Vakumlu Laptop Sogutucu – Best Vacuum Cooler List 2021

Vakumlu Laptop Sogutucu İnceleme Listesi 2021 En İyi Fiyatla Piyasada Bulunmaktadır. En İyi Vacuum Laptop Cooler Özelliklerini ve İşlevini Öğrenin.

Ikisi Bir Arada Laptop Dünya mobil hale geldi. İster web sitesi trafiğine, ister teknik satış verilerine, ister yerel üniversitenizdeki tabloya bakıyor olun, kanıt orada.

Vakumlu Laptop Sogutucu - Best Vacuum Cooler List 2021 - Games Cheats Blog

Dizüstü bilgisayarlar daha kompakttır, kullanımı daha kolaydır ve genellikle masaüstü benzerleri kadar güçlüdür.

Ancak dizüstü bilgisayarların aynı performans göstermediği bir alan var: ısı dağıtımı.

Bilgisayar bileşenlerine gelince, ısı onların kriptonitidir. Çok ısınırlarsa, donanımınızın zarar görmesini önlemek için yavaşlatması gerekir.

Dizüstü bilgisayar üreticileri, bilgisayarlarının içinde oldukça gelişmiş bir soğutma teknolojisine sahiptir, ancak bu mükemmel değildir.

Bilgisayarlarımızın olmasını istediğimiz kadar soğuk kalmamasının iki ana nedeni vardır. Birincisi uzay.

Bir dizüstü bilgisayar kasasının içinde çok fazla yer vardır, bu nedenle fanlar genellikle mümkün olduğunca küçüktür. İkincisi ses.

Herkes sessiz bir dizüstü bilgisayar ister, bu nedenle üreticiler sessizlik için sürekli olarak hava akışını feda ederler.

Dizüstü bilgisayar soğutma pedleri uzun süredir piyasadadır, ancak alabileceğinizin en iyisi değildir. Vakumlu soğutma fanları benzersiz bir prensipte çalışır.

Hangi Vakumlu Laptop Sogutucu Fanı İyi?

Bir soğutma fanı seçerken dikkate alınması gereken iki faktör vardır.

Ne tür bir dizüstü bilgisayarınız olduğunu ve o dizüstü bilgisayarı nasıl kullanmayı düşündüğünüzü bilmeniz gerekir.

Büyük bir masaüstü değiştirme modeli mi? Veya yanınızda götürdüğünüz kompakt bir tane? Bir masa üzerinde mi yoksa kucağınızda mı kullanacaksınız?

Masadan uzaktayken dizüstü bilgisayarla kullanabileceğiniz bir soğutma fanı istiyorsanız, Opolar sizin için daha soğuktur.

Dizüstü bilgisayara fiziksel olarak bağlanan sert bir klipsi vardır, böylece onu bir masa üzerinde sabit bir şekilde bırakmak zorunda kalmazsınız.

Uyarlanabilir olduğundan neredeyse her boyuttaki dizüstü bilgisayara sığabilir.

Ve yerleşik kontroller, dizüstü bilgisayarınızın istediğiniz şekilde çalışmasını sağlayan bir dizi farklı ayar arasından seçim yapmanıza olanak tanır.

Sabit bir dizüstü bilgisayarda mümkün olan en iyi soğutmayı istiyorsanız, KLIM Oyun Dizüstü Bilgisayarı Soğutucusu ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Oyuncular ve iş istasyonu kullanıcıları için özel olarak tasarlanan bu soğutucu, zorlu koşullarda bile taviz vermez.

UnTech Gaming Laptop Cooler, olabildiğince kolay. Sadece soğutma bağlantı noktasına takın, prize takın ve sihir yapmasına izin verin.

Bu soğutucu, ultra taşınabilir için uygun tek modeldir, ancak yine de daha büyük dizüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir.

En İyi Vakumlu Laptop Sogutucu Listesi 2021

Hava çıkışına takılarak, stok soğutma sisteminizden daha yüksek bir hızda havayı emebilirler.

Bu sistemlerden bazıları soğutma performansını önemli ölçüde artırmıştır. Fark çoğu tüketici tarafından fark ediliyor mu?

Birinden yararlanıp yararlanmayacağınızı nasıl anlarsınız? Kendimiz bulmaya karar verdik.

KLIM Oyun Dizüstü Soğutucusu

Ürünlerini dünyanın her yerinden tedarik eden bir ithalatçı olarak KLIM, iyi bir şeyi nasıl alacağını ve harika hale getireceğini biliyor.

Oyun dizüstü bilgisayar soğutucusu, tasarım olarak Opolar moduna benzer, ancak onu oyun dizüstü bilgisayarları için ideal kılan birkaç benzersiz özellik vardır.

Montaj

Kovan tipi montajın piyasadaki en etkili olduğu kanıtlanmıştır. KLIM Gaming Laptop Cooler ile ilgili benzersiz olan şey, kolların soğutucunun kendisinden bağımsız olmasıdır.

