Oyun Dizustu Bilgisayarları Buna Deger Mi – Gaming Laptops Worth Buy

Oyun Dizustu Bilgisayarları Buna Deger mi Her Gün Kullanım İçin Oyun Kurulumu İçin Satın Almaya? Are Gaming Laptops Worth it? Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Asus Oyun Dizüstü Bilgisayarları Kendinizi yeni ve şık bir taşınabilir oyun donanımının maliyeti üzerinde düşünürken buldunuz mu?

Oyun Dizustu Bilgisayarları Buna Deger Mi - Gaming Laptops Worth Buy

Mobil oyun dünyasına giriş için fiyat etiketi göz korkutucu olabilir, özellikle de geçmişte yüksek kaliteli bir dizüstü bilgisayar satın almadıysanız.

Ancak, en sevdiğiniz oyunları herhangi bir konumdan oynama yeteneği abartılamayacağından, dalmaya başlamanın büyük bir avantajı vardır.

Bununla birlikte, pahalı oyun dizüstü bilgisayarları herkese göre değildir. Öyleyse, maliyete değer bir dizüstü oyun bilgisayarı mı?

Doğru cevaba ulaşmak ve ne satın alacağınıza karar vermenize yardımcı olmak için lehinize ve aleyhinize en iyi argümanları hızlıca gözden geçireceğiz.

Bütçe Oyun Dizustu Bilgisayarı

Bir dizüstü bilgisayara 1.200 ABD doları veya daha fazlasını düşürmeyi haklı gösteremezseniz, oyun fırsatlarından tamamen mahrum kalmazsınız.

Birçok standart iş yeri veya ev dizüstü bilgisayarı, oyunları orta ayarlarda sorunsuzca çalıştırabilir.

World Of Warcraft, GTA V ve CS: GO gibi klasiklerin tümü düşük kaliteli donanıma sahip patates bilgisayarlarında çalışabilir. Battle royale oyun hissi Fortnite bile oldukça düşük özellik gereksinimlerine sahiptir.

Oyun Dizustu Bilgisayarı Satın Alma Nedenleri

Pekala, tüm olumsuz yönlerin üstesinden geldik ve bunlar çok görünüyor ama birçok oyuncu için faydalar sorunlardan çok daha ağır basıyor. Yine de neden bir dizüstü oyun bilgisayarı almanız gerektiğine bir göz atalım!

Eşsiz Taşınabilirlik

Bu, bir oyun dizüstü bilgisayarını diğer seçeneklere göre tercih etmenin 1 nedenidir.

Taşınabilirlik avantajı, onu sadece arkadaşınızın evine, yerel kafeye götürmek ya da bir çantaya koyup yanınızda tatile götürmek değildir.

Kendi yaşam alanınızda da sunulan taşınabilirlik için söylenecek bir şeyler var Oyun Dizustu Bilgisayarları Buna Deger Mi.

Bazen yatak odanızdaki masanızda oynamaktansa mutfak masasında oyun oynamayı tercih edersiniz ve bu bir masaüstü veya konsol için ciddi bir seçenek değildir.

İkili Kullanım

Bir oyun dizüstü bilgisayarı satın aldığınızda, grafik beygir gücünden daha fazlasını elde edersiniz ve sabit bir oyun konsolundan çok daha fazla yeteneğe sahip olursunuz.

Özellikle oyun dizüstü bilgisayarları, öğrenciler veya evden veya dış mekanlardan çalışan ancak aynı zamanda oyun oynamak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

Örneğin bir Xbox, arkadaşınıza kafeden e-posta göndermenize ve ardından eve gidip Fortnite turları arasında bir makale yazmanıza izin vermez.

Çok yönlülük

Ayrıca, burada birçok alıcının bir iş ve oyun makinesine sahip olmanın ikili kullanımının ötesinde ilk başta gözden kaçırdığı ek bir çok yönlülük katmanı elde edersiniz.

