm unsurlarını, bilgisayar endüstrisini fırtınaya sürükleyen tek bir çipte birleştirmesidir.

Çeşitli video iş akışlarında daha güçlü Mac’leri (ve PC’leri) kolayca geride bırakarak, gücün bir kısmını kullanırken GPU ile ilgili görevler için en az 2 kat performans sunar.

Final Cut Pro ve DaVinci Resolve kullanıcıları için bir Apple Mac mini (M1 2020) içine yerleştirildiğinde, yeni M1 destekli Mac mini, yeni bir ayrı GPU veya harici GPU’dan daha iyi bir yatırım olabilir. editörler için benzer bir fiyata kurulum.

Mac Mini, önceden yüklenmiş bir Mac ile gelen video kullanıcıları için mükemmel bir GPU’dur Video Duzenleme Icin En Iyi Grafik Kartı.

Mac Mini M1 birinci nesil bir ürün olduğundan, eGPU desteği ve RAM genişletilebilirliği gibi özellikler eksiktir.

AMD Radeon RX5700 XT

Grafik kartları tasarımlarına göre derecelendirilmiş olsaydı, AMD Radeon RX 5700 XT’yi listenin başına koyardık.

AMD, en son RX6000 serisiyle Nvidia’ya ayak uyduruyor. Hiç eğilmenin olmadığı önceki nesil kartlar.

PCIE Gen 4 desteği ve GDDR 6 bellek gibi yeni kartlarda bulunan aynı teknolojilerin birçoğuna sahip olmak, RX 5700XT’yi bütçeye uygun video editörleri için şenlikli bir pazarlık haline getiriyor.

Bu aynı zamanda bir eGPU muhafazası aracılığıyla dizüstü bilgisayarlarının performansını artırmanın ucuz ve hızlı bir yolunu arayan Mac kullanıcıları için mükemmel bir seçenektir.

AMD Radeon Pro WX8200

AMD Radeon Pro WX 8200, çok kullanımlı bir sistem için mükemmel bir karttır. Radeon Pro sürücüleri, Pro video uygulamalarının tereyağı gibi çalışmasını sağlar.

Diğer tüm AMD kartları gibi, WX8200 de bir Mac veya PC ile çalışmaktan mutlu.

Ayrıca AMD kartları, aynı PC kutusunda bir Nvidia kartıyla çalışmaktan çok daha fazlasıdır.

Bu, bir editörün bir dizi uygulamaya profesyonel düzeyde iyileştirmeler sunan UI’yi çalıştırmak için WX8200’den yararlanan bir sistem kurabileceği anlamına gelir.

CUDA gerektiren uygulamalar için, yalnızca hesaplama görevleri için bir GeForce kartı kurulabilir.

Tüm bunlar, Nvidia veya AMD’den daha pahalı bir Pro kartın maliyetinden daha ucuza. Bu esneklik, WX8200’ü her video profesyoneli için mükemmel bir yatırım yapar.