Ikinci el Laptop – Second Hand Laptop Buying Guide

Ikinci el Laptop Kullanıcılar İçin İkinci El Dizüstü Bilgisayar Satın Alma Rehberi Second Hand Laptop Satın Almak İstiyorsanız. Aklınızda Tutmanız Gereken Önemli Şeyler Laptop Sarj Aleti.

Dizüstü bilgisayarlar pahalıdır ve süregiden salgınla ve çevrimiçi olarak çalışan ve okula giden milyonlarca insanla birlikte, onları bulmak da çok zorlaşıyor.

Ikinci el Laptop - Second Hand Laptop Buying Guide

Öyleyse, dizüstü bilgisayar seçimi veya bütçe (veya her ikisi) için seçenekleriniz kısıtlıysa, bir sonraki satın alma işleminiz için kullanılmış bir tane satın almayı düşünmeli misiniz?

İkinci el satın almanın büyük hayranlarıyız: Ekonomik açıdan anlayışlı, çevre dostudur ve genellikle yeni bir satın almanın yanı sıra işin yapılmasını da sağlar.

Ancak kullanılmış bir bilgisayar satın almanın zorlukları ve riskleri vardır ve seyahat için tasarlanmış bir makineden bahsederken bunlar büyür.

Yine de, biraz planlama ve bazı dikkatli seçimlerle, yıllarca kullanacağınız bir dizüstü bilgisayarda bir anlaşma bulabilirsiniz. Parçalayalım.

Kullanılan ve Yenilenmiş Terim Arasındaki Fark

Daha ileri gitmeden önce, kullanılmış ve yenilenmiş dizüstü bilgisayarlardan bahsedelim.

“Kullanılmış”, bir dizüstü bilgisayarın sizin gibi başka bir son kullanıcı tarafından işlendiği, dizüstü bilgisayarı satın alan ve sonra iade eden veya satan anlamına gelir.

“Yenilenmiş”, daha önce kullanılmış bir dizüstü bilgisayarın onarıldığı veya başka bir şekilde yenilendiği ve bir perakendeci tarafından yeniden satıldığı anlamına gelir.

Basit, değil mi? Maalesef öyle değil. Gördüğünüz gibi, “yenilenmiş” terimi, bir bilgisayarın orijinal üreticiye geri döndüğü ve daha sonra gerekli onarımları yapan ve onu işlevsel veya yeni gibi onayladığı anlamına geliyordu.

Bu genel olarak, yenilenmiş bir dizüstü bilgisayarın yeni bir dizüstü bilgisayardan aşağı yukarı ayırt edilemeyeceği anlamına geliyordu, muhtemelen daha basit bir ambalaj ve bir yıl yerine 90 günlük bir garanti ile.

Yenilenmiş birime ne kadar güvendiğiniz, onu kimin sattığına bağlıdır.

Büyük kutu perakendecileri genellikle iyidir, eBay ve Amazon gibi ikincil pazarlardaki satıcılar biraz daha şüphelidir.

Satıcı tarafından yenilenen dizüstü bilgisayarlar genellikle kısa bir garanti (90 gün) ve aşınmış tuşlar veya çizik bir üst kısım gibi ünitede kozmetik olarak yanlış olabilecek herhangi bir şeyin açıklamasıyla birlikte gelir.

Yenilenmiş bir birimin garantisi, yalnızca gönül rahatlığı için olsa bile, onu düz kullanılmış bir dizüstü bilgisayardan daha değerli kılma eğilimindedir.

Kullanılmış bir dizüstü bilgisayar, satın aldıktan bir hafta sonra yatağa sıçarsa, şanssızlık, ihtar ve tüm bu caz.

Yenilenmiş bir dizüstü bilgisayar, en az satıcıya güvendiğiniz kadar, satın aldığınız ürüne de güvenmenizi sağlar.

Bakılacak şey

Piyasadaki tonlarca segment için tonlarca dizüstü bilgisayar var.

Dolayısıyla, aradığınız şey, yalnızca kelime işleme ve e-posta için bir şeyler isteyen birinin, bir 3D modelleme oluşturucudan daha azına ihtiyaç duyan bir oyuncudan daha az ihtiyacı olan birine ihtiyacınız olduğuna bağlıdır.

