PC için Oyun Joystick – Best Gaming Joystick PC

PC için Oyun Joystick ‘nizde USB Bağlantı Noktalı Oyun Kontrolü için PC için Piyasadaki Best Gaming Joystick PC Joystickini Bulun.

Seğirme tepkisi ve mükemmel piksel hedefinin söz konusu olduğu bir klavye ve fare ile yemin etmek kolaydır, ancak farklı oyun denetleyicilerinin bir oyun PC’sinde oynarken avantaj sağlayabileceği devasa bir alan vardır.

PC Için Oyun Joystick - Best Gaming Joystick PC

Bir dövüş oyunu oynuyorsanız, çılgınca ezebileceğiniz bir kontrol cihazındaki düğmelerden daha fazla memnuniyet elde edebilirsiniz.

Yoğun bir it dalaşında uzayda uçuyorsanız, bir dizi döngü ve dönüş yapmak için bir kontrol çubuğunu basılı tutmak, yumuşak bir şekilde manevra yapmak için farenizi masanızın etrafına aceleyle atmaktan çok daha kolay olabilir.

Ve analog girişlerin ya hep ya hiçe göre bazı avantajları olduğunu, fareler ve klavyelerin her yerinde ikili kontrollerin olduğunu unutmayalım – sadece klavyeli bir yarış oyununda hızlanmayı yavaşlatmayı deneyin.

Geleneksel oyun denetleyicilerinin ötesinde, belirli oyun türlerinde üstünlük sağlamak için yapılmış oyun çubukları ve dövüş çubukları gibi bir dizi özel denetleyici de vardır.

Çeşitli kategorilerde en iyi kontrolörler, bu nedenle bir oyun bir kontrol cihazından daha fazla fayda sağlayabildiğinde, klavyenizin ve farenizin hak ettiğiniz bir mola vermesine izin verebilirsiniz.

Piyasadaki PC İçin En İyi Oyun Joystick

Sony DualSense Controller

Sony’nin DualShock 4 denetleyicisi harikaydı ve Bluetooth bağlantısı sayesinde, orijinal Xbox One denetleyicisinde yaptığınız gibi bir PC’ye kablosuz olarak bağlanmak için fazladan iş yapmak zorunda kalmadınız.

Şimdi, Sony DualSense Denetleyici bir yükseltme sunuyor. Yeni kontrolör, orijinalin estetiğini önemli ölçüde değiştirir, ancak yine de benzer bir kontrol şemasına veya analog çubuklar için simetrik düzeni tercih edenlere sahiptir.

Bilgisayardaki DualSense denetleyici desteği, DualShock 4 için olduğundan daha iyi sonuçlanabilir.

Burada, denetleyiciyi desteklemek için Steam tarafından halihazırda hamleler yapıldı ve dokunmatik yüzey, gelişmiş haptikler ve uyarlanabilir tetikleyiciler de gelecekte PC’de destek alabilir.

PC bağlantı noktaları sayesinde çok özel olmayan PlayStation’a özel oyunların daha fazla olmasıyla birlikte, bilgisayardaki tam DualSense işlevi bu oyunları bilgisayarda oynamanın en iyi yolunu oluşturabilir.

Logitech F310

Kendilerini nadiren oyun kumandası kullanarak hayal eden gerçek bir klavye ve fare oyuncusuysanız, Logitech F310 harika bir seçenektir.

Yalnızca 15 dolara mal oluyor, ancak çift kumanda kolu, tamponlar ve tetikler, dört standart yüz düğmesi ve hatta sekiz yönlü D-Pad dahil ihtiyacınız olan her şeyi içeriyor.

Bu kısa, dolambaçlı tutuşlar mükemmel ergonomi sağlamaz, ancak Grand Theft Auto V veya Battlefield V gibi oyunlarda araç sürmek için yalnızca kısa süreli patlamalar için bir kontrol cihazı seçiyorsanız, bu önemli olmamalıdır.

