Solak Oyun Faresi Kablosuz Düğmeler Ağırlığı

Solak Oyun Faresi Kablosuz Düğmeler Ağırlığı İnceleme. En İyi Sol El Oyun Faresi Ayrıntıları Fiyat Pil Ağırlık Sensörleri DPI Bilgileri.

Oyun oynamak için en iyi solak fareyi bulmak bu kadar zor olmamalı, ancak yine de şaşırtıcı derecede küçük bir oyun faresi seçeneğimiz var.

Solak Oyun Faresi

Peşinde olduğunuz şeye yakın bir şey bulsanız da – fare modellerinde, güney pençelerinin kullanması için iyi olan hafif bir yeniden canlanma oldu – aslında bizim için yapılmış çok az şey var.

Şimdi, elbette, birçoğumuz kitleler için tasarlanmış kemirgenleri, hayatımızın çoğunda bunu yapmak zorunda kaldığımız için oldukça yetkin bir şekilde kullanabiliriz.

Yine de, özellikle ergonomi ve dikkatli düğme düzenlemesi açısından gerçekten aynı değil.

En İyi Solak Oyun Faresi

Ne yazık ki, çok yakın zamana kadar, gerçekten solak insanlar için özel olarak yapılmış tek bir model vardı.

Bununla birlikte, çok yönlü modellerin yükselişi göz önüne alındığında, oyun için en iyi solak fareyi ararken dikkat etmeniz gereken seçim, birkaç modelden daha büyüktür.

Bazıları, sinsi bir işaretçi arayanlar için gerçekten iyi seçenekler.

Kişisel deneyimlerime dayanarak konuşuyorum ve PC Gamer’daki en iyi köpekler, başkalarının oyun oynamak için mükemmel olan en iyi solak fareyi bulmalarına yardımcı olmak için bu kılavuzu oluşturmama izin verdi.

1. Logitech G903

DPI: 12,000

Sensor: Optical PMW3366

Battery: 32 hours (w/o RGB) rechargeable

Interface: USB

Buttons: 11

Ergonomic: Ambidextrous

Weight: 107g (3.1 oz)

Logitech G903, kesinlikle solak bir fare değildir, ancak çok yönlü tasarımı ile çekişmeli olmalıdır.

Tasarımdan başlayarak, ele iyi oturan ve kullanıcıya göre değiştirilebilen çıkarılabilir baş parmak düğmelerini barındıran gerçekten rahat bir şekil.

  Bahsedilen başparmak düğmeleri ve işaretçinin üzerindeki diğerleri şimdiye kadar test ettiğim en iyi tıklamaya sahip: itmek, hissetmek ve duymak tatmin edici.

Üstte, metal kaydırma tekerleği yan yana tıklayabilir ve 15 saniye boyunca serbestçe dönebilir – ancak isterseniz çentikli düğme olarak kullanabilirsiniz.

Logitech’in denenmiş ve test edilmiş (ve inanılmaz derecede hassas) 12.000 DPI sensörünü de kullanır.

Genel olarak, G903, solcular için, bazı kablolu alternatiflerden biraz daha iyi olmasa da size hizmet edecek kaliteli bir kablosuz seçenektir.

Ve bunu söyledikten sonra, isterseniz fişini takabilir ve kablolu fare olarak kullanabilirsiniz.

2. Razer Viper

DPI: 16,000

Sensor: Optical 5G

Interface: USB

Buttons: 8

Ergonomic: Ambidextrous

Weight: 69g (2.4 oz)

Oyun fareleri söz konusu olduğunda her zaman daha büyük ve daha fazlasını savunabilirsiniz, ancak Razer akıllıca burada daha az gidilen yolu seçer.

Razer Viper, onu tartmak için kesinlikle fazlalığı olmayan bir işaretçi neşteridir. Bu, hem sade tasarımına hem de içindeki etkileyici, en son teknolojiye kadar uzanıyor.

Yalnızca 69g ağırlığında ve 16.000 DPI 5G sensörüyle gelen Viper, son derece yumuşak bir kayma sunar. Optik anahtarları, yine de gerçek bir headliner hareketidir.

Bunların çalıştırma hızını üç katına çıkarması ve her tıklamaya neredeyse anında yanıt vermesi gerekiyor. Bu, göz kamaştırıcı derecede hızlı aksiyonla sonuçlanır ve Viper’ı esporlar için mükemmel kılar.

3. Corsair M55 RGB Pro

DPI: 12,400

Sensor: Optical

Interface: USB

Buttons: 8

Ergonomic: Ambidextrous

Weight: 89g (3.1 oz)

Ambidextrous farelerin, iki zıttı memnun etmeye çalışmak gibi kaçınılmaz bir görevi vardır.

Corsair’in M55 RGB Pro’su bunu çoğundan daha iyi halleder. Oyun oynamak için en iyi mouse pad’lerde sorunsuz bir şekilde kaymasına olanak tanıyan, ismine göre yetersiz 89 gram olan rahat, kullanıcı dostu bir işaretçi.

