i7 Islemci Laptop – Best Intel Core i7 Processor List 2021

i7 Islemci Laptop Günlük Yaşamda Yüksek Performanslı Görevleri Tamamlamak için.

En İyi Intel i7 İşlemci Dizüstü Oyun Ofis Çalışması Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin Ikisi Bir Arada Laptop.

En iyi i7 dizüstü bilgisayarı seçme konusunda uzman tavsiyesi mi arıyorsunuz?

i7 Islemci Laptop - Best Intel Core i7 Processor List 2021 - Games Cheats Blog

Bu güçlü işlemci, içerik oluşturma, yoğun web taraması, büyük programların derlenmesi, büyük e-tabloların açılması vb. Gibi çok çeşitli zorlu etkinlikleri yönetebilir.

Sadece bu değil, onu güçlü bir GPU ile birleştirdiğinizde, üst düzey oyun, video düzenleme, makine öğrenimi, 3D modelleme vb. Görevleri bile gerçekleştirebilir.

İ7 ile çalışan bir dizüstü bilgisayar satın almak, daha zorlu görevlerden bazılarının keyfine varmak istiyorsanız daha da önemli hale gelir.

Adobe Creative Cloud Suite’in bir parçası olan oyunlar, uygulamalar, 3B oluşturma veya farklı yazılımları kullanma gibi farklı şeyler olabilir.

Bu, işlemcinin hiper iş parçacığı yeteneklerinin kullanışlı olabileceği yerdir.

Bu CPU’nun pek çok farklı nesli vardır ve bunların her biri birçok farklı işlemci konvansiyonu / serisi ile birlikte gelir.

Aşağıda, bilgi işlem ihtiyaçlarınız için doğru i7 sürümünü seçmenize yardımcı olacak birkaç tanesi verilmiştir.

En İyi Intel i7 Islemci Laptop 2021

Bu işlemci serisinden güç alan i7 Islemci Laptop kolaylıkla bir masaüstünün yerini alabilir.

Ancak farklı özelliklere, tasarıma, performans puanlarına sahip çok sayıda model var, doğru olanı seçmek kafa karıştırıcı olabilir.

Intel i7 dizüstü bilgisayarlar yalnızca performans açısından harika değil, aynı zamanda oldukça uygun fiyatlıdır.

Ancak, farklı cihazlara güç veren farklı işlemci serileri vardır.

Bu nedenle, normal bir kullanıcı olarak ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçmek kafa karıştırıcı olabilir.

Merak etmeyin, çünkü listemiz üst düzey performans ve gecikmesiz bir deneyim sağlayan en yüksek puanlı seçenekleri içerir.

Ayrıca, aşağıdaki dizüstü bilgisayarlara geçmeden önce bir süre sakinleşin, üzerinde yapacağınız her şeyi düşünün.

Örneğin, Twitch’te yayın yapmak için makineyi satın alıyor olabilirsiniz, hatta bunu blogunuz için makaleler yazmak için kullanıyor olabilirsiniz.

Yapacağınız tüm görevleri listeleyin ve seçtiğiniz dizüstü bilgisayarın onlar için gereken minimum / önerilen sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.

Son derece güvenilir olan en hızlı Intel i7 dizüstü bilgisayarlar, yalnızca üst düzey performanslarıyla tanınmazlar.

Bununla birlikte, aşağıda listelenen modellerin soğutma mekanizması, yapı kalitesi, taşınabilirliği, pil ömrü vb. Diğer yönleri de en iyileri arasındadır.

Asus ROG Zephyrus M

Asus ROG Zephyrus M, üst düzey 9. nesil i7 Islemci Laptop, piyasadaki en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarından biridir.

Bilgi işlem ateş gücüne ek olarak, bu aranan cihaz ayrıca oldukça kapsamlı bir özellik tablosuna sahiptir.

Belirtildiği gibi, bu dizüstü bilgisayarda 4.5GHz’e kadar hızlarda turbo saat yapabilen bir Intel Core i7-9750H yonga seti alırsınız.

Çoklu okuma ve HyperThreading yeteneklerine sahip yenilikçi Hexa-Core mimarisi, bu etkili işlemcinin etkinliğini doğrular.

Birlikte çalışan, 8 GB Video RAM ile entegre olarak gelen üst düzey NVIDIA GeForce RTX 2070 GPU’dur.

Sistem belleğine gelince, Asus 16GB DDR4 RAM biriktiriyor.

Mevcut RAM yığınları, üst düzey oyunlar, profesyonel grafik tasarım, orta düzey 3D modelleme ve diğer vergilendirici üretkenlik merkezli görevler için oldukça yeterli.

Depolama açısından, oyun ve uygulama yükleme sürelerini en aza indirmek için güvenebileceğiniz ultra hızlı 1 TB PCIe katı hal sürücüsü vardır. ROG Zephyrus M, önceden var olan işletim platformu olarak Windows 10 Home sürümüne sahiptir.

Ekrana gelince, 15.6 inçlik Full HD panel ile ısrar ediyor. Ancak Asus, Pantone sertifikalı ekranı ekleyerek işleri renklendiriyor; böylelikle daha keskin görüş açılarının yolunu açar.

