Nadir Cevher Minecraft – Rarest Ore in Minecraft 2021

Nadir Cevher Minecraft 2021 Maden, Oyuncular İçin Oyundaki En Değerli Kaynaktır. Rarest Ore in Minecraft Nether 1.16 Nadir Maden Cevherinin Tam Bilgilerini Alın.

Minecraft End Portal ‘taki cevherler en değerli kaynaklardan bazılarıdır ve esas olarak hangi alet ve zırhlardan yapılmıştır, bu yüzden birçok oyuncu hangi cevherin en nadir olduğunu merak edebilir?

Nadir Cevher Minecraft - Rarest Ore in Minecraft 2021 - Games Cheats Blog

1.16 sürümünden itibaren Minecraft’ta 11 farklı cevher bulunmaktadır.

Minecraft Deki En Nadir Cevher 2021

Geçmişte, cevherler yalnızca yer üstü dünyasında taşta bulunabiliyordu, ancak Minecraft bu gereksinimleri genişletti ve cevherlerin Nether’de ortaya çıkmasına izin verdi.

İşçilik aletleri, zırhlar, silahlar ve daha fazlası dahil olmak üzere cevherlerin tonlarca farklı kullanımı vardır. Ayrıca, zümrüt ve lapis lazuli gibi birkaç cevher alet haline getirilemez.

Zümrüt Cevheri

Minecraft 1.16’daki Rarest Ore’den itibaren, zümrüt cevheri, eklenen tonlarca yeni cevher olmasına rağmen Minecraft’taki en nadir cevherdir.

Zümrüt cevheri, elmastan otuz kat daha nadirdir ve sadece tek blok damarlarda ortaya çıkarlar, bu da oyuncuların diğer cevherlerden farklı olarak birden fazla zümrüt bulamayacağı anlamına gelir.

Zümrüt cevheri ile ilgili ilginç olan şey, elmas muadilinden ne kadar farklı olmasıdır.

Elmaslar silah ve zırh olarak üretilebilir, ancak zümrütler daha nadir olmasına rağmen yapamaz. Zümrütlerin ana kullanımı, eşya yapmak değil, köylülerle ticaret yapmaktır.

Zümrütlerle karşılaşmak teknik olarak nadir değildir, ancak onları madencilik sırasında bulmaktır.

Bir zümrüt için ticaret yapmaya istekli bir köylü bulmak oldukça kolaydır ve zümrütler ganimet sandıklarında bulunabilir, bu da mücevherin gerçekte olduğundan daha az nadir görünmesine neden olur.

Nether Cevherleri

Minecraft Nether’deki Rarest Ore’daki en nadir cevherin ikincisi olan Netherite’in yeni eklenmesiyle

Netherite’e dönüştürülebilecek eski enkaz olacaktır.

Antik kalıntılar yalnızca Nether’de bulunabilir ve bulunması oldukça zordur. Sadece seviye 8 ile 22 arasında ortaya çıkıyor.