Dahası, sol veya sağ el modu arasında geçiş yapmak, iki programlanabilir düğmeyi basılı tutmak kadar kolaydır.

Kavrayışlı kasa aynı zamanda, kontrolün tamamen sizde olduğu anlamına da gelir. Aynı anda, duyarlı optik sensörü 12.400 DPI’ya kadar sunar.

M55’in çekici kabuğunun altında kusurlar gizleniyor, ancak bu kadar uygun bir fiyata sunulduğunda şikayet edemezsiniz.

4. Razer Lancehead

DPI: 16,000

Sensor: Optical 5G

Battery: 24 hours (with RGB) rechargeable

 Interface: USB

Buttons: 9

Ergonomic: Ambidextrous

Weight: 111 g (3.9 oz)

Bu kablosuz, çok yönlü fare, listedeki en sevilen fare, ancak o kadar kaliteli bir ürün ki, en azından düşünmeye değer.

Pürüzsüz bir tasarıma sahiptir, ancak Deathadder’dan farklı olarak, elinizin konumlandırılmasına ve rahatlığına yardımcı olmak için her iki tarafında lastik tutacaklara sahiptir.

Dokuz düğmenin tümü programlanabilir ve gerçek Razer kalitesi hissine sahipken, 16.000 DPI sensörün altında mükemmel ve kaliteli izleme sağlıyor.

Dahası, pillerini yanında götürmesi gereken kablosuz bir kemirgen için ortalama 111 gram ağırlığa sahip başka bir orta boy fare.

Yan düğmeler çıkarılamaz, bu yüzden yerleştirmelerine alışmanız gerekecek, ancak kazara bunlardan kaçınma olasılığınızın yanı sıra ekstra olarak kullanmak istediğinizde bunları kullanabilmeniz için yeterince iyi tasarlanmışlardır. düğmeler.

Bunun en büyük satış noktası, aydınlatma da etkinken alacağınız iddia edilen 24 saatlik pil ömrüdür. Etkileyici.

Kablolu versiyon olan Lancehead Tournament Edition da değerli bir seçimdir ve kablosuz versiyona geçemezseniz biraz daha ucuzdur.

5. SteelSeries Sensei 310

DPI: 12,000

Sensor: Optical

 Interface: USB

Buttons: 8

Ergonomic: Ambidextrous

Weight: 92 g (3.2 oz)

Bu, selefinin tamamen elden geçirilmesinden yararlanan küçümsenmiş bir faredir.

Mükemmel çok yönlü şekli dışında neredeyse tamamı yepyeni ve tam olarak böyle olması gerekiyor.

Sensei’nin tasarımını kavraması artık çok kolay ve avuçlarınız sıcak veya terli olduğunda garip hissetmeyeceksiniz.

Şekil son derece rahattır ve makineleri için orta büyüklükte bir işaretçi arayanlar için harika olacaktır.

Her iki tarafında, düzenleme ve yerleştirme açısından aynı olan bir çift başparmak düğmesi vardır.

Bunlar, solak veya sağ elini kullanan bir kullanıcı için iyi bir şekilde engel teşkil edebilir, ancak yeniden tasarımları nedeniyle, her ikisi de kullanılacak kadar yakındır, ancak yanlışlıkla tıklamayı önlemek için yeterince yol dışıdır.

Orta büyüklükte ve yeterince hafif bir seçenek arayanlar Sensei 310’u düşünmelidir.

6. ROCCAT Kova AIMO

DPI: 12,000

Sensor: Optical

Interface: USB

Buttons: 11

Ergonomic: Ambidextrous

Weight: 99g (3.5 oz)

Roccat Kova, makul bir değer teklifi sunan, çok yönlü bir faredir.

Her bir birincil düğmeyi çevreleyen benzersiz Smart Cast düğmelerine ve kullanıcıların eşleyebileceği 10 programlanabilir düğmeye sahiptir; ancak Roccat’in Easy-Shift + teknolojisini istiyorlar.

Kova’nın en zayıf kısmı Roccat’in yazılımı Swarm’dır. Birincil amacı, size Razer’ın Synapse yazılımının düğme düzenleriyle esneklik ve özelleştirme sunduğu gibi hizmet etmektir.

  Ne yazık ki, oldukça karmaşık ve diğerleri kadar sezgisel değil, bu da birlikte çalışmak can sıkıcı olabileceği anlamına geliyor.

Göze çarpan hakaretler arasında oyuna özel profiller için sınırlı yuvalar ve kafa karıştırıcı şekilde etiketlenmiş menü seçenekleri bulunur.

Bunu başarabilir veya ötesine bakabilirseniz – ya da meleksi bir sabır sergileyebilir ve tüm kendine özgü özelliklerine alışabilirseniz – altında solcuların değerlendirmesine layık mükemmel, çok yönlü, rahat ve iyi performans gösteren bir fare vardır.