Kavisli Oyun Monitoru – Curved Gaming Monitors

Kavisli Oyun Monitoru, Oyun Aksesuarları olarak talep kullanımında yüksektir. Piyasadaki Altındaki Best Gaming MonitorUnder300 Keşfedin.

Kavisli oyun monitörleri daha sürükleyici bir oyun deneyimi sunar. Tüm monitörler gibi, birçok şekil ve boyutta mevcutturlar, ancak genellikle daha büyük yüksek çözünürlüklü ekranlardır.

Kavisli Oyun Monitoru - Curved Gaming Monitors

Monitörlerde yaygın olduğu gibi, temel 60Hz bütçe monitörlerinden AMD FreeSync veya NVIDIA G-SYNC VRR teknolojisine sahip en gelişmiş 144Hz oyun monitörlerine kadar performans açısından büyük farklılıklar gösterirler.

En İyi Kavisli Oyun Monitoru

LG 34GN850-B

Ultra geniş ekrana sahip en iyi kavisli oyun monitörü LG 34GN850-B’dir.

1440p çözünürlüğe ve 21: 9 en boy oranına sahiptir ve size standart 16: 9 modellerinden daha sürükleyici bir oyun deneyimi sunar.

Bununla birlikte, 160Hz yüksek yenileme hızı ve FreeSync VRR desteği sayesinde etkileyici bir oyun modeli.

Maksimum yenileme hızında en iyi yanıt sürelerinden birine sahiptir, 240Hz modellerle bile rekabet eder.

60 Hz’deki yanıt süresi de mükemmeldir, bu nedenle hareketin görünümünü iyileştirmek için siyah bir çerçeve eklemesi olmasa bile buna ihtiyacınız olmayacak.

Giriş gecikmesi inanılmaz derecede düşüktür ve ayrıca daha yeni NVIDIA grafik kartlarıyla G-SYNC uyumlu olduğu onaylanmıştır.

HDR içeriği için iyi bir geniş renk gamı ​​sergilediği için HDR oyunları için de uygundur.

Karanlık oda oyunları için ideal değildir çünkü IPS paneli düşük kontrast oranına sahiptir ve bazı görünür arka ışık sızıntısı vardır.

Bununla birlikte, harika bir tepe parlaklığı ve iyi yansıma işleme özelliği olduğundan, aydınlık odalarda kullanmak iyidir.

Genel olarak, bu monitör ultra geniş kavisli ekranıyla oyun oynamak için iyi bir seçimdir Kavisli Oyun Monitoru.

Samsung LC32G75TQSNXZA

En iyi kavisli oyun monitörlerinden biri Samsung Odyssey G7’dir. Mükemmel performansa sahip birinci sınıf bir oyun monitörü.

Hem 27 hem de 32 inç modelde mevcuttur; 1440p çözünürlüğe ve inanılmaz yüksek 240Hz yenileme hızına sahiptir ve akıcı hareket sağlar.

Yerel FreeSync ve G-SYNC uyumluluğuna sahip olmasına rağmen, 240 Hz yenileme hızıyla birlikte bir DisplayPort bağlantısı üzerinden elde edebilirsiniz.

240 Hz ve 60 Hz’deki yanıt süresi inanılmazdır, bu nedenle hızlı hareket eden içeriğin herhangi bir kare hızında bulanık görünmeyeceğini bilirsiniz.

Ayrıca, Black Frame Insertion özelliğine de sahiptir ve duyarlı bir oyun deneyimi için giriş gecikmesi inanılmaz derecede düşüktür.

VA panelinin etkileyici kontrast oranı ve tamam siyah tekdüzeliği sayesinde karanlık oda oyunları için harika.

Kenar aydınlatmalı bir yerel karartma özelliği var, ancak kontrastı iyileştirmede çok etkili değil ve yalnızca bir avuç dikey karartma bölgesi var.

Dar görüş açıları, böylece çok yakın oturursanız görüntü yanlardan soluk görünebilir, özellikle de 32 inçlik daha büyük modeliniz varsa.

Sınırlı bir dönme ve eğme aralığına sahip olduğu için ergonomisi iyidir, ancak şaşırtıcı bir şekilde, eğimli bir monitör için nadir görülen portre moduna döndürebilirsiniz.

SAMSUNG LC49G95TSSNXZA

Süper ultra geniş ekranla daha büyük bir şey istiyorsanız, o zaman Samsung Odyssey G9’a bakın.

