GTA 6 Çıkış Tarihi 2021 | Grand Theft Auto 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 6 Çıkış Tarihi 2021? GTA 6 Yayın Tarihi İçin Çıktığında En Son Bilgileri Alın Story Story Predictions PC PS4 PS5 Xbox.

GTA 6 temelde bir kaçınılmazlıktır. Geliştirici Rockstar Games için, bir sonraki Grand Theft Auto oyununu yaratmak çok açık çünkü seri, geliştiricinin en büyük franchise’ı.

GTA 6 Çıkış Tarihi

Tabii ki, Rockstar oyunu henüz açıklamadı, ancak GTA 6 için herhangi bir nihai PS5 ve Xbox Series X sürümünden önce keşfedilecek çok sayıda söylenti ve ipucu var.

GTA 5 RP Nedir

Elimizdeki en somut kanıt, Rockstar’ın çalışma kültürüne yönelik araştırmaları takip eden bir Kotaku raporundan geliyor.

Bu rapor, GTA 6’nın veya en azından “Grand Theft Auto serisine yeni bir girişin” Nisan 2020 itibarıyla geliştirme aşamasının başlarında olduğunu iddia ediyor.

Ek olarak, Rockstar‘ın oyun için iç planının biraz daha küçük bir oyun yayınlamak ve ardından düzenli güncellemelerle oyunu genişletmek olduğunu öne sürüyor.

Bu, GTA 6’nın daha fazla canlı hizmet seçeneğini entegre ederek GTA Online’ın başarısını geliştireceğini veya GTA Online 2’nin tamamen çerçevesi olabileceğini gösteriyor.

Her iki durumda da, Rockstar şimdilik merakla beklenen RPG’den ne bekleyebileceğimiz konusunda gerginliğini koruyor, ancak internette dolaşan birkaç söylenti var, bunları GamesRadar ekibinin özellikle coşkulu teorileriyle eşleştirdik.

GTA SA Parasut

İştahınızı doyurmak için, aşağıda iddia edilen bir GTA 6 Çıkış Tarihi Project Americas sızıntısından gelen bilgi seli sayesinde, kaç oynanabilir karakterden potansiyel konumlara kadar GTA 6 hakkında bildiğimiz her şeyi bulacaksınız. Okuyun!

Tüm bu bilgileri bir tutam tuzla alın – aslında oyunun geliştirilmesinin çok erken olduğu için iki tutam yapın – ancak en son iddia edilen GTA 6 sızıntısı Reddit’ten geliyor.

JackOLantern1982 kullanıcısı, Rockstar’ın yaklaşan oyunu hakkında toplam 23 ayrıntı yayınladı.

Geliştirilmekte olduğunu doğrulamanın yanı sıra, oyun birden fazla ülkede oynanacağı için kod adının Project Americas olduğunu söylüyorlar: yani Brezilya, ABD’deki Rio de Janeiro ve Vice City’ye dayanan kurgusal bir şehirde.

GTA 5 Subprocess Exe Hatasi

Netflix’in Narcos’tan (kokain ticaretinin kökenleri hakkında olağanüstü bir dizi) büyük ölçüde etkilenen JackOLantern1982’deki bilgileri, Fireden’deki ayrı bir potansiyel sızıntının ayrıntılarıyla birlikte açıklık için düzenlenmiş olarak aşağıda bulabilirsiniz.

Bir sonraki GTA başlığı 2012’den beri geliştiriliyor, ancak üretim 2015’e kadar düzgün bir şekilde başlamadı, ancak o zaman bile ekip daha çok Red Dead Redemption 2’ye odaklanıyordu.

• Başka bir Rockstar Worldwide Prodüksiyonu.

• Kod adı PROJECT AMERICAS’tır.

• Hem Vice City’de hem de Rio de Janeiro’ya dayanan yeni bir kurgusal mekanda geçiyor.

• Bazı doğrusal görevler Liberty City’de gerçekleşir, ancak bu açık bir dünya değildir (GTA 5’te Ludendorff’u düşünün).

• Oyun gerçekçilik ve arcade arasında denge kuracak ve Red Dead Redemption 2 kadar gerçekçi olmayacak.

• Oynanabilir bir kahraman: sözde sızıntılara rağmen kadın değil erkek.

• 1970’ler-1980’lerde geçti.

• “Ricardo” adında yükselen ve gelmekte olan bir uyuşturucu lordu özenti olarak oynuyorsunuz. “Kacey” adlı diğer bir anahtar karakter de anlatının bir parçasıdır.