Özellikle, oyun dizüstü bilgisayarları, özellikle harici ekranlara bağlanmak veya kablolu ağ bağlantılarını kullanmak için bağlantı noktalarına sahip olma eğilimindedir.

Doğru kurulumda kablosuz fareler ve harici klavyeler ile tam masaüstü deneyimini gerçekten kaybetmezsiniz Oyun Dizustu Bilgisayarları Buna Deger Mi.

Bu çok yönlülük donanımda da bitmiyor. PC oyunlarının konsola göre büyük bir avantajı, parmaklarınızın ucunda çok sayıda fan yapımı modun olmasıdır.

Bir oyunun ömrü, bir dizüstü oyun bilgisayarında Xbox veya PS4 oyuncuları tarafından kullanılamayan modlarla büyük ölçüde artırılabilir.

Oyunu bir topluluk eğlencesi olarak gören veya sadece zor bir çevrimiçi toplulukların nasıl geçileceğine dair bazı ipuçlarına ihtiyaç duyanlar için, bir dizüstü bilgisayardan Discord gibi programlar aracılığıyla konsola erişmek çok daha kolaydır.

İleri Teknoloji Seçenekleri

Bir oyun dizüstü bilgisayarında fiyat etiketi genellikle çok daha yüksek olsa da, karşılığında gerçekten harika özellikler elde edersiniz.

Oyun donanımlarındaki grafik kartları ve CPU’lar genellikle en üst düzeydeyken, burada daha yüksek çözünürlüklü ekranları göz önünde bulundurmanız gereken başka bir donanım parçası var.

Maliyetleri düşürmek için ödün veren daha ucuz modeller haricinde, çoğu oyun dizüstü bilgisayarı kristal netliğinde oyun görselleri için 1920 x 1080 çözünürlükte başlar.

Taşınabilir oyun makineleri de artık SSD’lerle standart olarak masaüstü bilgisayarlardan daha sık geliyor.

Bu, bir HDD kullanan bir masaüstü donanımına göre neredeyse sessiz çalışma ve çok daha hızlı yükleme süreleri elde edeceğiniz anlamına gelir.

Tarzı

Plastik kasa ve dayanıksız menteşeler kullanan bütçe seçenekleri varken, genel olarak oyun dizüstü bilgisayarları genel olarak daha iyi yapı kalitesine sahip olma eğilimindedir.

Dayanıklı metal yapının yanı sıra, başka hiçbir cihazda bulamayacağınız oyun odaklı bilgisayarlarda da genellikle gösterişli bir tarz elde edersiniz.

Çok bölümlü veya tuş başına klavye arka aydınlatması, yanan egzoz bağlantı noktaları ve özel kazınmış kırmızı tasarımlar gibi özelliklerle bir dizüstü oyun bilgisayarı, tarzınızı halka açık bir yerde sergilemek için mükemmel bir aksesuar olabilir.

Hala bir oyun dizüstü bilgisayarına binden fazla düşürme ihtimaliyle satılmıyor mu? Yine de en sevdiğiniz oyunları oynamanıza izin verecek, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç seçeneğiniz daha var.

Bir Oyun Dizustu Bilgisayarı Gercekten Satın Almaya Deger mi?

Bir oyun dizüstü bilgisayarı, belirli bir kullanıcı türü için kesinlikle satın almaya değer.

Taşınabilirliği aşacak kadar harcayacak ve ödüllendirecek paranız veya yükseltme yeteneğiniz varsa, tereddüt etmeden bir oyun dizüstü bilgisayarı önerebiliriz.

Fiyat

Kesinlikle, bu taşınabilir bir oyun teçhizatı almaya karşı en büyük argüman.

Şüphesiz, oyun dizüstü bilgisayarları aynı özelliklere sahip masaüstü bilgisayarlardan çok daha yüksek fiyatlara sahip olma eğilimindedir.