Razer Wolverine V2

PC oyunlarınız için ciddi performans istiyorsanız, Razer Wolverine V2, almak isteyeceğiniz denetleyicidir.

En sert savaşta bile ellerinizi sağlam bir şekilde yerinde tutan kauçuk yan saplara sahip birinci sınıf bir tasarıma sahiptir.

Oyun kumandası, yeni Xbox Core denetleyicisinden daha büyüktür ve bu, daha büyük oyuncular için özel bir yer sağlar.

Ve kablolu bir bağlantıyla minimum giriş gecikmesi sağlayacaktır.

Razer Wolverine V2, Razer’ın “mekanik dokunsal” düğmelerini kullandığından oldukça yetenekli düğmeler sunar; bu düğmeler, tipik denetleyicilerin halsizliğinin hiçbiri olmadan hızlı bir şekilde harekete geçer ve tıkırtı hissi verir.

Kontrolleri beğeninize göre yeniden eşleştirebilirsiniz ve size daha fazla kontrol sağlamak için ekstra omuz düğmeleri vardır.

Razer ayrıca hızlı tetikleme gerektiren tüm oyunlar için tetik kilitleri içerir.

Xbox Core Controller

Microsoft, halihazırda en iyi PC denetleyicisi olarak göze çarpan Xbox One denetleyicisiyle şerefine güvenmeyecekti.

Yeni Xbox Series X ve Series S ile birlikte yeni Xbox Core Controller geldi.

Yeni denetleyici aslında önceki tasarımlarının çoğunu değiştirmeden bırakıyor. Aynı yüz düğmelerine, aynı analog çubuklara, aynı pil bağlantı noktasına ve aynı eşleştirme düğmesine sahip.

Denetleyicinin ön kenarında hala sohbet paneli bağlantı noktası ve kulaklıklar için 3,5 mm ses girişi var.

Microsoft, tutamaçlara ve tetikleyicilere daha fazla doku ekleyerek hissi güncelledi.

Ayrıca Xbox Elite denetleyicisinde bulunan içbükey versiyona daha çok benzeyen yeni bir D-Pad var ve oldukça dokunsal.

Microsoft ayrıca Menü ve Görünüm düğmeleri arasına bir paylaşım düğmesi ekledi.

Ve bu 2020’de piyasaya sürülen bir cihaz olduğu için, şükür ki modern bir USB-C bağlantı noktası var. Bluetooth bağlantısı da bu modelde mevcuttur.

Xbox Elite Series 2 Controller

Geri durmayan bir Xbox oyun kumandasının peşindeyseniz, Xbox Elite Series 2 kumandasını isteyeceksiniz.

Bu model, pogo pinli bir yerleştirme tabanı kullanarak kablosuz şarj ekleyerek orijinal Elite denetleyiciden yükseltilir.

Şarj cihazı, kontrol cihazının takılabileceği taşıma çantasına rahatça sığabilir.

Xbox Elite Series 2 denetleyicisi ayrıca Bluetooth bağlantı desteği ile yükseltilerek, bilgisayarınızla ve hatta akıllı telefonlarınızla eşleştirmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırır.

Ayrıca, bunun yerine bir USB-C bağlantısı eklemek için Mikro USB’den uzaklaştı.

Bunun ötesinde, kendi ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabileceğiniz bir oyun deneyimi sunmak için hala değiştirilebilir analog çubuklara, çoklu D-Pad’lere ve ayarlanabilir tetikleyicilere sahiptir.

8Bitdo Sn30 Pro

Retro oyunları oynamak temelde eski tip bir denetleyici gerektirir ve 8Bitdo bu günlerde onları yapan en iyi şirketlerden biridir.

8Bitdo Sn30 Pro, hem klasik SNES hem de Wii Classic kontrolcüsünden sonra gelen şirketin en iyi ve en kapsamlı kontrolörüdür.

Çapraz şekilli D-Pad ve dört geleneksel yüz düğmesi arasında, Secret of Mana veya PC’de yasal olarak bulunan herhangi bir retro oyunu oynarken kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Bu arada, 8Bitdo Sn30 Pro’nun joystick ve tetikleyici çifti, PlayStation-N64 döneminden herhangi bir oyunu oynamanıza izin verecek.