IPS paneli, 1920 x 1080 piksellik kümülatif bir ekran çözünürlüğü sunar.

İster oyun, 3D modelleme veya diğer boşaltma etkinlikleri olsun, 144 Hz temel yenileme hızı ve 240 Hz ekstrapolasyonlu yenileme hızı, görsel işleme ve algılarda kolayca fark yaratabilir.

Ek üretkenlik açısından Asus, Anahtar Başına RGB arka aydınlatma desteğine sahip estetik bir klavyeye sahiptir.

Sadece bu değil, duyarlı dokunmatik yüzey aynı zamanda güçlü hoparlörler, kullanışlı bir web kamerası ve tescilli Akıllı Soğutma teknolojisiyle kolayca desteklenen yenilikçi termikler tarafından takip edilen önemli bir eklentidir.

Asus, aynı zamanda hem şık hem de dayanıklı olan dayanıklı metalik bir kasaya sahiptir.

Güçlü soğutma teknolojisine ve güçlü dahili bileşenlere rağmen, bu dizüstü bilgisayar 0,7 inç boyutuyla hala oldukça şık.

ROG Zephyrus M, 4,2 pound ağırlığındadır ve USB 3.1 Tip-A, Gen 2 Tip-C, HDMI 2.0 ve daha fazlası dahil olmak üzere çoğu işlevsel bağlantı noktasına sahiptir.

Bağlantı açısından, mükemmel kablosuz standardı ve Gig Ethernet uyumluluğu elde edersiniz.

Ekrandaki pil, ortalama kullanımda 5,5 saatlik sabit bir yedekleme sunar.

Genel olarak ROG Zephyrus M, olağanüstü oyun performansı ile ödüllendirici profesyonel ve yaratıcı üretkenlik arasındaki mükemmel dengeyi sağlayan, piyasadaki en iyi hibrit dizüstü bilgisayarlardan biridir.

MSI P65 Creator

Şüphesiz MSI P65 Creator, adını dijital içerik yaratıcıları ve bu alandaki hevesli profesyoneller için mükemmel bir araç olarak haklı çıkarır.

Dahası, i7 işlemcisinin başkanlık ettiği ayrıntılı özellikler sayfası, onu güvenilir bir oyun müttefiki yapar.

İşlem güvenilirliği söz konusu olduğunda, Intel’in Yüksek grafik performansı serisi yonga seti, yani Intel Core i7-9750H bir görünüm oluşturuyor.

 İşlemci, 4,5 GHz’e kadar turbo saat hızı sayesinde zorlu üretkenlik görevlerini ve orta düzey oyun gereksinimlerini kolaylıkla yerine getirebilir.

Karmaşık bilgi işlem görevleri ve Final Fantasy XV gibi zorlu oyunlar NVIDIA GeForce RTX 2060 GPU tarafından verimli bir şekilde ele alınabilir.

Karmaşık grafikleri ve oyun dokularını kolaylıkla işlemek için 6 GB VRAM de elde edersiniz. RTX 2060 tarafından sunulan Işın izleme işlevi, özel bir sözü hak ediyor.

Dümendeki bu özellik ile, i7 işlemcisinin HyperThreading işlevselliği hesaba katıldığında, derinlik algılama zekası ve gerçekçi oluşturmayı uygulamak daha kolay hale gelir.

MSI P65 Creator, gelişmiş grafik oluşturma, 3D modelleme, veri bilimi, üst düzey oyunları işleme ve neredeyse her zorlu meslek için mükemmel bir araç olarak nitelendiren 32GB RAM ile donatılmıştır.

Depolama söz konusu olduğunda, daha hızlı veri işleme için Optane H10 teknolojisine sahip 1 TB Teton Glacier SSD’ye sahip olursunuz.

İşletim sistemi açısından MSI, Windows 10 Pro’yu kutusundan çıkarır çıkarmaz sağlar.

Bu gadget’taki ekran paneli, 3840 x 2160 piksellik kümülatif çözünürlük sergileyen 15,6 inç 4K ekranla aynı derecede büyüleyicidir.

MSI ayrıca görsel netliği daha da artırmak için mümkün olan en ince çerçevelere ve yüzde 100 sRGB gamına sahiptir.

Bir içerik yaratıcısı veya yazarsanız, olağanüstü tuş hareketine sahip arkadan aydınlatmalı klavyenin size iyi hizmet etmesi beklenir.

Ayrıca MSI, benzer modellere kıyasla yüzde 35 daha geniş ve daha pürüzsüz olan işlevsel dokunmatik yüzeyi de ortaya çıkarıyor.

Ek güvenlik için güçlü hoparlörlere, işlevsel bir web kamerasına ve parmak izi sensörüne de erişebilirsiniz.

MSI P65 Creator 1084, 0,63 inç kalınlığındaki kasanın sağladığı zarif estetik ve ince profil ile ilgilidir.

Ağırlık ve ağırlık açısından gadget 4,9 pound olarak ayarlanmış. Bağlantı noktaları söz konusu olduğunda, Mini DisplayPort, Thunderbolt 3, USB 3.2 Gen 2 ve diğer işlevsel çıkışlara sahip olursunuz.

