Omen Oyun PC – Omen Gaming PC Specs Review

Table of Contents

Omen Oyun PC İncelemesi satın almak istiyorsanız, Omen Gaming PC ‘den Best Gaming PC, özellikleri ve Fiyatı ile en iyi seçimdir.

HP Omen Masaüstü Bilgisayarı, güç ve fiyatın aslında el ele gidebileceğini kanıtlıyor.

Omen Oyun PC - Omen Gaming PC Price Specs Review

Güçlendirilmiş makineler küçük bir servete mal olabilirken ve bütçeli makineler çok fazla ödün verebilirken, bunun gibi orta sınıf makineler çoğu oyuncunun takdir edeceği en ideal değeri, dengeleme fiyatı ve performansı sunar.

İndirimli temel fiyat etiketleri arıyorsanız, hata yapmayın Omen Oyun PC.

Omen Oyun PC Bilgisayar en ucuzu olmayacak. İnceleme modelimiz aslında 2.300 dolardan geliyor.

Bununla birlikte, güçlü bir oyun bilgisayarı için nispeten ekonomiktir ve genişleme için bol miktarda alan bırakarak geleceğe hazır hale getirir.

Ve size piyasadaki diğer güçlü seçeneklerden çok daha düşük bir fiyata harika bir performans sağlayacaktır.

Verim

Performans söz konusu olduğunda, bir kusur bulmakta zorlanacaksınız. HP Omen Masaüstü Bilgisayar, her şeyi ultra, oyun açısından terletmeden çalıştırabilen çok güçlü bir makinedir.

Bu şey, ihtiyacınız olan her şey ve daha fazlasıyla birlikte gelir; bu, attığınız her şeyi, hatta en zorlu oyunları bile, tereyağlı sıcak bıçak gibi, size en uygun ve sürükleyici oyun deneyimini sunabileceği anlamına gelir.

HP Omen Masaüstü PC’yi üç AAA başlığı olan Shadow of the Tomb Raider, Far Cry 5 ve Assassin’in Creed Odyssey’i ultra üzerinde test ettik ve herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Algılanan doku damlaları, aksaklıklar veya gecikmeler yoktu.

Bu, üçünün de yalnızca geçen yıl içinde ortaya çıktığını değil, aynı zamanda hızlı, sürekli ortam üretimi gerektiren ve grafiksel olarak birçok atmosferik etkiye aç olan açık dünya oyunları olduğunu düşünürsek, etkileyici performanstan daha fazlası.

Bu bilgisayarda başlangıçta ve hızlı seyahat sırasında bile yükleme süreleri çok hızlıdır.

Hepsi HP Omen Masaüstü PC’nin sahip olduğu en üst düzey CPU, grafik kartı ve RAM sayesinde.

Intel Core i7-8700k altı çekirdekli işlemci; ağır yüklerin üstesinden gelmek, 4K UHD videoları yayınlamak ve çok sayıda çoklu görev yapmak için tasarlanmıştır.

32GB RAM ve yeni nesil oyun taleplerini, çoklu monitörleri ve ultra yüksek çözünürlükleri karşılayabilen bir grafik kartı olan NVidia GeForce GTX 1080 Ti ile eşleştirildi.

Bu üst düzey GPU ile, 60 Hz’de kapanan bir monitörle bile kesinlikle sıfır çerçeve düşüşü ve sıfır takılma garantisine sahip olursunuz.

165Hz’e hız aşırtılabilen ve HP Omen 27 Oyun Monitörü gibi G-SYNC teknolojisine sahip bir monitörü test ederken … şaşkınlığa hazırlıklı olun.

Tasarım

Pek çok kişi, HP Omen Masaüstü PC’nin pek çekici olmayan tasarımı hakkında yorum yaptı ve kabul etmeliyiz ki, bu piyasadaki en çekici görünümlü oyun bilgisayarı değil.

Aslında, oyuncunun görünüşü, özellikle kırmızı RGB aydınlatması ile bize bir Aldatma’nın düzleştirilmiş kafasını hatırlatıyor.

Sert bir yüze sahip ince dokulu bir kasaya, üst sol tarafına OMEN yazısı ve ön ve ortada yanan kırmızı renkli logoya sahiptir.

Siyah şasi üzerindeki kırmızı ışık, her kullandığınızda savaşa giriyormuşsunuz gibi agresif görünüyor Omen Oyun PC.

Bu, özellikle çok sayıda FPS oyunu oynuyorsanız uygun olabilir, ancak çoğu tüketicinin ilgisini çekmeyebilir.

İçeride de en çekici olanı değil, ancak oyun bilgisayarının net bir kasası olmadığına göre, iç kısım gerçekten görülmesi gereken bir şey değil, bu o kadar da önemli değil.

En güçlü oyun bilgisayarlarının aksine, bu o kadar büyük değil ve yine de yeterli miktarda masa alanı kaplayacak.

Çekiciliği ve boyutu bir yana, bu oyun bilgisayarının tasarımında takdir ettiğimiz şey, açıkça çok daha önemli olan erişilebilirliği ve yükseltilebilirliğidir.