Switch Pro Controller

Switch Pro Controller, şimdiye kadar yapılmış en iyi denetleyicilerden biridir ve şimdi bu büyüklüğü PC’ye getirebilirsiniz.

DualShock 4 gibi, bu denetleyicinin PC’de çalışmasını sağlamak kablolu bir bağlantıyla kolaydır, ancak kablosuz bağlantıya geçmek için birkaç çember gerekir.

İyi haber şu ki, Bluetooth üzerinden düzgün bir şekilde eşleştirdikten sonra Steam, sizin için yapılan tüm düğme eşleştirmeleriyle onu otomatik olarak bir Xbox One denetleyicisi olarak tanıyacaktır.

Ancak, Steam dışında oyun oynuyorsanız, Switch Pro Controller’ın bir Xbox One gamepad gibi davranmasını sağlamak için 8BitDo Kablosuz USB Adaptörüne ihtiyacınız olacak.

Hori Real Arcade Pro V Kai

Bir oyun bilgisayarında dövüş oyunları oynamak konusunda ciddiyseniz, normal bir oyun denetleyicisi bunu yapmayacaktır.

Mükemmel kombinasyonları yapmak ve savuşturmalar için tam zamanında blok yapmak için bir dövüş çubuğuna ihtiyacınız olacak. ve Hori Real Arcade Pro V Kai’den daha iyisi yok.

Hori ve Capcom işbirliği ile oluşturulan Real Arcade Pro V Kai, şık bir tasarım ve sağlam bir yapı kalitesi sunarak onu yüksek puan alan bir seçim haline getiriyor.

Ayrıca gerçek bir arcade hissi için birinci sınıf Hayabusa düğmelerine ve joystick’e bayılacaksınız.

Oyun çubuğunu bir D-pad’e veya Xbox’ın geleneksel kontrol çubuklarından birine çevirmek dahil olmak üzere kontrol şemaları arasında geçiş yapmak için oyun çubuğunun sağ tarafındaki bir düğmeye basabilirsiniz.

PowerA Spectra Enhanced

PowerA, bütçe denetleyicileri ile daha çok tanınıyor olabilir, ancak bu, onları ucuz ve düşük kaliteli olarak yazmanız gerektiği anlamına gelmez.

PowerA Spectra Enhanced, bir PC denetleyicisi için tüm doğru kutuları işaretledi PC Için Oyun Joystick.

Bu, Xbox tarzı bir denetleyicidir, ancak bazı açılardan daha ucuza mal olduğu orijinal Xbox One denetleyicisinden bile daha iyidir.

Yumuşak dokunuşlu bir yüzeye sahip sağlam bir tasarıma sahiptir ve hemen hemen tüm ana ön düğmelerin yanı sıra kenar boyunca RBG aydınlatma sunar.

LED’ler arkadaki bir düğme ile kontrol edilebildiğinden, gereksiz yazılımlarla da uğraşmak yok.

Daha da iyisi, PowerA Spectra Enhanced, orta parmaklarınıza denetleyiciyi tutmanın ötesinde yapabilecekleri bir şey veren altta iki eşlenebilir düğme şeklinde profesyonel bir özellik sunar.

Bu, denetleyiciye standart Xbox One denetleyicisine göre bir avantaj sağlarken, maliyeti Xbox Elite denetleyicilerini düşürür.

Spectra Enhanced, en düşük gecikmeyi elde etmenizi ve pillerin dolu olup olmadığı konusunda endişelenmenize gerek kalmayan kablolu bir bağlantıya sahiptir.

Örgülü kablo uzundur, denetleyiciyle sağlam bir bağlantıya sahiptir ve dizüstü bilgisayarınızı veya bilgisayarınızı yanlışlıkla masanızdan veya medya merkezinizden çekmediğinizden emin olmak için yerleşik bir serbest bırakma özelliğine sahiptir.