Mevcut pil, 4K ekran ve hesaba katılması gereken yetkin bir işlem birimi ile mucizevi bir şeyden başka bir şey olmayan 8 saatlik bir yedekleme sunuyor.

Ayrıca, MSI P65 Creator 1084, taşınabilirlikten ödün vermeden üretken, yaratıcı, oyun ve profesyonel mükemmelliğe ulaşmanıza yardımcı olabilecek muhtemelen piyasadaki en iyi cihazlardan biridir.

Razer Blade 15

Bir i7 işlemciden güç alan ancak yine de bütçenize uyan bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, yeni Razer Blade 15’i düşünün.

Razer’ın Blade 15’i öncelikle bir oyun başyapıtı olarak etiketlenmiş olsa da, Intel Core i7-9750H işlemci profesyonel üretkenlik için geniş bir alan sağlıyor.

Yonga seti, daha hızlı işlem gereksinimlerini karşılamak için 12 MB önbellek ve 12 iş parçacığı içerir.

Sırada, 6GB VRAM ile birleştirilmiş ve en zorlu FPS, açık dünya, MMO, MOBA ve MMORPG oyunlarından bazılarını kolaylıkla idare edebilen güçlü NVIDIA GeForce RTX 2060 GPU var.

Söylemeye gerek yok, PUBG, Overwatch, LOL, WOW, Sims 4, Fortnite ve daha fazlası gibi oyunları kolayca idare edebilir.

Bellek söz konusu olduğunda, bu güçlü aygıtta genişletilebilir 16 GB RAM elde edersiniz.

Depolama gereksinimleri 512GB SSD birimi tarafından karşılanır, ancak Razer ayrıca bir SATA modülünde eşleştirme için 2.5 ”yükseltilebilir bir yuva sunar.

Windows 10, mevcut web kamerasıyla Windows Hello entegrasyonuna da yol açan mevcut işletim platformudur.

Ekran açısından, Razer, 1920 x 1080 piksel kümülatif Full HD çözünürlüğe sahip geleneksel bir 15,6 inç ekrana sahiptir.

Göze çarpan, mükemmel güneş ışığı görüşüne sahip mat paneldir.

Bu güçlü bir oyun dizüstü bilgisayarı olduğundan, 144Hz yenileme hızı, özellikle de üst düzey oyunlardan en iyi şekilde yararlanma söz konusu olduğunda mantıklı.

Tek bölgeli Chroma aydınlatmalı RGB arkadan aydınlatmalı klavye de dahil olmak üzere bu cihazda yeterli üretkenlik avantajları elde edersiniz.

Diğer işlevsel özellikler arasında duyarlı bir dokunmatik yüzey, yüz tanıma özellikli biyometrik güvenlik, yerleşik IR sensörü ve işlevsel bir web kamerası bulunur.

Razer Blade 15, genel kalınlığı 0,78 inç olan yekpare bir alüminyum kasaya sahiptir.

En önemlisi, bu yapısal mucize 4.56 pound ağırlığında ve Thunderbolt 3, HDMI ve diğer işlevsel yuvalar dahil tüm önemli ve ilgili bağlantı noktalarına sahip.

Pil söz konusu olduğunda, kullanıma bağlı olarak önemli ölçüde değişebilen 6 saatlik bir yedekleme alırsınız.

Razer Blade 15 ile ilgili en iyi şey, her şeyi kapsayan bir teknik özellikler sayfası ve yenilikçi bir termal düzen içeren gadget’a rağmen profilin inceliğidir.

Acer Predator Helios 300

 

Çekirdeğinde i7 bulunan sınıfının lideri bir dizüstü bilgisayara yatırım yapmak istiyorsanız, Predator Helios 300, göz önünde bulundurulması gereken en iyi seçeneklerden biridir.

Tüm özellikler sayfası diğer bazı popüler cihazlarla aynı düzeyde olsa da, bu dizüstü bilgisayar yenilikçi Kablosuz ve bağlantı çözümlerinin sayesinde diğerlerinin ötesine geçmektedir.

Yeni başlayanlar için, cihaza güç veren Intel Core i7-10750H işlemcidir. Hexa-Core SoC, 2.6GHz’lik bir temel saat hızına sahiptir ve hatta 4.5GHz’e kadar Turbo Clocking’i destekler.

Mevcut NVIDIA GeForce RTX 2060 GPU, 1080p’de neredeyse her zorlu oyunu idare edebilen olağanüstü bir performans sergiliyor.

Dahası, bu cihazda üretkenliği ve oyun kalitesini daha da artıran 6 GB VRAM’e sahip oluyorsunuz.

16 GB RAM desteği, özellikle zorlu çoklu görev senaryolarına bakıyorsanız, işlemci için yetenekli bir müttefiktir.

512 GB NVMe SSD depolama birimi hızlıdır ve SolidWorks, QuickBooks, AutoCAD, Revit, Blender gibi zorlu uygulamaları ve hatta Assassin’s Creed Odyssey gibi üst düzey oyunları mümkün olan en kısa sürede yüklemenize yardımcı olur.