Genel olarak, bir Windows veya Mac dizüstü bilgisayar istiyorsanız, en az 8 GB RAM öneririz. Chromebook’lar 4 GB ile yapabilir.

Modern bir işletim sistemi için minimum miktar yaklaşık 128 GB’tır ve Chromebook’lar yine çok daha azıyla tamamdır. Dokunmatik ekran? Uzun pil ömrü? Katlanabilen 2’si 1 arada tasarım? Ayrık grafik kartı? Sen yargıç ol.

Kullanılmış bir ünite için alışveriş yapıyorsanız, önereceğimiz bir şey var: Dayanıklılık konusunda iyi bir üne sahip bir tane bulun.

Bunu bir modelden diğerine ölçmek zor olabilir, ancak genel olarak, iş için tasarlanmış dizüstü bilgisayarlar, daha ucuz modellere göre daha fazla dayak alabilir ve bu nedenle, sahibinden sahibine daha uzun süre dayanacağına güvenilebilir.

Lenovo’nun ThinkPad serisi, Dell’in Latitude serisi ve HP’nin Pro / Elite serisi iyi örneklerdir Ikinci el Laptop.

Bu tasarımların güzel bir avantajı: Bazı daha ince hafif tasarımlardan daha kullanıcı tarafından bakımı genellikle daha kolaydır. Bu, belleği veya depolamayı ihtiyaçlarınıza daha uygun şekilde yükseltebileceğiniz anlamına gelir.

Ucuz bir performans artışı için RAM SO-DIMM’leri veya sabit sürücüyü / SSD’yi değiştirmenin mümkün olup olmadığını görmek istediğiniz modelde bir Google araması yapın.

 Değiştirilebilir bir pili olan dizüstü bilgisayarlar da iyi bir keşiftir, çünkü pil genellikle ilk yıpranan kısımdır.

Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Ters yönde aramanız gereken birkaç gösterge vardır: genel olarak bir dizüstü bilgisayar modelinin veya özellikle satılan tek bir dizüstü bilgisayarın muhtemelen iyi bir kullanılmış satın almadığına dair işaretler.

Geleneksel medya incelemeleriyle başlayın. Bir dizüstü bilgisayarın yeni olduğunda iyi ya da en azından düzgün olmasını istersiniz.

Eskiyken daha iyi olmayacak, değil mi? Apple’ın 2015-2019 arası MacBook ve MacBook Pro modellerindeki ultra ince klavyeleri buna iyi bir örnektir.

Aksi halde mükemmel bir tasarımın tek bir korkunç unsuru, bu dizüstü bilgisayarların ikincil piyasada sık sık görülmesini sağlar. Birini seçmeden önce iki kez düşünmek isteyebilirsin.

Kullanılmış bir dizüstü bilgisayar listesindeki diğer uyarı işaretleri şunları içerir:

• Ürün geri çağırma geçmişine sahip bir dizüstü bilgisayar, onarılmamış bir birim satın alıyor olabilirsiniz.

• Geri bildirimi olmayan yeni bir satıcı.

• Listede veya satılan dizüstü bilgisayarı göstermeyen genel resimler yok.

• Son derece düşük bir fiyat – perakende değerinin% 10’undan satılan kullanılmış bir dizüstü bilgisayar muhtemelen bir aldatmacadır.

• Bir dizüstü bilgisayarda depolama sürücüsü veya RAM gibi eksik parçalar. Parçaları yalnızca daha önemli bir şeyin kırıldığını bulmak için değiştirebilirsiniz.

Bu sorunlardan herhangi biri varsa, muhtemelen en iyisi kullanılmış başka bir dizüstü bilgisayara geçmektir.

Nerede Alışveriş Yapmalı?

Kullanılmış dizüstü bilgisayarlar birçok farklı yerde bulunabilir. En güvenilir olandan en aza doğru seçeneklerinize bir göz atalım.

Geleneksel Perakendeciler

Walmart ve Best Buy gibi eski moda tuğla ve harç dükkanları, kullanılmış olanlar yerine yenilenmiş birimler sunma eğilimindedir.

