Mini Oyun Bilgisayarı PC İnceleme Listesi

Mini Oyun Bilgisayarı PC İnceleme Listesi Teknik Özellikler En İyi Mini Bilgisayarlar ve Evde Oyun Deneyiminiz için Ucuz Fiyatla En İyi Olanı Nasıl Seçebilirsiniz?

En iyi mini PC’ler, masaüstü gücünü herhangi bir hantal PC kulesinden çok daha küçük boyutlara getirir.

Mini Oyun Bilgisayarı PC İnceleme Listesi

Yeni teknoloji, bu kadar küçük bir pakette şaşırtıcı miktarda performans sunmak için dizüstü bilgisayar parçalarını kullanarak pek çok özelliği kompakt bir boyuta sığdırıyor.

Mini PC’ler, web’de gezinmeden medya akışına, oyun oynamaya ve VR’ye kadar her şeyin üstesinden gelebilir, genellikle bir ceket cebine sokulabilen veya monitörün arkasına gizlenebilen bir tasarımla.

Ev eğlencesinden oyunlara ve profesyonel iş istasyonlarına kadar her şey için en iyi mini bilgisayarlar.

Her gözden geçirme, kapsamlı testler ve uygulamalı değerlendirme içerir, böylece size en iyi sistemlerin tam olarak ne olduğunu söyleyebiliriz.

Bu listedeki her mini bilgisayar için, hızlarını belirledik ve bugün alabileceğiniz en iyi modelleri bulduk.

En iyi mini Oyun Bilgisayarı PC hangileridir?

Son aylarda incelediğimiz düzinelerce mini bilgisayardan birkaçı mahsulün kreması olarak öne çıkıyor.

İster genel kullanım amaçlı bir masaüstü bilgisayar, ister hareket halindeyken alınabilen bir oyun donanımı veya yine de gizlenebilen güçlü bir sistem olsun.

Genel olarak en sevdiğimiz mini PC, Apple’ın kompakt masaüstü bilgisayarının 2020’nin son versiyonu olan Apple Mac mini.

Apple’ın M1 işlemcisiyle donatılmış ilk Mac’lerden biri olarak, her zamankinden daha uygun fiyata çok fazla güç sunuyor Mini Oyun Bilgisayarı.

Dell OptiPlex 7070 Ultra, bir mini bilgisayarı ofis çalışanları ve küçük işletmeler için mükemmel olan yenilikçi bir hepsi bir arada standla birleştiren benzersiz bir sistemdir.

Raspberry Pi 4 Model B, tamir ve projeler için mükemmel bir barebone sistemi sunuyor ve sadece 35 $ ‘a mal oluyor.

Ofis için, en sevdiğimiz ofis mini bilgisayarımız olan iş dostu Lenovo ThinkCentre M710q Tiny var.

Acer Chromebox CXI3, Google’ın Chrome işletim sistemini neredeyse her yerde gizlenebilen küçük bir masaüstüne yerleştiriyor.

Sizin için en iyi mini PC nasıl seçersiniz?

Mini PC’ler, 50 ABD Doları’nın (50 £ / 75 ABD Doları) altındaki küçük proje bilgisayarlarından 1.000 ABD Doları veya daha fazlasına mal olabilen kompakt masaüstü bilgisayarlara kadar çeşitlilik gösterir.

Stick PC’ler çok yönlüdür ve genellikle 100 $ (100 £ / 150 $) ile 200 $ (200 £ / AU300) arasındadır ve çoğu TV veya monitörle çalışır.

Mini PC fiyatları, donanıma bağlı olarak önemli ölçüde değişir.

Sizin için doğru mini bilgisayarı bulmak, ne aradığınızı bilmekle başlar. Özel bir yayın kutusu olarak bir TV’nin arkasına saklanacak kadar küçük bir şey mi istiyorsunuz yoksa oyun özelliğine sahip bir şey mi arıyorsunuz?

Temel bir internet tarama makinesi mi istiyorsunuz yoksa ciddi işlem ve grafik özelliklerine mi ihtiyacınız var? Yukarıdaki en iyi seçimlerimiz, farklı sistemlerin en uygun olduğu kullanım durumlarını vurgulamak için iyi bir iş çıkarır.

Sonra form faktörü sorunu var. Mini PC’lerin hepsi küçüktür, ancak kategoride cebinize sığabilecek kadar küçük stick PC’lerden, gözünüzün önünde saklanacak kadar kompakt olan masaüstü bilgisayarlara kadar bir dizi seçenek vardır.

Daha küçük bir sistem için gücü feda edeceksiniz, ancak yine de, oyun kabiliyeti veya iş istasyonu performansının peşinde olsanız bile, bir sırt çantasında taşıyabileceğiniz kadar küçük, yetenekli bir masaüstü bilgisayar sahibi olabilirsiniz.

