Küçük Oyun Klavyesi İnceleme Fiyatı

Küçük Oyun Klavyesi İnceleme Listesi En İyi Süper Küçük Oyun Klavyesi ve farklı markaların Diğer Ayrıntıları ile İlgili Ucuz Fiyat Sağlayın.

Mekanik klavyeler, tüm rekabetçi oyuncuların tercihi. Düşük tepki süreleri ve özel anahtarları, onları çok oyunculu oyunlarda sahip olabilecekleri güçlü bir silah haline getiriyor.

Küçük Oyun Klavyesi

Ancak yazmaktan hoşlanan herhangi bir bilgisayar kullanıcısı da bu klavyeler için pazarda olabilir. Klavyelerin çıkardığı güzel “tıklama” sesi her yerde adanmışları doğurdu.

Klavyelerin boyutu, yeterli masa alanına sahip olmayanların yanı sıra düşük DPI fare kullanıcılarının ana sorunu olmuştur.

Çoğu, çok fazla yer kaplayan özel makro tuşlarına ve bir sayısal tuş takımına sahiptir. Adil olmak gerekirse, kullanıcıların çoğu sayısal tuş takımı olmadan yapabilir ve kullanımlarının doğası gereği makro tuşlarını kullanmazlar.

Ekipmanlarıyla hareket etmek ve seyahat etmek için biraz daha fazla alan isteyenler için kompakt klavyeler ortaya çıktı.

Piyasada seçenekler sonsuzdur ve ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçmek zor olabilir.

Doğru klavyeyi bulma arayışınızda size yardımcı olmak için şu anda piyasadaki en iyi kompakt oyun klavyelerini bir araya getirdik.

Küçük Oyun Klavyesi İnceleme Fiyatı Diğer Detaylar

1. Cooler Master SK621

Cooler Master, hem anahtar seçenekleri hem de yazılımı ile piyasadaki en özelleştirilebilir mekanik klavyelerden bazılarını üretir.

SK621, yalnızca bir pound ağırlığındaki en hafif kompakt mekanik klavyelerden biridir. Klavye yüzde 60’lık bir düzene sahip ve Cherry’nin çalıştırma noktası fazladan 0,8 milimetre düşürülmüş yeni MX Red anahtarlarına sahip.

Entegre Bluetooth özelliği sayesinde kablosuz olarak da kullanılabilir. RGB ışıklarını açmazsanız klavye şarj olmadan dört ila beş aya kadar dayanabilir.

2. Razer Blackwidow Tournament Edition Chroma v2

Oyun dünyasında tanınan bir isim olan Razer, yenilikçi ürünler yapma konusunda bir geçmişe sahiptir.

Orijinal Blackwidow genel olarak harika bir klavyeydi.

Tek sorun, çok hantal olmasıydı. Efsanevi klavyenin turnuva sürümü, boyutunu küçülterek tüm bunları düzeltir.

Hepsi farklı çalıştırma kuvvetlerine ve çalıştırma ile sıfırlama noktası değerine sahip üç Razer anahtarı arasından seçim yapmanıza olanak tanır.

Ayrıca, tercih ederseniz çıkarılabilen rahat bir bilek desteği ile birlikte gelir.

3. Logitech Pro X Gaming Keyboard

Klavye satın alırken doğru anahtarı seçmek zor olabilir. Seçiminizi beğenmeyebilirsiniz ve yenisini almak için çok geç olabilir.

Pro X’in anahtarları, doğru türde anahtarlara sahip olduğunuz sürece manuel olarak değiştirilebilir. Bu, esasen klavyenin ömrünü uzatır.

Logitech‘in mağazasında Pro X ile kullanılabilecek üç tür anahtar vardır: GX Blue Clicky, GX Red Linear ve GX Brown Tactile anahtarlar.

Tenkeyless tasarımı sayesinde kolayca taşınabilir ve çıkarılabilir kablosu ile her çantaya sığabilir.

Herhangi bir makro tuşu yoktur, ancak klavyenin üst kısmındaki işlev tuşları Logitech’in G-HUB’ıyla tamamen özelleştirilebilir.

4. E-Element Z-88 RGB Mechanical Gaming Keyboard

Bir klavyenin boyutuyla birlikte fiyat etiketinin de düşmesi gerektiği hissine kapılsa da, sektördeki ev isimleriyle alışveriş yapıyorsanız tam tersi olabilir.

Bütçe seçenekleri, saygın markalarınız kadar premium gelebilir, ancak çoğu, daha uzun değilse, onlar kadar uzun ömürlüdür.

E-Element Z, fiyat aralığında duyulmamış sayıda özelleştirme seçeneği sunan çarpıcı bir klavyedir.

Beş farklı tahta rengi arasından seçim yapabilirsiniz: siyah, mavi, altın, pembe ve beyaz.