Windows 10 Home sürümü, sezgisel ve etkileşimli bir işletim platformuyla birlikte gelir.

15,6 inç Full HD ekran yeterince parlak ve daha iyi bir görsel deneyim için yüzde 72 NTSC renk gamını sergiliyor.

Oyuncular için 144 Hz yenileme hızı ve 3 ms hız aşırtma yanıt süresi, bu 1080p IPS panelinin kalitesini daha da doğrulayan daha alakalı terimlerdir.

Güçlü bir 4 bölgeli arkadan aydınlatmalı klavye ve ardından ipeksi ve duyarlı bir dokunmatik yüzey var.

Acer ayrıca 3D akustik hüner ve MaxxAudio teknolojisine sahip bir dizi güçlü hoparlöre sahiptir.

Diğer üretkenlik merkezli özellikler arasında servis verilebilir bir web kamerası ve çift mikrofon dizisi bulunur.

Diğer modellere kıyasla hava akışı ve ısı dağıtma yeteneklerinde neredeyse yüzde 45 iyileşme sağlayan yenilikçi soğutma donanımı da var.

Bu dizüstü bilgisayar 5,07 pound ağırlığındadır ve USB Type-C, Mini DisplayPort, HDMI 2.0 ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi temel bağlantı noktasıyla donatılmıştır.

Bağlanabilirlik açısından, bu güçlü dizüstü bilgisayarı satın almayı onaylayan Kittler E2500 Ethernet desteği ve Wi-Fi 6 standardıdır.

Bu Predator Helios 300’deki pil, orta düzeyde kullanımda 6 saatlik bir yedekleme sağlar.

Yine de, Acer’ın Predator Helios 300’ü MMORPG, MMO, MOBA ve çeşitli çevrimiçi hoşgörülerle ilgilenen profesyonel oyuncular için muhtemelen piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayardır.

Apple MacBook Pro

Tasarımcı dizüstü bilgisayarlar, estetik ve profil inceliği söz konusu olduğunda son derece etkilidir.

Piyasada Windows destekli dizüstü bilgisayarların büyük çoğunluğu varken, güçlü bir i7’ye sahip, piyasada en çok aranan tasarımcı cihazlarından biri olan yeni 16 inç MacBook Pro’nun yapısal parlaklığını ve gücünü hiçbir şey yenemez. işlemci.

9. nesil Intel Core i7 yonga seti, turbo güçlendirmeyi destekler ve 4,5 GHz’e kadar maksimum hızda çalışabilir.

Bu SoC, hızının ve işlem yetkinliğinin çoğunu 12MB L3 önbellekten ve Hexa-Core mimarisinden alır.

Grafikler söz konusu olduğunda, dümende hoşgörü seviyelerine dayalı grafik değiştirme özelliklerine sahip bir AMD Radeon Pro 5300M GPU var.

En önemlisi, bu grafik işleme birimi, onu orta sınıf bir dizüstü bilgisayardaki en yetkin GPU’lardan biri yapan Navi14, 7nm mimarisini sergiliyor.

Bununla birlikte, dümendeki 4GB GDDR6 VRAM ile üretkenlik görevleri ve zorlu profesyonel tasarımların üstlenilmesi kolaydır.

Entegre Intel UHD 650 grafik kartı devam eder ve görsel deneyimi güçlendirmeye yardımcı olur.

Apple, kapsamlı çoklu görev düzeylerine ulaşmak ve fotoğraf düzenleme gibi yaratıcı görevleri yerine getirmek için 16 GB RAM’e yığınlar.

Depolama söz konusu olduğunda, 512 GB kapasiteye sahip ultra hızlı bir katı hal sürücüsü vardır.

Mevcut depolama modülü, macOS Catalina’nın ve hatta en zorlu uygulamaların bile göz açıp kapayıncaya kadar yüklenmesini sağlar.

Retina ekran, olağanüstü renk doğruluğu ve parlaklık seviyeleri ile övünen 16 inçlik panele yol açan Apple ile bir gösteri hırsız.

Çözünürlük söz konusu olduğunda, IPS ekranı tam olarak 3072 x 1920 piksele sahip. Görsel deneyimi daha da güçlendiren, fotoğraf hizalama teknolojisi ve ardından mümkün olan en yüksek P3 renk gamıdır.

Apple, Magic klavyeyi düzgün bir 1 mm tuş hareketiyle bütünleştirir. Dahası, force trackpad pürüzsüzdür ve hareketleri destekler.

Şirket, yenilikçi Touch ID desteği ile korumayı artırıyor.

Touch ID’ye ek olarak, yeni MacBook Pro, yüzde 35 daha büyük bir yüksek kaliteli hoparlör sistemi, üç mikrofon dizisi, işlevsel bir web kamerası ve sezgisel bir termal düzen dahil olmak üzere bir dizi başka yenilikçi özellik sunuyor. diğer modellere kıyasla batar.

MacBook metalik bir tasarıma sahiptir, 4,3 pound ağırlığındadır ve dört Thunderbolt 3 yuvası, DisplayPort ve diğer çıkış birimleri dahil gerekli tüm bağlantı noktalarına sahiptir.