Son olarak, yapılandırma seçeneklerine ve yükseltilebilirliğe bakmak istersiniz. Birçok mini bilgisayarda, dahili depolama miktarından üst düzey işlemciler ve ayrı grafik kartlarına kadar her şeyi değiştirebilen iki veya üç yapılandırma seçeneği bulunur.

Bir de yükseltme sorunu var. En küçük mini bilgisayarların çoğu gelecekteki donanım değişikliklerine yer bırakmaz, ancak diğerleri bellek veya depolama eklemenize izin verecek şekilde tasarlanmıştır ve hatta genişletilmiş kapasite için harici bir GPU’ya izin veren bağlantı noktalarına sahiptir.

Şüphe duyduğunuzda, yapılandırma ayrıntılarını içeren ve gelecekteki yükseltmeler için potansiyeli tartışacak olan incelemelerimizi kontrol edin.

Şimdi satın alınabilecek en iyi mini PC

Azulle Access3

Size (Inches): 5.5 x 2.36 x 0.76

Weight: 5.12 ounces

 CPU : Intel Celeron N4100

 Storage: 32GB

Azulle Access3, en sevdiğimiz küçük çubuk bilgisayarımızı alıp daha da iyi hale getiriyor.

Bir anahtarlık takmak için neredeyse yeterince küçük ve herhangi bir monitör veya TV ile kullanılabilecek kadar esnek olan kompakt bir tasarıma sahip Access3, daha hızlı bir işlemci, daha hızlı USB 3.0 bağlantı noktaları ve diğer tüm çubuklardan daha iyi performans ve bağlantı için Gigabit Ethernet ekler PC inceledik.

Hızlı performans, 4K video çıkışını bile destekleyerek akış için mükemmeldir Mini Oyun Bilgisayarı.

İster ev sinema sisteminizde kullanmak, ister dijital tabelaları güçlendirmek veya sadece otel televizyonunuzda Netflix izlemenin bir yolunu sunmak için olsun, Access3, daha büyük üreticilerin büyük ölçüde unuttuğu bir form faktöründe öne çıkıyor.

Azulle Access3, yeni favori çubuk bilgisayarımız ve cebinize koyabileceğiniz en iyi mini bilgisayardır.

Apple Mac mini with M1

Size (Inches): 7.7 x 7.7 x 1.4

Weight: 2.6 pounds

CPU: Apple M1

Storage: 256GB SSD

Apple Mac mini’nin en son sürümü, öncekilerden farklı görünebilir, ancak içinde gizlenen bir devrim var – Apple’ın Mac’lerde Intel işlemcileri kullanmaktan uzaklaştığı ilk büyük adım olan Apple M1 işlemci.

Yeni çip, şaşırtıcı miktarda güç sunarak daha pahalı Intel Core i3 ve Core i5 sistemlerini alıp galip geliyor.

Apple’ın Mac OS Big Sur ve Rosetta 2 ile eşleştirildiğinde, Windows olmadığı sürece ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi çalıştıracaktır.

Mükemmel bir masaüstü bilgisayar değil – daha küçük bir bağlantı noktası seçimi ve yalnızca iki ekran için destek gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor – ancak yeni Mac mini’de elde ettiğiniz toplam değer, yeni ve daha uygun fiyat için beklediğimizden çok daha fazla.

HP Z2 Mini G4

Size (Inches): 8.5 x 8.5 x 2.3

Weight: 4.85 pounds

CPU : Intel Xeon E-2176G

Storage: 1TB HDD + 256GB SSD

HP Z2 Mini G4, iş istasyonu düzeyindeki bileşenleri ve ISV sertifikalı grafikleri bazı kitaplardan daha küçük olan bir masaüstü bilgisayara sığdıran ultra kapsamlı bir iş istasyonu bilgisayarıdır.

Şık bir görünümü ve şaşırtıcı derecede erişilebilir bir iç mekanı var, ancak asıl çizim, yüksek güçlü işlem ve grafik seçenekleri.

Aynı zamanda, kompakt boyutu korurken iş istasyonu performansı için alabileceğiniz en iyi mini bilgisayardır Mini Oyun Bilgisayarı.

Güçlü 6 çekirdekli Intel Xeon E-2176G işlemci, 32 GB RAM ve Nvidia Quadro P1000 grafiklerle donatılmış olan Z2 Mini, diğer mini bilgisayarların zorlandığı iş yüklerini kolayca idare eder ve çeşitli görev açısından kritik programlarla çalışmak üzere onaylanmıştır, Autodesk, Avid, Siemens, Solidworks ve Vectorworks gibi satıcılardan.

Masanızın tamamını kaplamayacak bir iş istasyonu masaüstü isteyen bir mühendis veya tasarımcıysanız.

Intel Hades Canyon NUC

Size (Inches): 8.7 x 5.6 x 1.5

Weight: 4.75 pounds

CPU : Intel Core i7-8009G/AMD Radeon RX Vega M GH

Intel’in Hades Canyon NUC, yaklaşık bir kitap büyüklüğündeki bir kasada masaüstü oyun düzeyinde performans sunan mini bir bilgisayardır.

