Oyun Gözlükleri Calışıyor Mu – Gaming Glasses

Table of Contents

Oyun Gözlükleri Calışıyor Mu? Hangileri Olduğunu Öğrenin Oyuncuların Best Gaming Glasses Review PC, Laptop Mobil cihazlarda oyun oynarken.

Oyun gözlükleri. Onlar neler? Onlar sadece başka bir moda trendi mi? Onlar ne yapar? Reçetem bile yoksa gözlük takmanın ne anlamı var?

Oyun Gözlükleri Calışıyor Mu - Gaming Glasses

Oyun oynarken gözlerim neden ağrıyor? Birkaç League of Legends turundan veya birkaç saatlik elektronik tabloları düzenlemekten sonra neden görüşüm bulanık?

Oyun Gözlükleri Ne Yapar?

Bizim neslimizde dünya interneti kucakladı; sosyal medya, akış, oyun vb.

Baktığınız her yerde ekranlar var. Bazıları bunun Skynet ve benzerlerinin geleceği konusunda endişelenirken, diğerleri bunun sadece dünya ve toplumun gelişmekte olduğunu fark eder.

Hızlı değişimle birlikte, sürekli ekran kullanımı sayesinde çoğumuz gergin gözlerle mücadele ediyoruz. Bilgisayar Görme Sendromu gerçek bir sorundur ve ciddiye alınmalıdır.

Çoğumuz günümüzün önemli bir bölümünü bilgisayar veya diğer monitörlerde geçiriyoruz.

İster işte ister sıkı bir oyuncu olun, bilgisayar monitörleri muhtemelen gözlerinizi zorluyor. Neyse ki basit bir çözüm var ve bazıları oldukça havalı görünüyor.

Monitörler, gözlerinizi ekrandaki sözcükler veya küçük nesneler gibi nesnelere odaklanmak için daha fazla çalışmaya zorlayan nispeten sert bir mavi ışık üretir. Ekrandaki görüntüler, nesneler arasında gerçek dünya ile aynı keskin kontrasta sahip değildir.

Bu çeşitlilik eksikliği, nesneleri seçmeyi zorlaştırır ve gözleriniz odağı sürekli değiştirmek için iki kez çalışır.

Bu, gözlerinizin gerilmesine neden olur ve baş ağrısı, yorgun ve kaşıntılı gözler ve bulanık görme gibi yaygın semptomlara neden olabilir. Peki mavi ışık sizi nasıl etkiliyor… gerçekten? Gunnar Optiks sayesinde sizin için bazı cevaplarımız var.

Ekranlardan gelen mavi ışığa aşırı maruz kalma, melatonin üretimini ve uyku düzenini bozar.

Ekran maruziyetinden gelen mavi ışık retina hasarı, katarakt ve Makula dejenerasyonu ile ilişkilendirilmiştir.

Görünür mavi ışık çok yüksek bir enerjidir ve ona maruz kalmak gözleri çok yorar Oyun Gözlükleri Calışıyor Mu.

Mavi ışığın aşırı doygunluğu görme keskinliğini azaltabilir ve odaklanmayı zorlaştırabilir.

Mavi ışığın, gözlerde oksidatif strese neden olan retina ve makulada fotokimyasal hasara neden olduğu gösterilmiştir.

Bozuk uyku düzenleri depresyona, nörotoksin oluşumuna ve hastalık riskinin artmasına neden olabilir.

Şu anda, CVS veya Bilgisayar Görme Sendromu, yukarıda listelenen tüm etkiler ve daha fazlası için genel bir terimdir.

O adamı yaklaşık 300 metre ötedeki Battlegrounds’da bir çalılıkta saklanan bulmak için sürekli mücadele ediyorsanız, muhtemelen gözleriniz çok fazla mavi ışığa maruz kalmaktadır.

Daha büyük bir görüş boyutu ve azaltılmış mavi ışık sağlayan oyun gözlükleri, gözlerinizin ekranlarınıza bakmasından kaynaklanan zorlanmayı azaltmaya yardımcı olur.

Oyun gözlükleriniz, vizyonunuzun üzerinde kalmanıza izin vererek oyun deneyiminizi gerçekten iyileştirebilir.

Oyun gözlükleri taktığınızda, gözleriniz sert mavi ışıktan o kadar etkilenmez ve halihazırda karşılaşmış olabileceğiniz CVS semptomlarının bazılarının hafifletilmesine yardımcı olabilir.