Bu aygıttaki pil, tek bir şarjla 11 saate kadar dayanır. Özetlemek gerekirse, yeni MacBook Pro 16, içinizdeki içerik oluşturucuyu doyurmak istemeniz koşuluyla, i7 işlemcisini sergileyen en iyi aygıtlardan biridir.

Daha düşük bir bütçeyle karşılaştırılabilir bir güç arıyorsanız, 13 inç Macbook Pro hala güvenilir bir seçenektir.

Aynı anda güçlü bir i5 işlemci elde ederken, 8 GB RAM, 2560 x 1600 piksellik daha küçük bir ekran ve 10 saatlik pil yedeği gibi birkaç başka takas vardır.

Microsoft Surface Book 3

Microsoft’un sunduğu yeni ve geliştirilmiş Surface Book 3, güç ve taşınabilirlik arasında mükemmel dengeyi sağlayan yenilikçi, çıkarılabilir bir dizüstü bilgisayardır.

Dümende Microsoft, 3,9 GHz’e kadar turbo saat hızına sahip Intel Core i7-1065G7 CPU’ya sahiptir.

G7 işlemciler, Intel tarafından geliştirilmiş grafik teknolojisine dayalı olarak pazarlanmaktadır ve bu nedenle Surface Book 3’ü sınıfının lideri yapar.

Grafik işleme ve oyun deneyimleri, Max-Q düzenine dayalı üst düzey NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti GPU ile daha da güçlendirilir.

6 GB VRAM ile birlikte mevcut GPU, en karmaşık oyun grafiklerini ve dokularını bile sorunsuz bir şekilde işler.

Max-Q tasarımı, güç verimliliğini daha da artırır ve ilgili grafik işlemcisinin TDP’sini düşürür.

Çoklu görev ve profesyonel performansları iyileştirmek için Microsoft, 16 GB RAM ve ardından 256 GB katı hal depolama modülü sunar.

Öne çıkan şey, Surface Book 3 için 3733MHz olarak ayarlanan ilgili RAM modülünün veri işleme hızıdır.

Bu nedenle, bu cihazdaki daha yüksek frekanslı RAM, veri okuma ve daha sorunsuz kullanıcı deneyimleri için yol açma söz konusu olduğunda çok daha hızlıdır. İşletim sistemi açısından, Windows 10 Home sürümüne sahip olursunuz.

Microsoft, çıkarılabilir klavye, çift atıcı, Dolby Atmos destekli önden ateşlemeli stereo hoparlörler ve Uzak Alan mikrofonu ile teknik özellikler sayfasını daha da güçlendiriyor.

Yapısal yenilik söz konusu olduğunda, bu model sadece 4,20 pound ağırlığındadır. Bunun dışında, USB Type-A, Type-C Gen 2 ve diğerleri gibi işlevsel bağlantı noktalarının çoğu kalıcıdır.

 Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 ve kablosuz Xbox bağlantısı, sunulan diğer zor özelliklerden bazılarıdır. Bu aygıttaki pil, kullanıma bağlı olarak 17,5 saate kadar dayanabilir.

Genel olarak, yeni Microsoft Surface Book 3, muhtemelen listemizdeki en becerikli profesyonel aygıttır ve üst düzey yüz ve biyometrik kimlik doğrulamayla ilgili özniteliklerle daha da desteklenir.

Lenovo IdeaPad L340

Lenovo IdeaPad L340, depolama ve işlem gücüne meyilli olup olmadığınızı düşünmeniz gereken en iyi dizüstü bilgisayardır.

Intel Core i7-9750H işlemci bir görünüm kazandırır ve olağanüstü bilgi işlem performansları sunar.

4,5 GHz’e kadar hızlara ulaşmak için işlemciyi turbo saatle çalıştırabilirsiniz. GPU söz konusu olduğunda, NVIDIA GeForce GTX 1650, 4GB VRAM ile clubbed ile ısrar ediyor.

Mevcut işleme düzenlemesiyle, çoğu üretkenlik görevini yerine getirmek ve Adobe Premiere Pro, Photoshop gibi yazılımları çalıştırmak sizin için daha kolaydır.

Sadece bu değil, aynı zamanda yaratıcı tasarım, 3D modelleme ve üst düzey oyunlar için son derece uygundur.

12 iş parçacıklı işlemciyi desteklemek 16 GB RAM’dir.

Depolama açısından, daha büyük dosyalar için 1 TB HDD ve uygulamalar, araçlar ve önceden sağlanan Windows 10 işletim sistemi için 512 GB SSD modülü elde edersiniz.

Ekran söz konusu olduğunda, 17,3 inçlik ekran, 1920 x 1080 piksellik bir ekran çözünürlüğü ile daha da güçlendirilmiş önemli bir kapsayıcıdır.

Full HD IPS panelini tamamlayan, yüzde 72 NTSC renk gamı ​​ve parlama önleyici özelliktir.

Lenovo, arkadan aydınlatmalı klavyede bir dizi üretkenlik merkezli özelliğe, pürüzsüz ve duyarlı bir dokunmatik yüzeye, bir HD web kamerasına, 1,5 W hoparlörlere ve işlevsel bir mikrofon dizisine sahiptir.