Bunun nedeni, neredeyse her zaman en fazla bir veya iki hafta kullanılan ve ardından mağazaya geri dönen dizüstü bilgisayarlar olmalarıdır.

Anlaşmalar açısından en iyisi değiller;% 15 indirimle herhangi birini bulduğunuz için şanslısınız.

Ancak güvenilir bir kaynaktan satın almak istiyorsanız ve ayrıca satın almadan önce dizüstü bilgisayarı incelemek istiyorsanız, eski moda perakendeciler sağlam bir seçimdir. Bir ton para biriktirmeyi beklemeyin.

Çevrimiçi perakendeciler

Amazon, OlX, Newegg ve benzeri büyük çevrimiçi perakendeciler genellikle hem yenilenmiş hem de kullanılmış dizüstü bilgisayarlar satmaktadır.

Bunlar, bu büyük perakendecileri bir tür pazar olarak kullanan üçüncü taraf satıcılardan gelme eğilimindedir.

Ancak büyük satıcılardan satın almanın avantajı, çok fazla desteğe sahip olmalarıdır: Ürünle ilgili bir sorun varsa veya açıklandığı gibi değilse, aramanız gereken büyük bir şirket var.

Bu şirketler genellikle sorunsuz bir satın alma deneyimine sahip olmanızı ister ve yerine getirilmelerinin bir parçası olarak kolay iade veya değiştirme seçenekleri sunar.

Kullanılmış veya yenilenmiş modellerin sunulup sunulmadığını görmek için yeni ürünlerdeki “Daha Fazla Satın Alma Seçenekleri” bağlantısını kontrol edin.

Bazen üreticiler, yenilenmiş birimleri doğrudan çevrimiçi mağazalarından da satarlar – hatta Apple bile ara sıra yenilenmiş dizüstü bilgisayarlar satar.

Bu dizüstü bilgisayarlar orijinal üreticiler tarafından incelendiğinden, bazen tam bir yıllık garanti ile gelirler, ancak yine de, genellikle yeni bir dizüstü bilgisayara göre çok büyük bir indirim değildir.

Ikinci el Laptop Diğer Çevrimiçi Pazarlar

İkincil çevrimiçi pazarlar, bireysel satıcıların eBay, Swappa ve Bonanza gibi ürünleri doğrudan listelemesine izin veren pazarlardır.

Bu siteler, kesinlikle bir şey alacağınız anlamında satın almak için güvenli olma eğilimindedir… ancak öğeyi aldığınız durum ve sunulduğu durumla karşılaştırıldığında bu durum yoruma açıktır.

EBay ve benzeri sitelerden satın almak biraz özen gerektirir.

 Kullanılmış dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda, genellikle kendi ülkenizdeki birinden satın almak, çok sayıda olumlu geribildirim alan birinden satın almak ve fotoğrafları ve açıklamaları dikkatlice incelemek istersiniz. PayPal gibi doğrulanmış bir sistemle ödeme yapmak şarttır.

Bu ipuçları genellikle rehin dükkanları için de geçerli olabilir. Genellikle çevrimiçi satış yapmazlar, ancak aynı “garanti yok” yaklaşımı genellikle sattıkları elektronik cihazlar için geçerlidir.

Doğrudan satış

Kullanılmış bir dizüstü bilgisayar satın almanın en riskli yolu, insanları Craigslist, Facebook Marketplace, LetGo veya Nextdoor gibi yüz yüze toplantılar için birbirine bağlayan bir hizmetin kapalı olmasıdır.

Bunlar hem ticari hem de kişisel anlamda risklidir: Birisi size sahte bir dizüstü bilgisayar satmaya çalışıyor olabilir veya nakit olarak ödenen değerli bir ürünü listeleyerek sizden çalabilir.

Bu pazarlar aynı zamanda genellikle en iyi fırsatları bulabileceğiniz yerlerdir, çünkü bir şeyden hızlı bir şekilde kurtulmak isteyen insanlar tarafından kullanılırlar Ikinci el Laptop.

Bazen harika indirimler bulabilirsiniz. İnsanlar ihtiyaç duymadıkları yeni hediyelik eşyalar sattıkları için bu özellikle büyük tatillerde geçerlidir.