Logitech Gaming Klavye İncelemesi

Logitech Gaming Klavye Bulunduğunuz yerde en iyi oyun deneyimi için. Logitech Gaming Keyboard, aksesuarlarıyla en iyi performansı sağlar.

Logitech klavyeler çok çeşitli kullanımlar için mevcuttur.

Logitech Gaming Klavye

Ofis ve mobil kullanım için tasarlanmış kauçuk kubbeli ve makas anahtarlı klavyeler üretiyorlar, ancak aynı zamanda oyun oynamaya yönelik mekanik klavyeleri de var.

İhtiyacınız olan Logitech klavye türü, onu ne için kullanacağınıza bağlıdır.

Logitech Gaming Klavye Logitech MX Keys

Ofis kullanımı için test ettiğimiz en iyi Logitech klavye Logitech MX Anahtarlarıdır.

Üç adede kadar cihazla çoklu cihaz eşleştirmesine sahip iyi yapılandırılmış bir kablosuz modeldir ve bir düğmeye basarak aralarında geçiş yapmak kolaydır.

Cihazlara tescilli alıcı veya Bluetooth aracılığıyla bağlanabilirsiniz.

Herhangi bir işletim sistemiyle uyumludur, ancak bazı anahtarlar Linux ve mobil cihazlarda çalışmaz.

 Basması oldukça hafif olan ve kısa bir seyahat mesafesine sahip olan makas anahtarlarına sahiptir, bu nedenle yazmak yorucu değildir. Her tuş girintili ve sabit olduğundan genel yazma kalitesi mükemmeldir, bu da yazım hatalarının sayısını azaltmaya yardımcı olur.

Karanlık bir ortamda çalışıyorsanız ideal olan, ayrı ayrı aydınlatılmış tuşlara sahip beyaz arka aydınlatmaya sahiptir.

Fonksiyon tuşlarını önceden ayarlanmış seçenekler listesine yeniden programlayabileceğiniz için Logitech Options yazılımı aracılığıyla bazı özelleştirme seçeneklerine de sahiptir.

En çok kullandığınız ofis uygulamaları veya komutları için bir kısayol düğmesi istiyorsanız bu kullanışlıdır.

Ne yazık ki, sınırlı ergonomiye sahiptir ve bölünmüş bir modeli tercih ederseniz, Logitech ERGO K860 Kablosuz Bölünmüş Klavyeye göz atın.

Genel olarak, bu, her tür ofis kullanımı için güvenilir bir seçenektir ve bunu, test ettiğimiz ofis kullanımı için en iyi Logitech klavye yapar.

Logitech G915 LIGHTSPEED

Aynı anda en fazla iki cihazla birden çok cihaz eşleştirmesi olan iyi yapılandırılmış bir kablosuz modeldir – biri Bluetooth ve diğeri kendi tescilli alıcısı aracılığıyla.

 Kablolu olarak kullanabilirsiniz, ancak kablosuz bağlantıya ihtiyacınız yoksa, yalnızca kablolu sürüm olan Logitech G815 LIGHTSYNC RGB’ye bakın.

G915’i tescilli dokunsal, doğrusal veya tıklamalı anahtarlarla alabilirsiniz ve Cherry MX Brown anahtarlarına benzer şekilde çalışan GL Dokunsal anahtarları test ettik.

Tuşların profili düşüktür ve basılması çok ağır değildir, ancak düşük ön hareket istenmeyen tuşlara neden olabilir, bu nedenle yazarlar için ideal değildir.

Diğer üst düzey modellerle aynı özelleştirme özelliklerini sunmaz.

Makroları yalnızca beş özel makro tuşuna ayarlayabilirsiniz, ancak toplam 15 olmak üzere üç farklı makro profili kaydedebilirsiniz.

Profiller arasında geçiş yapmak kolaydır ve uygun olan özel yazılım olmadan makroları kaydedebilirsiniz.

G HUB yazılımıyla özelleştirebileceğiniz tam RGB arka aydınlatmaya sahiptir.

Logitech K380

Mobil cihazlar için en iyi Logitech klavyeyi arıyorsanız, Logitech K380’e bakın.

Bu kompakt, düşük profilli model oldukça iyi inşa edilmiştir ve herhangi bir çantaya kolayca sığar.

Medya kontrol kısayol tuşlarına ve özel ok tuşlarına sahiptir ve pil bölmesindeki hafif bir takırtıya rağmen tüm tuşları sabit kalır.

Çok kısa bir ön hareket mesafesine sahiptir, bu da tuşların çok duyarlı hissetmesini sağlar, ancak istenmeyen tuş vuruşlarına eğilimli olabilir.

Yazma deneyimi Logitech K780’e çok benziyor, ancak bu modelin taşınması oldukça büyük.

K380’deki makas anahtarları, aşmak için biraz güç gerektiren dokunsal bir darbe sağlar, ancak genel olarak yazmak için hafif bir his verir.

Yalnızca bir Bluetooth bağlantısını destekler ve bir USB alıcısı ile birlikte gelmezken, aynı anda üç cihazla eşleştirilebilir.

Maalesef, arka plan aydınlatması yoktur; bu, onu gece veya karanlık bir odada kullanıyorsanız ideal olmayabilir.

Ayrıca, tuşlarından hiçbiri makro olarak programlanamaz ve programlayabileceğiniz tek tuş, önceden ayarlanmış komutlar listesinden seçim yapmanızı gerektirir.

 Ancak, Android ve iOS dahil en yaygın işletim sistemleriyle uyumludur.