Laptop Format Atma – Keys Points to Note Before Formatting

Laptop Format Atma Biçimlendirme Laptop Formatting Önce Bilmeniz Gereken Şeyler ve Adımlar. Aygıtınızın Formatını Temizlemek İçin Tüm Adımını İzlediğinizden Emin Olun.

Yani Laptop Ekran Goruntusu Alma yavaşladı ve bu konuda ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Belki çok fazla program yüklediniz veya belki de sisteminize bulaşan kötü amaçlı yazılımlar var.

Laptop Format Atma - Keys Points to Note Before Formatting - Games Cheats Blog

Ya da belki sistem kayıt defteriniz büyümüştür. Sebep ne olursa olsun, dizüstü bilgisayarınız yavaşladı ve orijinal performans düzeyine geri dönmesini istiyorsunuz.

Dizüstü bilgisayarınızı tamamen yeniden biçimlendirirseniz, her şeyi tam hızda yeniden çalıştırabilir ve çalıştırabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızı kurtarır ve ilk satın aldığınız zamanki gibi çalışmasını sağlar.

Bununla birlikte, dikkatli olmalısınız, çünkü bunun gibi bir adım formatının birçok adımı vardır.

Önemli bir adımı bile kaçırırsanız, verilerinizi kaybedebilir veya işletim sisteminizi geri alamayabilirsiniz.

Başlamak için, bilgisayarınızı geri yüklemek için gerekli tüm yazılımlara sahip olduğunuzdan emin olun ve ardından sabit sürücünüzü biçimlendirmek ve Windows’u yeniden yüklemek için bir Windows işletim sistemi yükleme diski veya bir kurtarma diski kullanın.

Laptop Format Atma – Önemli Noktalar Listesi

Verilerinizi Yedekleyin

Sabit sürücünüzde bulunan tüm verileri yedeklemeniz gerekir. Bunu yapmanıza ve bazı ücretli programlara izin veren birçok ücretsiz program var.

Yedeklenen tüm verileri tutacak kadar büyük bir harici sabit sürücünüz yoksa, bunları Google Drive gibi bir bulut hesabına yedekleyebilir veya yalnızca önemli dosyaları yedekleyebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarınızı biçimlendirmek, sabit sürücünüzdeki tüm verileri kaldıracağından, önemli hiçbir şeyi unutmamaya çalışın.

Dizüstü Bilgisayarı Biçimlendir

Artık Windows yükleme diskini yerleştirebilir veya bir kurtarma diski kullanabilirsiniz.

Kurtarma bölümünü kullanıyorsanız, dizüstü bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hemen ekranınızda görüntülenen klavye kısayoluna basın.

Şimdi yapmanız gereken tek şey ekrandaki talimatları takip etmek ve tam bir sistem kurtarma işlemi gerçekleştirmek veya Windows’u yüklemek. Dizüstü bilgisayarınız orijinal durumuna geri yüklenecektir.

Windows’u Yeniden Yükleyin

Windows’u yeniden yükleyebildiğinizden emin olun. Başlangıç ​​olarak, dizüstü bilgisayarınızda ya kurtarma diskine ya da bir Windows yükleme diskine sahip olmanız gerekir.

Dizüstü bilgisayarın fiziksel bir diski yoksa, büyük olasılıkla ihtiyaç duyduğu tüm dosyalar sabit sürücüdeki gizli bir kurtarma bölümünde bulunur.

Bilgisayarınızı önyüklerken bir klavye kısayolu kullanarak bu bölümün varlığını doğrulamanız gerekir.

Kısayol genellikle başlangıç ​​ekranında görüntülenir ve genellikle F8 veya F10’dur. Bilgisayarınız ayrıca sistem dosyalarını DVD gibi boş bir diske yazabilmelidir.

Windows Ürün Anahtarı

Bilgisayarınızı biçimlendirmeden önce, bilgisayarınızda yüklü Windows işletim sistemi ürün anahtarına sahip olduğunuzdan emin olun.

Dizüstü bilgisayarınızı satın aldığınızda Windows önceden yüklenmişse, ürün anahtarı dizüstü bilgisayarın altındaki bir etikette olacaktır.

Programları Yeniden Yükleyin

Ardından, donanım aygıt sürücülerinizi ve programlarınızı yeniden yüklemek için tüm sürücü disklerine ve yazılımlara sahip olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekir.

Programlarınızdan bazıları internetten geldiyse, kurulum dosyalarını indirin ve bir flash diske veya başka bir depolama cihazına kaydedin.