Bu dizüstü bilgisayar, donanım ve geniş ekran alanı düşünüldüğünde oldukça açık olan 6,13 pound ağırlığında.

İşlevsel yuvalar açısından, USB 3.1 HDMI 2.0 ve diğer kullanılabilir bağlantı noktalarına sahip olursunuz. Son olarak, ekrandaki pil, orta ila yoğun kullanımda 5.5 saatlik bir yedekleme sunar.

Özetlemek gerekirse, Lenovo’nun IdeaPad L340’ı, büyük depolama desteği için küçük yapısal ödünleşmeleri sürdürebilmeniz koşuluyla, yatırım yapmaya değer bir dizüstü bilgisayardır.

Asus ZenBook 15

Asus ZenBook 15, sınıfının lideri ScreenPad 2.0 sayesinde muhtemelen listemizdeki en yenilikçi dizüstü bilgisayardır.

Bu teknolojik harikanın yanı sıra, cebinizde bir delik açmadan muazzam bilgi işlem ve grafik yoğun hünere de erişebilirsiniz.

İşlem performansı söz konusu olduğunda, Intel’in düşük güçlü U serisi yonga seti bir görünüm oluşturuyor.

Dümendeki Intel Core i7-8565U işlemci ile, cihaz zorlu görevleri kolaylıkla halledebilir.

Mevcut i7 işlemci dört çekirdekli mimariye sahiptir ve 4,6 GHz’e kadar turbo güçlendirilebilir.

Asus ayrıca, zorlu grafikleri ve yaratıcı gereksinimleri herhangi bir gecikme olmadan ele almak için 4 GB Video RAM ile birleştirilmiş yetkin NVIDIA GeForce GTX 1650 GPU’ya sahiptir.

İşlemciyi daha da destekleyen, aynı zamanda kesintisiz çoklu görev sağlayan 16GB RAM’dir.

Depolama merkezli gereksinimler, 1 TB katı hal sürücüsü tarafından karşılanır. İşletim sistemi söz konusu olduğunda Asus, Windows 10 Pro’yu kutudan çıkarır çıkarmaz sunar.

Asus, NanoEdge çerçeve düzenini ve ardından 1920 x 1080 piksellik bir kümülatif çözünürlüğü sergilediği için 15.6 inçlik ekran kayda değer.

Geniş görüş ekranı tamamen netlik ve mümkün olan en keskin izleme açılarıyla ilgilidir.

ZenBook 15, arkadan aydınlatmalı bir klavye ve ardından özel bir sayısal tuş takımı gibi özelliklerle yapısal parlaklık ve hizalı üretkenlikle ilgilidir.

Ancak, özel bir sözü hak eden yenilikçi Dokunmatik tabanlı ScreenPad 2.0’dır.

5.65 inçlik panel, profesyonel faaliyetlerin kontrolünü elinizde tutmak için duyarlı bir el yazısı okuyucu, uygulama gezgini ve Slide Xpert ile birlikte gelir.

Bunun yanı sıra, yüksek kaliteli hoparlörler ve kızılötesi yüz tarama ve Windows Hello uyumluluğu ile güçlü bir web kamerası elde edersiniz.

Asus’tan ZenBook 15, yalnızca 3,7 pound ağırlığında, son derece taşınabilir ve seyahat dostu bir i7 Islemci Laptop.

Bağlantı noktaları ve bağlantı seçenekleri söz konusu olduğunda, şirket USB Type-C, HDMI, Gig Ethernet, Wi-Fi 5 ve bir dizi başka işlevsel özellik sunuyor.

Mevcut 71 Wh pil modülü, ortalama kullanımda 15 saatlik sabit bir yedekleme sunar.

Genel olarak, Asus ZenBook 15’in bu çeşidi, işlem gücünden ödün vermeden profesyonel üretkenlik ve yapısal parlaklık ile ilgilidir.

MSI GF63 Thin

MSI GF63 Thin, bütçe oyunları için en iyi i7 Islemci Laptop biridir. Bununla birlikte, eğlenceli eğilimlerine rağmen, bu MSI dizüstü bilgisayarı profesyonel ve yaratıcı görevler için düşünebilirsiniz.

Intel Core i7-9750H CPU, karmaşık oyun mantığını ve profesyonel verileri hassas ve doğru bir şekilde işlemek için çoklu okuma ve HyperThreading yeteneklerini kullanan yetenekli bir işlemcidir.

1080p meraklıları için yetenekli bir grafik kartı olan NVIDIA’nın GeForce GTX 1050 Ti GPU eşleştirildi. Ayrıca karmaşık dokuları ve grafikleri kolaylıkla işleyen 4 GB VRAM’e sahip oluyorsunuz.

MSI, güçlü CPU’ya dönüştürme yardımı için 8 GB RAM sunar. Ancak, gerektiğinde ve gerektiğinde her zaman 64 GB’a yükseltebilirsiniz.

Çeşitli depolama merkezli gereksinimleri karşılamak için 256 GB NVMe SSD bulunmaktadır.