İhtiyacınız olan bağlantı noktaları veya iç bileşenler olsun, ihtiyacınız olan şeylere kolayca erişebilmeniz ve bu bileşenleri kolayca yükseltebilmeniz veya bunlara eklemeler yapabilmeniz için tasarlanmıştır ve bu konuda açıkça başardılar.

Alet gerektirmeyen tasarımı sayesinde, çok az çabayla daha fazla sabit disk eklemek için iç kısma kolayca erişebilirsiniz.

Arka tarafta yan paneli kilitlemek ve kilidini açmak için sadece büyük bir düğme ve üzerinde açmak için kolayca itebileceğiniz daha büyük bir düğme var.

Ek olarak, üst cephede iki HD yuvasını ortaya çıkarmak için açılan gizli bir bölme vardır.

Bu yuvalar, kırmızı çıkıntılarını çekerek kolayca çıkarılabilir, fazladan sabit sürücü eklemenize, çıkarmanıza ve değiştirmenize olanak tanır, ayrıca bir anahtarla yerine kilitlenirler.

Bunların yanı sıra, sağ tarafta ön taraftaki logonun yanında tasarımla iyi uyum sağlayan bir DVD-RW sürücüsü de var. Ayrıca, kapağa basarak da kolayca dışarı çıkarabilirsiniz.

Son olarak, HP Omen Masaüstü Bilgisayarı ayrıca hem önde üstte, sağ tarafta hem de arkada farklı cihazlarınızı bağlamak için çeşitli seçenekler sunan çok sayıda kullanılabilir bağlantı noktasına sahiptir.

Hatta ön tarafta fotoğrafçılar ve kameramanlar için kullanışlı olan bir SD kart yuvasına sahiptir.

Yükselt

HP Omen Masaüstü Bilgisayarı geleceğe yönelik sadece gücünden değil, aynı zamanda yükseltilebilirliğinden de kaynaklanmaktadır.

Ekstra sabit sürücüler için üç ek yuvaya sahiptir, bunlardan ikisine az önce bahsettiğimiz çalışırken değiştirilebilir yuvalar ve dört RAM yuvası ile kolayca erişilebilir.

Ayrıca sıvı soğutma ve Intel Optane bellek ekleyen yapılandırmalar da bulacaksınız.

En azından kozmetik olarak, özelleştirme yolunda pek bir şey yok. Bununla birlikte, hız aşırtma yapmak, ağ hızlarınızı artırmak ve hatta oyunlarınızı Omen’den küçük bir dizüstü bilgisayara aktarmak için HP’nin yazılımını kullanabilirsiniz.

Omen Command Center yazılımının dört bölümü vardır.

İlki olan Sistem Yaşamsal Değerleri, CPU, GPU ve bellek kullanımını ve ayrıca sıcaklığı izlemenizi sağlar.

Sonraki ikisi – Hız Aşırtma ve Ağ Güçlendirici – işlemcinizi ve ağ performansını özelleştirmenize olanak tanır.

Hız aşırtma bölümü, makinenin nasıl performans gösterdiğini görmek için size özellikle bir kıyaslama yapma seçeneği sunar.

Ve sonuncusu, oyunlarınızı Omen’den başka herhangi bir Windows PC’ye ve makul bir yükleme / indirme hızına aktarmanıza izin verir.

Fiyat

Kendi çapındaki birçok oyun bilgisayarı size bir kola ve bacağa mal olacak olsa da, HP Omen Masaüstü Bilgisayar makul bir fiyat etiketine sahiptir.

Birkaç farklı yapılandırması mevcuttur, ancak HP’nin elinde yalnızca iki i7 8. nesil ve bir i7 9. nesil işlemcisi olduğundan, ne seçerseniz seçin güçlü bir makineniz garanti edilir.

Yapılandırmaların en ucuzu, bu inceleme sırasında 1.369 $ ‘dan gelen ve i7-8700 işlemci, 8GB RAM, 1TB sabit sürücü ve Nvidia GeForce GTX 1050 grafik kartı ile gelen temel modeldir. klavye ve fare.

Modelimizin GPU’su (GeForce GTX 1080 Ti 11GB) gerçek inceleme sırasında mevcut olsa da, artık yazı yazılırken durum böyle değildi.

Bu grafik kartının yanı sıra 512 GB SSD artı 1 TB HDD birleşimi artık HP web sitesinde bulunmamaktadır.

Bir araya getirebileceğimiz en yakın yapılandırma, aynı CPU ve RAM’e sahip, ancak 512GB SSD artı 2TB HDD ve bir GeForce GTX 1080 8G ile bir araya getirebileceğimiz bir yapılandırmadır;

Ayrıca, tam HP Omen Masaüstü PC yapılandırmamız İngiltere ve Avustralya’da mevcut değildir. Bununla birlikte, benzer konfigürasyonlar bulunabilir.

Avustralya’da, HP Omen 880-189a ​​aynı işlemci ve RAM’e ek olarak 4.499 AU $ karşılığında bir Nvidia GTX 1080 grafik kartına sahiptir.

Bulabileceğiniz bu özelliklere en yakın olanı, aynı işlemciye sahip ancak bir GTX 1080 Ti GPU, yarısı kadar bellek ve 2TB HDD ile SSD depolamaya sahip 2.050 £ HP Omen 880-139na’nınki.