Birini aldığınızda, aynı anda üç kollu bir set elde edersiniz. Dizüstü bilgisayarınızı ölçmek zorunda değilsiniz, sadece her bir kılıfın uygunluğunu test edin ve hangisinin en uygun olduğunu görün.

KLIM’in soğutucusu sabit dizüstü bilgisayarlar için idealdir.

Klipsli bir braket kullanmak yerine, dizüstü bilgisayarınızın altına takmak için ürünle birlikte gelen bir 3M montaj bandı şeridi kullanır.

Kılıf daha sonra soğutucu üzerindeki bağlantı noktasına oturarak yerine oturmasını sağlar.

Kılıf her zaman bilgisayarınızda kalacaktır, ancak taşınabilir moddayken soğutucu çıkarılabilir.

Bu tasarım biraz daha iyi soğutma performansı sağlar çünkü fanlar düz bir yüzeyde her zaman daha iyi çalışır.

Hava akımı

Bu Vakumlu Laptop Sogutucu biraz daha standartlaştırılmış, ancak çok daha uyarlanabilir. 1500 rpm’den 4200 rpm’ye kadar hız yapabilen değişken bir hızdır.

Bu, doğrusal bir ölçekte dinamik olarak yaklaşık% 10 hassasiyete ayarlanabilir. Bilgisayarınız ne kadar ısınırsa, fan havayı soğutucudan o kadar hızlı çeker.

Soğutma

Beklediğimiz gibi, bu soğutucu test ettiğimiz en iyi performans gösterenlerden biriydi.

Bunun bir kısmı bir masa üzerinde kullanılmasından kaynaklanıyor olabilir, çünkü kullanılacak şekilde tasarlandı.

Aynı Dell M6600 71 dereceden 62’ye düştü. Fark ettiğimiz tek şey, bilgisayarınız ne kadar ısınırsa, fanın o kadar iyi çalıştığı oldu.

Bu, bilgisayarından çok şey isteyecek olan herkes için idealdir.

Mümkün olan en iyi performansa ihtiyaç duyan oyuncular, video editörleri ve profesyoneller kesinlikle bu modeli düşünmelidir.

Kullanılabilirlik

Çoğu kullanıcı için bu bir “ayarla ve unut” sistemi olacak. Sadece soğutucuyu takın, güç düğmesine basın ve gerektiğinde fan hızını otomatik olarak ayarlamasına izin verin.

Bir şeylerin somun ve cıvatalarına girmeyi seviyorsanız, hızı manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı mod vardır.

Bir seçenek gürültüyü azaltır ve her şeyi sessiz tutar. Diğerleri, ortamdan bağımsız olarak dizüstü bilgisayarı olabildiğince serin tutar.

UnTech Gaming Laptop Cooler

Herkes kucağında devasa bir oyun santrali çalıştırmıyor. Bazılarımız dizüstü bilgisayarlarımızı serin tutmanın basit bir yolunu arıyoruz.

Bu, UnTech’in devreye girdiği yerdir. Bu soğutucu, diğerleriyle aynı teknolojiyi kullansa da, performans yerine kullanım kolaylığına odaklanmak için basitleştirilmiştir.

Montaj

UnTech (Taşınabilir) Oyun Dizüstü Bilgisayarı Soğutucusunda, ekstra bir boyut dahil olmasına rağmen, kılıf önceki dizüstü soğutucusunda gördüklerimizle aynıdır.

İnce kılıf, Macbook gibi ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlar için özel olarak tasarlanmıştır.

Hava akımı

Bu soğutucunun içinde, çoğu dizüstü bilgisayarda bulacağınızdan biraz daha büyük olan 75 mm’lik bir fan vardır.

Çoğu dizüstü bilgisayarda göze çarpan bir gelişme olan oldukça tutarlı bir 75 CFM ortaya koyuyor.

Izgaralar eşit aralıklarla yerleştirilmiştir, bu nedenle havanın içinden geçebileceği çok yer vardır.

Bu azaltılmış kısıtlama yolu, daha küçük bir fanın havayı daha kolay itmesini sağlayarak hava akış yolunun verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Soğutma

Bu fanın kompakt boyutu göz önüne alındığında, CPU sıcaklığımızı büyük dizüstü bilgisayarımızda şaşırtıcı bir şekilde 6 derece düşürdüğünü görmekten etkilendik!

Bu fanın gerçekten kullanılmak üzere tasarlanmadığı bir ortamda tam yük altında.

Sadece karşılaştırma amacıyla, fişe takmaya ve dizüstü bilgisayarımızı boşta bırakmaya karar verdik. Harici soğutucu yavaş çalıştığında neredeyse sessizdir. Bir şeyi zar zor duyuyorsun.

Bu soğutucu, daha kompakt bir dizüstü bilgisayara sahip olduğunuz bir ortamda mükemmel olacak ve dahil edilen fanlar bunu kesmeyecek.

Sisteminize, gerçekten gerçekleştirmesi için ihtiyaç duyduğu ekstra desteği verecektir.