Sınırlayıcı esneklik sunmasına rağmen, ultra hızlı katı hal modülü, önyükleme sürelerini kolayca kısaltabilir. Depolama söz konusu olduğunda MSI, Windows 10’u kutusundan çıkarır çıkarmaz sunar.

MSI GF63 Thin, 1920 x 1080 piksel genel ekran çözünürlüğüne sahip geleneksel 15,6 inç ekranla devam ediyor.

Full HD IPS paneli, yüzde 45 NTSC renk gamı ​​ve son derece ince çerçeveler sayesinde olağanüstü görsel netlik sunar.

Profesyonel üretkenlik söz konusu olduğunda, MSI, GF63 Thin’i dayanıklı bir arkadan aydınlatmalı klavye, duyarlı bir dokunmatik yüzey, ses güçlendirme teknolojisine sahip güçlü hoparlörler ve en gelişmiş Cooler Boost teknolojisine sahip yenilikçi bir termal soğutma düzeni ile donatıyor.

Profesyonel bir oyuncuysanız, tescilli Player Uygulaması, etkinlikleri cihazlar arasında yansıtmanıza olanak tanır.

Alüminyum vurgular, bu güçlü dizüstü bilgisayarın yapısal estetiğini güçlendirir.

Güçlü soğutma donanımına rağmen, bu cihaz yalnızca 4 pound ağırlığındadır ve yine de USB Type-A, Type-C, HDMI ve diğer eski ekran ve veri merkezli çıkışlar dahil olmak üzere gerekli tüm bağlantı noktalarına sahiptir.

Mevcut pil, 8 saatlik bir yedekleme sunabilecek kapasitededir.

Bu nedenle, MSI GF663 Thin’in kullanıcıların profesyonel ve oyun karmaşıklıklarına bağlı olarak belirli özellikleri yükseltmelerine olanak tanıyan uygun fiyatlı bir oyun dizüstü bilgisayarı olduğu sonucuna varmak yanlış olmaz.

Acer Aspire 7

Acer Aspire 7, çekirdeğinde son derece güçlü bir i7 Islemci Laptop sahip, piyasadaki en yenilikçi dizüstü bilgisayarlardan biridir.

Bir iş dizüstü bilgisayarı olarak etiketlenmesine rağmen, bu cihaz aynı zamanda basit ve orta seviye oyunları da kolaylıkla idare edebilir.

Bahsedildiği gibi, Aspire 7, 2.6GHz’lik bir taban saat hızına sahip üst düzey Intel Core i7-9750H işlemciye sahiptir.

Hexa-Core mimarisi ve çoklu okuma yetenekleri işlemciyi daha da güçlendirir ve profesyonel görevleri tekleme olmadan boşaltma konusunda kendinizi şımartmanızı sağlar.

3 GB VRAM’li NVIDIA GeForce GTX 1050 GPU, orta sınıf oyun ve doku ağırlıklı yaratıcı görevlerin yerine getirilmesini kolaylaştırır.

Acer, CPU’ya yardımcı olmak için performanslardan ve 16 GB RAM’den ödün vermez. Depolama söz konusu olduğunda, çift şeritli 512GB SSD birimi yeterlidir.

Sadece bu değil, NVMe teknolojisi bunu, önceden var olan Windows 10 işletim sistemini ve diğer zorlu uygulamaları mümkün olan en hızlı sürede yükleyebilen ultra hızlı bir depolama birimi haline getirir.

15,6 inç ekran devrim niteliğinde değil, beklentileri karşılıyor.

Geniş ekran paneli aynı zamanda gücü verimli kullanan LED arkadan aydınlatma teknolojisini kullanır ve 1920 x 1080 piksellik kümülatif bir ekran çözünürlüğü sergiler.

Yaklaşık yüzde 80 ekran-kasa oranı ve yüzde 72 NTSC renk gamı ​​ile Acer Aspire 7, olağanüstü netlik ve renk üretim seviyelerine sahiptir.

Kreatifler için, Acer’ın Color Intelligence teknolojisi de güvenilmesi gereken olağanüstü bir özelliktir.

Acer, arkadan aydınlatmalı klavye, entegre parmak izi tarayıcılı mükemmel hassas dokunmatik yüzey, HD web kamerası, Cortana yardımı, stereo özellikli yerleşik hoparlörler ve çift mikrofon dahil olmak üzere güçlendirici bir üretkenlik özellikleri koleksiyonu sunar.

Tasarım açısından Aspire 7, alaşımlı bir şasiyi sergileyen bir mühendislik harikasından başka bir şey değildir. Magnezyum kaplı yapı dayanıklı, şık ve yalnızca 5,18 pound ağırlığındadır.

Bağlantı noktası düzenlemesi, USB 3.1 Gen 1, Type-C, HDCP, HDMI 2.0 ve diğer işlevsel yuvaları içeren Acer ile oldukça bütünseldir.

Bu i7 Islemci Laptop ayrıca, çift bantlı Wi-Fi desteği, Gig Ethernet ve Bluetooth 5.0 gibi mükemmel bağlantı özelliklerine sahiptir.

Mevcut pil, kullanım modellerine bağlı olarak 7 saate kadar uzatılmış bir yedekleme sunar.