GTA Vice City Fare Sorunu Windows 10

Büyük uyuşturucu lordlarıyla bağlantı kurmadan ve yolunuzu çizmeden önce, Vice City’den yeni büyük Güney Amerika bölgesine kokain kaçakçısı olarak koşan bir homurtu olarak başlıyorsunuz. Birden çok şehir.

• Ayrıca oyunda rol oynayacak dev bir hapishane olacak.

• Tarantino hareketine veya Red Dead Redemption 2’ye benzer bir ‘bölüm’ sistemine sahip olacak.

• Hava yoğun bir odak noktasıdır (kasırgalar, seller, vb.).

• Binalar çağlar boyunca, araçlar da değişir. Çok daha eski, nadir klasik arabalar zaman ilerledikçe daha pahalı hale gelir. Tam ekonomi.

• Netflix’in Narcos’tan büyük ölçüde esinlenmiştir.

GTA 5 Para Hileleri

• 70’lerin / 80’lerin inanılmaz bir film müziğine sahip olmak istiyorlar.

• Daha genç bir Martin Madrazo, o sırada büyük bir uyuşturucu baronu olan babası gibi görünecek. Madrazo ailesi için diğer çetelere isabet içeren bazı görevler yaparsınız.

• Uyuşturucu imparatorluğu inşası, Vice City Stories’e benzer ancak daha büyük bir mekaniktir. GTA Online sistemini düşünün ve 10’a kadar çevirin.

• Sadece kendi kişinizin üzerinde silah bulundurabilirsiniz. Red Dead Redemption 2 gibi arka cebinizde cephanelik yok.

• Kişisel aracınız, Red Dead Redemption 2’deki at eyeriniz gibi olacak. Tüm ekipmanınız bagajda saklanıyor. Ayrıca vücut zırhınızı arabada saklarsınız. Eğer onu takarsan, görünür, artık sadece görünmez bir şey değil.

• Tonlarca altyazı okuması olacak. Max Payne 3 miktarlarını Narcos’un bir bölümünü izlemek gibi çok sürükleyici düşünün. Güney Amerika’da olduğunuzda, çok fazla İngilizce duymayı beklemeyin. Ancak Vice City, her şeyin bir karışımıdır, ancak çoğunlukla İngilizcedir.

• Son anlatım bilgisi, HIV ve zamanın göç krizi gibi konuları tartışacak. Fidel Castro vb .’nin kurgusal bir versiyonu.

• Yalnızca yeni nesil, PS4 veya Xbox One [diğer adıyla PS5 ve Xbox Project Scarlett] değil.

• GTA 6 artık başka bir başlığın (Bully 2 olabilir) yanında ana odak noktasıdır.

• Oyun hala Alfa Öncesinde olduğundan isimler, yerler, detaylar değişebilir ve muhtemelen değişebilir.

• Çıkış tarihinde tahmini varış süresi yok.

Ve işte Fireden’den sızıntılar, anlaşılır olması için düzenlenmiş:

• Oyun günümüz Liberty City’de geçiyor.

• Oyunun başlangıcı The Wire’ı andırıyor.

• Polis memurları, bir gece kulübünün etrafındaki bir çete / uyuşturucu çetesine saldırmaya çalışıyor.

• Dört ana karakter, iki polis ve iki çete üyesi var.

• Hikaye daha sonra kıvrılıyor ve New York şehir dışına çıkıyor, burada daha suç noir’e dönüşüyor, Ozark ve Breaking Bad’i düşünün.

GTA 5 Ilk Gorev

• GTA 5’in iki katı diyalog ve gerçekten çılgın bir olay örgüsüne sahip olacak.

• Ana hikaye bir süre sonra ikiye bölünür, suçlu tarafın bir tür sanal alan bir suç imparatorluğu inşa etme işi vardır (Fallout 4 Sims ile tanışır), polis tarafı ise biraz LA kıvrımına sahip geleneksel bir aksiyon oyunudur. Noire.

• En erken sürüm 2021 tatilidir, ancak tahminim daha sonra, 2022 veya 2023.

2012’de GTA 5’in büyük unsurlarını doğru bir şekilde tahmin eden @GTAVoclock ekibinden GTA 6 hakkında derinlemesine bir tartışma için aşağıdan dinleyin.

42 dakika 42s’den gelen konuşma, açık dünyalar için ‘daha derin’ bir vizyonla ilgili özellikle ışıkla ilgilidir. Rockstar’ın Red Dead Redemption 2 için yakın zamanda onaylanan planları.