Yeni her şeyi yüksek ayarlarda çalıştırabilen ciddi bir dizüstü oyun bilgisayarı için, genellikle 1.200 – 1.300 dolarlık modellere bakarsınız.

Bu aynı zamanda, sanal gerçekliğe hazır olan her şeyin alt satır fiyatı olacaktır. Üst düzey bir deneyim için, bu fiyat genellikle 2.000 $ aralığına atlar.

Bir Xbox One X veya PS4 Pro’yu 400 dolardan daha düşük bir fiyata alabileceğinizi düşünürsek, belirli PC oyunları istemedikçe ve taşınabilirlik gerektirmedikçe bir dizüstü bilgisayar en iyi seçeneğiniz olmayabilir.

Boyut ve Ağırlık

Açıkçası, taşınabilirlik, bir masaüstü bilgisayara bağlı daha büyük bir ekranla elde edebileceğinizden daha düşük boyutta gelir.

Bazı oyuncuların tercih ettiğinden daha küçük olan 15 ”standart boyutunuz olacaktır. 17 ”modeller mevcuttur, ancak bunlar aynı zamanda daha pahalıdır ve çok daha ağırdır.

Bazı durumlarda 17 ”ile gitmek, ağırlığı ikiye katlayarak 4 – 5 pound’dan 7 – 10 pound’a çıkabilir.

Yelpazenin diğer tarafında, oyun ultrabookları mevcuttur, ancak grafik gücü açısından her zaman bir değiş tokuş vardır ve fiyatlar fırlar.

Daha Az Yükseltme

Bu, siz daha fazla taşınabilirlik elde ederken gözden kaçırılamayacak kritik bir sorundur, oyun dizüstü bilgisayarları, bir masaüstünden çok daha az yükseltme potansiyeline sahiptir.

Adil olmak gerekirse, çoğu model RAM’e oldukça kolay erişim sağlar ve birkaç vidayı çıkararak SSD’yi değiştirebilir.

Bu, teknolojiye ayak uydurmak ve hatta ek bellek veya depolama alanı için yararlıdır Oyun Dizustu Bilgisayarları Buna Deger Mi.

Bununla birlikte, grafik kartını değiştirmek veya CPU’yu yükseltmek, dizüstü bilgisayarların büyük çoğunluğu için hemen hemen başlangıç değildir. Orada elde ettiğiniz şey, her zaman sahip olacağınız şeydir.

GPU’nuzu birkaç yıl içinde yükseltebilmek istiyorsanız, o zaman bir dizüstü bilgisayar sizin için uygun değildir.

Azaltılmış Güç

Dizüstü bilgisayar üreticileri tipik olarak bu gerçeği yayınlamasa da, aslında birçok dizüstü oyun bilgisayarı ile daha az performans elde ettiğinizi unutmamak önemlidir.

Taşınabilir yapıları nedeniyle, içindeki donanım tipik olarak tam masaüstü muadillerine göre daha az güç sunan hız aşımı uygulanmamış GPU’lara ve Max-Q tasarımlarına sahiptir.

Başka bir deyişle, bir Acer Predator’daki bir GTX 1070, aynı karta sahip tam bir masaüstünden biraz daha az grafik gücü sunacak.

Ayrıca, modern oyun dizüstü bilgisayarlarının her zaman takılı olması gerektiğini veya hem CPU’nun hem de GPU’nun maksimum kapasitede çalışmasını engellediğini belirtmek gerekir.

Isı Oluşumu

Son olarak, dizüstü bilgisayar alıcılarının unutmaya eğilimli olduğu bir konu, yüksek kaliteli bir grafik kartının ne kadar ısı ürettiğidir.

Oyun dizüstü bilgisayarları genellikle doğrudan kucağınızda tutulamayacak kadar ısınır ve egzoz bağlantı noktalarını eriyebilecek kablolardan uzak tutmanız gerekir.

Şimdi söylendiği gibi, bu sorun ucuz soğutma pedleri ile etkili bir şekilde çözülebilir.