Kullanılabilirlik

Bu soğutucunun yerleşik bir sıcaklık sensörü ve otomatik bir hız kontrolü vardır. Ayarlamanız veya yapılandırmanız gereken hiçbir şey yok.

Sadece bilgisayarınıza bağlayın, USB bağlantı noktasına takın ve işini yapmasına izin verin. Basitlik söz konusu olduğunda, daha iyi bir şey bulamazsınız.

Opolar

Birkaç yıldır bu sektörde bulunan Opolar, dizüstü bilgisayar vakum soğutucusunun birkaç yinelemesini üretti.

Tarihsel olarak konuşursak, genellikle piyasadaki lider markalardan biri oldular. 6. nesil soğutucuları artık mevcutken, önceki modele göre nasıl geliştiğini merak ettik.

Montaj

Herhangi bir soğutma sistemiyle ilgili en önemli şey, fanın dizüstü bilgisayara sıkıca takılmış olmasıdır.

Havayı yalnızca dizüstü bilgisayarın çevresindeki alandan değil, yalnızca havalandırma deliğinden çekmesini istiyorsunuz. Opolar’ın gerçekten öne çıktığı yer burasıdır.

Her biri biraz farklı kalınlığa sahip üç farklı model vardır. 0,75 inç, 0,875 inç ve 1 inç arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu genişlik, dizüstü bilgisayarınızın kalınlığıyla uyumlu olmalıdır. Vakumlu Laptop Sogutucu yan tarafından uzanan, dizüstü bilgisayarınızın yan tarafına sıkıştırılabilen büyük bir kauçuk kılıftır.

Takıldığında, bilgisayarınızın soğutma bağlantı noktasının etrafında mükemmel bir sızdırmazlık sağlar.

Bu, hava akışını en üst düzeye çıkararak onu diğer birçok vakumlu soğutucunun önüne geçirir.

Bu kenetleme mekanizması ile ilgili bir diğer önemli şey ise sağlam olmasıdır.

Dizüstü bilgisayarınızı bir masanın üzerine yerleştirmek zorunda değilsiniz, kaldırıp istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Kaya gibi sağlam kelepçeler sizinle birlikte takip etmesini sağlar.

Hava akımı

Bir vakumlu soğutucu satın almanızın tek nedeni, içindeki fanın dizüstü bilgisayarınızdaki olandan daha iyi olmasıdır.

LC06’yı seçmemizin ana nedenlerinden biri fanın kendisidir. Japonya’da üretilen rulmanlar, çoğundan çok daha yüksek bir standartta üretilmiştir.

Bu, daha az gürültü ve uzun vadeli güvenilirlik anlamına gelir. 5000 saatin üzerinde kullanım için derecelendirilmiştir ve çoğu dizüstü bilgisayardan çok daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Ancak bu fanın en etkileyici kısmı değişken hava akışıdır. Ses seviyesi ile hava akışı arasında mükemmel dengeyi bulmanızı sağlayan 13 farklı hız ayarı arasından seçim yapabilirsiniz.

Kesin sayılar bir dizüstü bilgisayardan diğerine değişecektir, ancak bu fan kesinlikle dizüstü bilgisayarımızdakinden birkaç kat daha iyidir. Çoğu kullanıcının bunu% 50’nin üzerine çıkarması gerekmeyecek.

Soğutma

Gerçekte gerçek dünyada nasıl bir performans sergiliyor? Elimizdeki en büyük dizüstü bilgisayarda, i7 işlemcili Dell M6600’de denedik.

Bu bir masaüstü yedek dizüstü bilgisayardır, bu nedenle sıradan dizüstü bilgisayarınızdan çok daha fazla ısı üretir. Yük altında, stok soğutucu ile 71 derecede oturuyorduk.

Bu soğutucuya tokat atıldığında, sıcaklık 65 dereceye düştü. Bu sıcaklık değişimi, kısma ve tam saat hızı arasındaki fark anlamına gelebilir, bu nedenle bu oldukça etkileyici bir sonuçtu.

Kullanılabilirlik

Bilgisayarlarımızı serin tutmak önemli olsa da, herhangi birimizin isteyeceği son şey, konuşmayı yapamayacak kadar gürültülü bir hayran olmaktır.

Daha önce sunucu odasında çalışan herkes neden bahsettiğimizi anlıyor.

Neyse ki, Japon hayran oldukça sessiz. Maksimum hızda, tipik ev fanınızdan çok daha fazlasını değil, yalnızca 70dbm üretir.

Ancak çoğu kullanıcı için gürültü seviyesi, onu daha yavaş bir hızda çalıştıracağınız için çok daha düşük olacaktır.

Soğutucunun yanında parlak bir LED sıcaklık göstergesi vardır. Bu, bilgisayarınızdan çıkan havanın ısısını gösterir.

Bu havanın gerçek CPU sıcaklığınızdan daha soğuk olacağını unutmamak önemlidir. İşlemcimiz 60 derecedeyken hava 40 dereceye yaklaştı.

Ancak, sıcaklık düşüşünü hissettiğinizde, fan hızını artırmanız veya azaltmanız gerekip gerekmediğine hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.