Rockstar kayıtlarda GTA 6 hakkında ne söyledi?

Rockstar North’un eski Başkanı, Develop dergisi ile dört bölümlük bir röportajda 2013’te bir sonraki seriye giriş yaptı ve çevrimiçi söylenti değirmenini başlattı:

Benzies röportajda “GTA 6’nın ne olacağını bilmiyoruz, ancak bazı fikirlerimiz var” dedi. “Yapmak istediğimiz yaklaşık 45 yıllık fikirlerimiz var. Doğru olanları seçeceğiz. Önce fikirden gelir. Nerede kurulacağı ilk sorudur.

Bu daha sonra görevleri tanımlar; Los Angeles’ta New York veya Miami’den farklı şeyler yapıyorsunuz. Harita ve hikaye birlikte hazırlanır ve hikaye, misyonu katmanlara ayırabilmeniz için nasıl çalıştığının teme bir akışıdır. “

Elbette Benzies, GTA 6’nın hangi formu alacağı konusunda pek bir şey söylemedi ve son zamanlarda oldukça sert koşullarda Rockstar North’tan ayrıldı.

GTA Vice City

Bununla birlikte, Rockstar’ın GTA serisinin denenmiş ve test edilmiş geliştirme sürecini parçalaması olası değildir; burada bir dünya kurmanın en başta gelen karakterler ve yapılar en üstte yer alır.

GTA 5, dünya çapında çeşitli stüdyolarda bulunan 1000’den fazla geliştirici tarafından oluşturuldu, bu nedenle şablonu değiştirmek cesur bir hareket olacaktır. Aslında, konumun halihazırda belirlenmiş olması muhtemeldir: E3 2015’te bir yazılım sağlayıcısıyla görüştük ve GTA 6’daki çalışmaların halihazırda devam ettiğini öneren takdir yetkisi dahilinde konuştuk.

Fermi Problemi daha eğitimli tahminler yapmamıza nasıl yardımcı olabilir?

Doğrusu, Rockstar North ve onların dökme demir NDA’ları dışındaki hiç kimse GTA6 hakkında bir şey bilmiyor, ancak tarihsel emsalleri ve Fermi sorunu denen bir tahmin tekniğini kullanarak daha güvenilir bir taslak oluşturabiliriz. Fermi sorunu nedir? Bu terim kısa süre önce şu soruyla başlayan Superforecasting kitabında popüler hale geldi:

Chicago’da kaç tane piyano tuneri var?

Google cevabı aramadan, kulağa kimsenin ezbere bileceği türden bir şey gelmiyor, ancak soruyu ele alma yaklaşımınız, tahminin potansiyel doğruluğu hakkında çok şey ortaya koyuyor.

Kısacası, soruyu daha tahmin edilebilir parçalara “ayırmak” mümkündür, ör. Chicago’nun nüfusu hakkında tahminim nedir?

Her evde ortalama kaç kişi var? Kaç evin piyanoları olabilir? Ne sıklıkla ayarlamaya ihtiyaçları var? Mantıklı bir zihin, 200-300 piyano akortçusu rakamına ulaşabilir (yukarıdaki bağlantıda belirtildiği gibi). Asıl cevap 290’dır.

Yani GTA 6 bilinmemekle birlikte bilinmeyenlerden oluşmuyor. Daha net bir resim oluşturmak için tarihsel emsal, kişisel içgörü (yaratıcılarına), röportaj snippet’leri, CV aramaları ve toplumsal ve teknoloji trendlerinin bir katmanını uygulayabilirsiniz. GTA 6’yı tahmin etmek saf bir ‘Fermi Problemi’ değildir, çünkü bu sadece nicel bir mesele değildir, ancak yapısal yaklaşım önemlidir.

GTA 6’nın çıkış tarihi ne zaman olacak?

Uzun lafın kısası: Rockstar, Red Dead Redemption 2’nin yayınlanmasından bir gün sonra (26 Ekim 2018 – günlüğünüze koyun) GTA 6’yı duyurmuş olsaydı, konsol GTA duyuruları ile sürüm arasındaki geçmiş gecikmelere dayanarak, beklemiş olurduk. 22 ay – yani Ağustos 2020. Tabii ki, Rockstar bunu yapmadı. Aslında hiçbir şey yapmadı, bu yüzden devam etmemiz gereken tek şey GTA 6’nın Nisan 2020 itibariyle “geliştirmenin başlarında” olduğunu söylemek.