E-Element Z, oyuncuların klavyelerinde beğenecekleri anahtar türlerini seçmelerine de olanak tanır ve Outemu Blues, Browns veya Reds arasından seçim yapabilirsiniz.

Outemu anahtarlarını ilk kez duyuyorsanız, şirket onlar için Razer’ın anahtarlarını da üretiyor, bu nedenle kesinlikle mekanik klavye oyununa yabancı değiller.

Bu tenkeyless klavye 10 farklı ışık modu ile birlikte gelir.

Modlar, daha pahalı modellerde alacağınız RGB’den kilometrelerce uzakta olsa da, yine de güzel görünüyorlar. Klavye esas olarak ABS ve metalden yapılmıştır.

Klavyede, parmağınızı çerçevesinin etrafında kaydırdığınızda hissedebileceğiniz mat bir his var.

Klavyede özel medya tuşları yoktur, ancak küçük form faktörlü klavyelerde görülmesi de nadirdir. Bunun yerine işlev düğmelerinin yanında FN tuşunu kullanmanız gerekecektir.

5. Redragon K552 Mechanical Gaming Keyboard

Redragon, rekabetin yarısı kadar maliyetli kaliteli ürünler ortaya koymasıyla bilinir. Popülerlik kazandı çünkü ürünleri piyasadaki daha pahalı seçenekler kadar iyiydi – daha iyi değilse bile.

Elbette, daha az maliyetli olmak için önce bazı şeyleri kesmek gerekir. K552, güçlü ve özel yapım anahtarlarla birlikte gelen sağlam bir plastik gövdeye sahiptir.

Bu klavye durumunda, özel yapım anahtarlar Cherry MX Blue eşdeğerleridir.

Olumlu bir kayda göre, klavye altın kaplama bir USB konektörü ve düzgün tuş başlıkları ile birlikte gelir.

Su sıçramasına da dayanıklıdır, böylece endişelenmeden bilgisayarınızın önünde yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

6. Razer Huntsman Mini Mechanical Gaming Keyboard

Razer’s Huntsman’ın çizgisi, şirketin mekanik klavyelere yaklaşımında ezber bozdu.

Razer, Blackwidow serisini her zaman güzel ve dengeli bir parça olarak kullandı ancak farklı kurulumları denemekten çekiniyordu.

Blackwidow serisi yeni yaşam kalitesi özellikleriyle gelişmeye devam etse de, Huntsman serisi yavaş yavaş Razer’ın klavyeler açısından sunduğu şeylerin öncüsü oldu.

Huntsman klavyeleri, Razer’in ışık teknolojisinden yararlanarak daha hızlı yanıt veren optik anahtarlarına sahiptir.

Klavyenin ilk yinelemeleri yalnızca tam boyutlu durumlarda olsa da, Razer yakın zamanda Huntsman’ın yüzde 60’lık bir form faktörünü tanıttı.

Huntsman Mini, kendisini benzersiz klavye yapan şeyin tüm temel özelliklerini içerir.

Razer, bu kurulumu yan baskılı ikincil işlevlere sahip Doubleshot PBT tuş başlıkları ile tamamlar.

Bu işlevler, Razer Huntsman Mini’nizden tam boyutlu bir klavyeden alacağınız aynı işlevselliği elde etmenize yardımcı olacaktır.

Purple Clicky Optik Anahtarlar ve ikinci nesil Razer’ın Kırmızı Doğrusal Optik Anahtarları arasında seçim yapmanız gerekecek.

Linear Reds’in ikinci nesli, selefinden çok daha sessizdir ve Razer’ın resmi web sayfasındaki ses karşılaştırmasına göz atabilirsiniz.

Kırmızıların oyun oynamak için iyi olduğu bilinirken, Mor anahtarlar ilk zamanlayıcıların kafasını karıştırabilir.

Purple Clicky Opticals, daha çok oyun oynamaktan çok yazan oyuncular tarafından tercih edilen klasik Blue anahtarlarınızın eşdeğeridir.

Toplam altı farklı ışık modu vardır, ancak bunları kendi başınıza özelleştirmek veya beğenebileceğiniz diğer modları indirmek için Razer’ın yazılımını da yükleyebilirsiniz.

7. MOTOSPEED CK62

Motospeed de kısıtlı bütçesi olan herkes için mekanik bir klavyenin temel özelliklerini öne çıkararak makul miktarda popülerlik kazandı.

Yüzde 60’lık tasarımı, klavyenin taşınmasını kolaylaştırır. Bluetooth işlevine sahip telefon ve tabletlerle de kullanılabilir.

Klavye, Cherry MX Blue anahtarlarıyla aynı olduğu düşünülen Outemu Blue anahtarlarına sahiptir.