Odyssey G9 ünitemizin daha düşük bir kontrast oranına sahip olması dışında, aynı özelliklerin çoğuna ve aynı VA paneline sahip Samsung Odyssey G7’nin daha büyük bir çeşidi, ancak bu, birimler arasında değişebilir.

Dahası, 240Hz yenileme hızına, FreeSync desteğine ve G-SYNC uyumluluğuna ve oyunlar için hızlı yanıt süresine sahiptir.

5120×1440 çözünürlük, iki 27 inç, 1440p monitörü yan yana yerleştirmeye eşdeğerdir, ancak tüm oyunlar bu 32: 9 en boy oranını desteklemez.

Bir VA paneli ve dar görüş açıları ile, kenarlar muhtemelen soluk görünecektir, ancak agresif 1000R eğrisi bu soruna biraz yardımcı olur.

Son olarak, parlamayla mücadele etmeye veya HDR’de öne çıkan parlak vurgular sunmaya yetecek kadar harika SDR ve HDR tepe parlaklığına sahiptir.

En iyi kavisli oyun monitörünü istiyorsanız, Odyssey G7 ile yanlış gidemezsiniz, ancak süper ultra geniş bir seçenek için pazardaysanız, Odyssey G9’a göz atın.

Dell AW3420DW

Dell Alienware AW3420DW, yerel G-SYNC destekli en iyi kavisli oyun monitörüdür.

Bu önerideki diğer monitörlerin aksine, NVIDIA grafik kartınızdan tam olarak yararlanmak için yerel G-SYNC desteğine sahiptir.

İyi bir genel performans ve çoğu insanın takdir etmesi gereken harika oyun özellikleri sunar.

Yerel G-SYNC desteğiyle, ekran yırtılmasının azaltılmasına yardımcı olmak için NVIDIA grafik kartınızdan tam olarak yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte, doğal bir 120Hz yenileme hızına ve net hareket üretmek için mükemmel bir yanıt süresine sahiptir.

Tepki süresi de 60Hz’de hala harika. Giriş gecikmesi inanılmaz derecede düşüktür ve 60 Hz’de artmasına rağmen en ciddi oyuncular için yine de yeterince düşük olmalıdır.

Bu monitörün 34 inç, 1440p ekranı, geniş görüş açılarına sahip bir IPS paneline sahiptir, böylece görüntü yanlardan bakıldığında bile doğru kalır.

Çok iyi inşa edilmiş ve geniş bir dönme aralığı ile iyi bir ergonomiye sahip.

Bununla birlikte, HDR’yi desteklemiyor ve düşük kontrast oranına sahip olduğu için karanlık oda oyunları için iyi bir seçim değil.

Aynı zamanda düşük tepe parlaklığına ve vasat yansıma işleme özelliğine sahiptir, bu nedenle iyi aydınlatılmış bir odada kullanmaktan kaçınmak en iyisidir.

Genel olarak, çok fazla ekstra özelliği yoktur, ancak havayı ayarlamak için RGB aydınlatmaya sahiptir.

Sonuç olarak, bu yerel G-SYNC desteğine sahip en iyi kavisli oyun monitörüdür.

GIGABYTE G34WQC

Karanlık bir ortamda çok fazla oyun oynama eğilimindeyseniz, Gigabyte G34WQC’ye bakın Kavisli Oyun Monitoru.

LG 34GN850-B gibi geniş görüş açılarına sahip değil, ancak VA paneli çok daha iyi bir kontrast oranına sahip ve derin siyahlar gösteriyor.

Dahası, tamamen siyah tekdüzeliğine de sahiptir, ancak siyah seviyesini iyileştirmek için yerel karartma özelliği yoktur.

Oyun açısından 144Hz yenileme hızına, yerel FreeSync desteğine ve G-SYNC uyumluluğuna, düşük giriş gecikmesine ve hızlı yanıt süresine sahiptir.

Buna göre, Siyah Çerçeve Ekleme özelliğine de sahiptir, ancak yalnızca sınırlı bir aralıkta çalışır ve VRR etkinken kullanılamaz.

3440×1440 çözünürlük net bir görüntü sağlar ve oyun oynamadığınız zamanlarda çoklu görev için yeterli alan vardır.

Ayrıca, gün içinde kullanmak istiyorsanız harika bir tepe parlaklığına ve iyi yansıma işlemine sahiptir.

Ultra geniş ekrana sahip en iyi kavisli oyun monitörü için pazardaysanız, LG’ye bakın, ancak bir VA panelli bir şey istiyorsanız, Gigabyte’a bakın.