Bu, herhangi bir sürüm aralığını tahmin etmeyi zorlaştırır, ancak en azından 2022’nin potansiyel bir sürümüyle 2021’in sonunda oyunu duyabiliriz.

GTA 5 ilk Görev 

Elbette, duyuru ile sürüm arasındaki pencereyi en aza indirmeye çalışabilecek olan tamamen olası Rockstar’tır – ancak bu, yayın öncesi yutturmaca döngüleri ve ön siparişler için bildiğimiz her şeye aykırıdır.

Ancak fiziksel mağazalar düşmeye devam ederken, “sürpriz” bir dijital yayın, saçma bir şekilde cesur olsa da daha geçerli bir değerlendirme olmaya devam ediyor.

GTA 6 nerede kurulacak? Eski Rockstar Kuzey Başkanı bir zamanlar GTA Dünyası hakkında konuşmamış mıydı?

İleride ele alacağımız bir dizi çılgın söylenti var, ancak bazı tarihsel bilgilerle başlayalım. Şimdiye kadar GTA oyunları aşağıdaki konumlarda kuruldu:

• Liberty City – GTA 3, GTA 4, Lost and Damned, The Ballad of Gay Tony

• Vice City – GTA Vice City

• San Andreas / Los Santos – GTA: San Andreas, GTA 5

Tarih tekrarlanacak olsaydı, Vice City veya Liberty City geri dönüş için en olası adaylar gibi hissediyorlar … ancak oyunun, GTA Online tarafından belirlenen beklentiler ışığında daha benzer hissettiren yeni yerler keşfetmesi mümkün, yani dünya küçülmeyecek .

Rockstar’dan Leslie Benzies’e 2013 yılında YouTube GTA programı GTAVoclock aracılığıyla konuşan GTA Online’ın hırsının “Bu dünyayı dünyaya gelene kadar büyütmek” olduğunu belirtti. Sadece ona yeni şeyler, her zaman yeni yerler ekleyeceğiz ”.

Beş yıl sonra, GTA Online’ın bu yolu izlemediği ve son Kıyamet Soygunu yılların en önemli güncellemelerinden birini kanıtladı, ancak yalnızca iç mekanlar, görevler ve araçlar ekleyerek; yeni eyaletler veya ülkeler değil.

Leslie Benzies, Ocak 2016’da Rockstar North’tan resmi olarak ayrıldı, ancak önceki 17 ayın çoğunda izinli olduğu için etkisinin 2014 ortalarından itibaren daha az kritik olduğunu varsaymak doğru.

GTA San Andreas

Ancak, Benzies’in 2013’te iddia ettiklerinin ne kadarının doğru kaldığını düşünmeye değer: “Tek sınırlama, diskin boyutu ve ne kadar belleğe sahip olduğumuz.

İstersek tüm dünyayı, farklı ülkeleri, her neyse simüle edebilirdik ”. Rockstar önce tanıdık yerleri tekrar ziyaret edebilir, “Bunu yapsak da yapmasak da… ama kullanmakta olduğumuz bir sürü eski şeyimiz var” dedi. Vice City, Liberty City ve Alderney apaçık adaylar, ancak henüz gerçekleştirilmedi.

Aralık 2012’de Benzies, Digital Trends ile yaptığı röportajda Vice City’yi bir ‘GTA Dünyası’ konseptine bağlamıştı: “Elbette bir noktada tüm şehirlerimizi içeren büyük bir dünyaya sahip olmak ve oyuncunun uçmasına izin vermek istiyoruz. ve en sevdikleri bölgeleri yeniden ziyaret edin ve bu bağlamda Vice City’yi yeniden hayal etmek çok ilginç olurdu. “

GTA 6, PS5 ve Xbox Series X’e özel olacak mı? Potansiyel olarak, ancak kesinlikle yeni nesil bir başlık olacak

Hem PS4 hem de Xbox One’ın yaşam döngüsü temelde sona ererken, GTA 6’nın yeni nesil bir sürüm olması gittikçe daha muhtemel görünüyor.

Biraz GTA 5 yapabilir ve yeni konsollarla aynı anda PS4 ve Xbox One’da yayınlayabilir, ancak tüm odak noktası, Sony ve Microsoft’un çantadan çıkardığı donanım canavarları için optimize etmek olmalıdır.

GTA 6 PC sürümü olacak mı?