Genel olarak, Acer Aspire 7, güçlü bir işlemci ve olağanüstü üretkenlik merkezli özellikler ile en iyi karakterize edilen güçlü bir dizüstü bilgisayardır.

HP Spectre x360 13t

Bu, listedeki başka bir sağlam i7 Islemci Laptop. Kaygan tasarım ve canlı gümüş renk teması, ona şık bir görünüm kazandırır.

HP Spectre x360 13t, 4,5 GHz’e kadar işlem gücü sağlayabilen 8. Nesil i7 Dört çekirdekli işlemciyi kapsar.

Intel UHD Graphic 620’nin varlığı nedeniyle 16GB RAM ve 16GB ek sanal ram vardır.

Spectre x360, büyük grafik yazılımları ve modern HD Oyun deneyimi ile uyumlu olan önemli gücü ve performansı ile listedeki en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir.

Deneyime ek olarak 13,3 inç tam HD IPS ekran ve 1920 x 1080 piksel çözünürlük var.

Ses sistemi, dört hoparlörle birlikte optimum müzik deneyimi için Bang & Olufsen teknolojisini kullanır.

Dokunmatik komutlar üzerinde pürüzsüz akış ve hassas kontroller için mikro kenarlı WLED arkadan aydınlatmalı dokunmatik ekran ile donatılmıştır.

Ek olarak, NBT Corning Gorilla Glass, ekrana en üst düzeyde koruma sağlamak için teşvik edildi.

Dokunmatik yüzeyi, dokunmatik ekran özelliğini kullanmak istemeyen kişilerde kontrol kolaylığı sağlamak için birden fazla dokunma hareketini destekleyen HP Imagepad’dir.

İsim, 360 derece bükülme ve özellik gibi bir stand sağlama kapasitesinden geliyor. Etkileyici akış ve kontrol ve kesintisiz üretkenlik için bir dokunmatik kalemle birlikte gelir.

Kamera, Windows merhaba’yı destekleyen HP TrueVision Full HD IR’dir. Web kamerasına bağlı herhangi bir görev, kayıt ve akış dahil olmak üzere harikadır.

Çift dizi mikrofonun varlığı, HD Ses kalitesi ve düşük arka plan rahatsızlıkları sağlar.

40GBPS’ye kadar veri aktarım hızına izin veren bir değil iki Thunderbolt 3 bağlantı noktasına sahiptir.

Standart WiFi ve Bluetooth bağlantı seçeneğinin yanı sıra, hızlı erişim için bir parmak izi okuyucu ile birlikte gelir.

Dizüstü bilgisayarla birlikte bir mikrofon ve kulaklık kombinasyonu mevcuttur. Ayrıca İvmeölçer, E-pusula ve Jiroskop’un ek özelliklerine de sahiptir.

Oyun deneyimi için UHD Graphic 620’ye güvenmek yerine NVIDIA yonga setini kurun.

İlgili Sorular Intel Core i7 Islemci

Hangi Intel Core i7 Islemci Iyi?

Serinin özelliklerine göre karakterize edilen Intel’in birçok özel i7 işlemcisi vardır.

 İyi grafik performanslarını tercih ediyorsanız, H serisi Intel i7 işlemcileri tercih etmeniz önerilir.

Entegre GPU’lu daha şık cihazlar için G1-G7 serisi işlemciler tavsiye edilir. U serisi işlemciler, ultra düşük güç tüketimi sayesinde optimum seçimlerdir.

X serisi işlemciler iş istasyonu kullanıcıları ve oyuncular için uygundur, Y serisi yonga setleri ise tablet ve ultrabook kullanıcıları için kullanışlıdır ve son derece düşük güç tüketir.

Hangi i7 Islemci Laptop En Iyi Pil Yedeklemesine Sahiptir?

Entegre Grafiklere sahip dizüstü bilgisayarlar en iyi pillere sahiptir. GPU ve ilişkili VRAM, pil gücüne zarar veren karmaşık ve karmaşık grafikler oluşturur.

Dahası, Intel UHD 620 veya Iris Plus gibi entegre GPU’lar, pilin minimum düzeyde boşalmasını sağlayan daha düşük TDP’ye sahiptir. Pil performansını iyileştirmek için U serisi i7 işlemcileri de düşünebilirsiniz.

Intel Core i7 i7 Islemci Laptop Sahip Ne Işe Yarar?

Intel Core i7 Islemci Laptop sahip bir dizüstü bilgisayar, i5 muadillerine kıyasla son derece gelişmiş performanslara sahiptir.

Çoğu durumda, üst düzey oyun, içerik oluşturma, yoğun çoklu görev ve medya düzenleme ile ilgilenen kişiler Intel i7 işlemcili dizüstü bilgisayarları düşünebilir.

Için En Iyi Intel Core i7 Islemci Laptop Hangisi?

Fazla harcamadan mükemmel cihaz performansları arıyorsanız, Intel Core i7-9700K oldukça iyi bir seçimdir.

Bununla birlikte, grafiklere dikkat ederek iyi performanslar arıyorsanız, i7-9750H veya hatta i7-10750H işlemci harika bir seçimdir.