8. Corsair K65 RGB RAPIDFIRE Compact Mechanical Gaming Keyboard

Corsair, ikonik klavyelerinden birinin onluk tuşsuz bir versiyonuyla mücadeleye katılıyor. Ancak K65, alnında özel medya tuşlarına sahip olduğu için rakiplerinden biraz daha büyük. Aynı zamanda standart tuş aralığına sahip tam boyutlu bir klavyedir.

Küçük Oyun Klavyesi 65, alüminyum çerçeveye sahiptir ve ayrıca bir bilek desteği ile birlikte gelir.

Klavyeniz ve ihtiyaçlarınız için Cherry MX Speed ve Red anahtarları arasından seçim yapabilirsiniz.

Birlikte verilen tuş kapağı çıkarma aracı sayesinde klavyenin temizlenmesi de kolaydır.

9. SteelSeries Apex Pro TKL Mechanical Keyboard

SteelSeries uzun süredir klavye oyununun içindeydi ve her ürün döngüsünde oyununu bir üst seviyeye taşımak konusunda oldukça üne sahip.

Uçak sınıfı alüminyum gövdesinin yanı sıra Apex Pro TKL, anahtarlar açısından en son yenilik olarak kabul edilen OmniPoint anahtarlara sahiptir.

OmniPoints’in çalıştırma noktaları hem oyun hem de yazma için ayarlanabilir. Bu, klavyenin sağ köşesindeki OLED ekran aracılığıyla yapılabilir.

Geleneksel kalmasını istiyorsanız, devre dışı bırakabilir veya Cherry MX Red, Blue veya Brown anahtarlara sahip olabilirsiniz.

10. Redragon K530 Draconic Mechanical Gaming Keyboard

Redragon K552, şirketin sunduğu tek kompakt klavye değil.

Küçük Oyun Klavyesi Daha da kompakt bir çözüm arıyorsanız ve Mavi anahtarları tercih etmiyorsanız, K530 sizin için uygun olabilir.

Bu klavyeyi Redragon’un diğer ürünlerinden daha benzersiz kılan şey, kablosuz olarak da kullanılabilmesidir.

Klavye iki bağlantı modu ile birlikte gelir: kablolu Type-C ve Bluetooth 5.0. 2400 mAh pil, günlerce oyun oynamak için yeterli olmalı ve K530’unuzu üç farklı cihaza kadar kullanabilirsiniz.

Redragon’un K530’u, bu fiyat aralığındaki daha iyi RGB kurulumlarından birine sahiptir ve Brown anahtarlarla birlikte gelir.

Klavye hala boyutuna uygun bir kutu içinde gönderiliyor, ancak aynı zamanda hediyelerle birlikte geliyor. İki anahtar çekicisi, bir kutu yedek anahtar (Siyah / Kırmızı / Kahverengi / Mavi) ve işleri yürütmek için bir kullanım kılavuzu alacaksınız.

Elde ettiğiniz anahtar çekmeceleri, klavyenizi temizlemeye karar verdiğinizde özellikle kullanışlı olacaktır, çünkü mekanik bir kartın anahtarı takılı olarak temizlenmesi oldukça zor bir iştir.

11. Cooler Master MK730 Mechanical Gaming Keyboard

Daha fazla anahtar üreticisi ortaya çıktıkça, daha uygun fiyatlı klavyeler kullanıma sunuldu.

Dışarıdan bir kazan-kazan senaryosu gibi görünüyor, ancak bu, orijinal Cherry MX anahtarlarına sahip bir klavye bulmak için yapmanız gereken araştırma miktarını önemli ölçüde artırdı.

Özel bir klavye oluşturmak istiyorsanız bunları bulmak kolaydır, ancak piyasada satılan modeller söz konusu olduğunda seçenekleriniz sınırlı olacaktır.

Bununla birlikte Cooler Master MK730, küçük bir form faktörüne sahip en hassas Cherry MX klavyelerden biridir.

Tenkeyless klavye, genel konforu artıran çıkarılabilir bir bilek desteği ile birlikte gelir.

Klavye, aynı zamanda taşımayı da kolaylaştıran, çıkarılabilir örgülü bir USB Type-C kablosu kullanır.

Her biri 50 milyon tuş vuruşunu garanti eden Cherry MX Red, Blue ve Brown anahtarları arasından seçim yapma seçeneğiniz olacak.

Cooler Master, klavyenin alt kısmına bir RGB ışık çubuğu takarak RGB oyununu bir üst seviyeye taşır, bu da ona hoş ve şık bir görünüm kazandırır.

Daha ince özelleştirmeler yapmak için Cooler Master’ın yazılımını indirmeniz gerekse de, anında kontroller de RGB modunu değiştirmek veya bir makro kaydetmek gibi çoğu şeyi elde etmek için yeterlidir.