  İşlemeyi ve ayrık grafikleri tek bir yongada birleştiren Intel Core i7-8009G / AMD Radeon RX Vega M GH hibrit yongası sayesinde, Hades Canyon NUC AAA oyunları ve VR’yi içine sokulabilen küçük, siyah bir tuğlada işleyebilir. bir sırt çantası veya bir ev eğlence merkezine eklenmiş.

Küçük boyutuna rağmen, Hades Canyon NUC, Thunderbolt 3 bağlantı noktaları ve HDMI çıkışı dahil olmak üzere bağlantı noktaları ile yüklenir.

Barebone kitini satın alırsanız, bellek ve depolama sağlamanız ve kendi Windows kurulumunuzu sağlamanız gerekir, ancak bu küçük boyutlu oyun makinesi, Nvidia GTX 1050 Ti ile güçlendirilmiş bir oyun kulesi ile baştan sona gidebilir ve hatta biraz VR işledi.

Ödün vermeden oyun oynamak için alabileceğiniz en iyi mini bilgisayardır.

Dell OptiPlex 7070 Ultra

Size (Inches): 10.08 x 3.78 by 1.1

Weight: 1.16 pounds

CPU: Intel Core i7-8665U

Storage: 512GB SSD  

Yeni favori ofis masaüstümüz, güçlü mini PC’yi özel olarak tasarlanmış bir monitör sehpası içinde gizleyen ve onu düşük profilli hepsi bir arada bir bilgisayara dönüştüren harika bir tasarımla harika bir kaybolma numarası yapıyor.

Küçük boyutuna bol miktarda kapasite sığdıran ve sık sık yükseltme yapmak isteyen ofisler için modüler bir çözüm sunan Dell OptiPlex 7070 Ultra, iş yerindeki mini bilgisayarda harika bir değişikliktir.

Mini PC o kadar incedir ki bir dizüstü bilgisayar pil paketi veya masaüstü dock ile karıştırılabilir, ancak içinde bir Intel Core işlemci, 64 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar depolama alanı bulunur.

Satın alabileceğiniz en iyi üretkenlik odaklı mini PC’ler arasına yerleştiren çok sayıda bağlantı noktası ve performansa sahiptir.

Raspberry Pi 4 Model B

Size (Inches): 3.4 x 2.2 x 0.4

Weight: 1.6 ounces

CPU : ARM Cortex A72

Storage: No onboard storage

Raspberry Pi, DIY teknolojisinde yeni bir çağ başlattı ve en son model olan Raspberry Pi 4 Model B, daha güçlü bir işlemci, 4K video çıkışı ve geliştirilmiş parça seçimi ile bunu yeni zirvelere taşıyor.

En son model olan 35 $ ‘lık Raspberry Pi 4 Model B basitten karmaşığa, gelişmiş işleme ve grafiklerinden eski aksesuarlarla geniş uyumluluk sunmaya kadar değişen projeler için muazzam bir değer sunar.

Teknolojinizle farklı bir şey yapmak istiyorsanız, Raspberry Pi 4 Model B, kurcalamak ve denemek için en iyi mini bilgisayardır. İster tek başına ister bir kit içinde satın alın, Raspberry Pi’yi yenmek zordur.

Raspberry Pi 4 Model B, temel modelin 2GB belleğini önemli ölçüde iyileştiren 8GB RAM’e sahip yeni bir model ile güncellendi.

Acer Chromebox CXI3

Size (Inches): 5.9 x 5.9 x 1.6

Weight: 1.2 pounds

CPU : Intel Core i5-8250U

Storage: 64GB SSD

Acer Chromebox CXI3, Chrome OS’nin mevcut en iyi masaüstü sürümü olabilir.

Sınıfta veya ofiste kullanılmak üzere tasarlanan Chromebox CXI3, harika özelliklere ve performansa sahip bir mini bilgisayarda Chrome hakkında harika olan her şeyi (kullanım kolaylığı, basit güvenlik ve istediğiniz tüm çevrimiçi özellikler) sunar.

Kompakt Chromebox neredeyse her yere monte edilebilir ve birkaç USB 3.0 bağlantı noktası, HDMI çıkışı ve bir USB-C bağlantı noktası dahil olmak üzere çok sayıda bağlantı noktasına sahiptir.

Bu model bir Intel Core i5 işlemci, 8 GB RAM ve 64 GB SSD ile donatıldı ve hızlı performans ve kolay çoklu görev sunmak için birleştirildi.

Ayrıca, benzer şekilde donatılmış herhangi bir Windows makinesinden daha ucuzdur. Windows şişkinliği olmayan en iyi mini PC tasarımlarından biri için Acer Chromebox CXI3’ü yenmek yok.