GTA 5 ve GTA 4 sonunda PC’ye doğru yol aldı, bu yüzden kartlarda bir GTA 6 PC bağlantı noktası olmasını umarsınız. Eşzamanlı olarak piyasaya sürülmemiş olabilir, ancak bu fazladan cila ve geliştirme süresi şimdiye kadar karşılığını verdi, bu yüzden umarım PC hayranları biraz daha beklemeye istekli olur.

GTA 6 söylentileri: Şimdiye kadar en güvenilir olanları hangileri?

Fütüristik bir hikaye

Christian Today’in bir raporuna göre, GTA 6’nın hikayesinin serideki diğer oyunlardan daha bilimkurgu olacağına dair bir söylenti / hayran fantezisi vardı ve oyunun mekaniklerinden biri zamanda yolculuğa izin veriyordu. Evet, daha önce GTA oyunlarında tuhaf alt görevler vardı, ancak hiçbiri zamanda yolculuk kadar gerçekçi değildi.

Bu söylenti, kaynağını belirtmeyen ChristianToday’den gelen bir raporla geliyor, ancak ışınlanmanın “bir saniye içinde” mümkün olacağını öne sürüyor. Belirli dönemlerden bahsedilmez, ancak kahramanın hikayesinde zamanı önceki anlara geri sarıyor olabilirsiniz.

GTA 5 Para Hileleri

Olabilir mi? Farklı zaman dilimlerinde anlatılan bir hikaye? Olabilir. Zaman yolculuğu? Oldukça şüpheli. GTA, geleneksel olarak doğaüstü fenomenleri daha temelli bir şekilde ele almayı tercih etti, en azından gerçekliğin uç noktası olan GTA 6 Çıkış Tarihi güncellemesi olan, uçan arabalar ve yörünge lazerleri içeren Doomsday Heist’e kadar. Aksi takdirde, seri daha ihtiyatlı davrandı: GTA: San Andreas’ın jetpack’i, oyunun Area 51 sürümünden alındı ​​ve oyuna yalnızca oyunun sonlarında erişilebildi. GTAV’ler – biraz saçma – UFO paskalya yumurtaları, ana hikayenin dışında kalan ilginç şeylerdir.

Serideki her oyun kendi dönemi içinde tutarlıdır ve oyunun hikayesinin gerçekçilik anahtarıdır. Işınlanmanın halihazırda GTA 5’te – bir tür – ama hikayesine uygun bir mekanik kullandığını belirtmek gerekir.

Rockstar, YouTube’un GTAVoclock şovuna verdiği demeçte, üç oynanabilir karakter kullanma kararının, kısmen, oyuncuların gizemciliğe veya solucan deliklerine başvurmadan devasa haritası boyunca hızlı seyahat etmelerine izin vermenin bir yolu olduğunu söyledi.

ABD’nin tamamında geçen bir oyun

GTA 6’nın tek bir şehirden ziyade Kuzey Amerika eyaletlerinin 52’sini kapsayan bir haritaya sahip olacağına dair hayran teorileri var.

Gta6grandtheftauto.com adresinde daha fazlasını okuyabilirsiniz, ancak bu URL muhtemelen bu söylentinin ne kadar sağlam bir şekilde kaynaklandığına dair en büyük göstergenizdir.

Eğer oyun 52 eyalette ayarlanmışsa, ışınlanma kahramanın için kullanışlı olabilirdi, böylece zaman dilimleri arasında geçiş yapmak yerine eyalet sınırlarının ötesine geçebilirsin.

Hayranlar ve blog yazarları, GTA 6’nın, önemli şehirleri yan yana yerleştirerek tüm ülkeyi kapsayan Ubisoft’un sürüş oyunu The Crew ile benzer mekanikler kullanabileceğini iddia etti.

Olabilir mi? Belki de Los Santos, Liberty City ve Vice City gibi bilinen konumlarla oyunun ölçeğinin artacağı veya daha fazla eyaleti veya küresel şehri kapsayacak şekilde artacağı tamamen makul görünüyor. Oyuncunun uçakla (Saint Mark’s Bistro görevindeki GTA San Andreas’ın sonunda olduğu gibi) veya GTA 5’te olduğu gibi karakterler arasında geçiş yaparak hızlı seyahat etmesi daha olasıdır; bu, oyuncuyu ödün vermeden konumlar arasında kısayol yapmanın uygun bir yoludur. gerçekçilik.

GTA 6 için bir Londra ortamının raporları Rockstar Games aracılığıyla ortaya çıktı ve bir sonraki oyunu potansiyel olarak kendi stüdyosunun kapısına koydu. Rockstar kurucu ortağı Dan Houser, Eylül 2013’te Polygon ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Şu anda, GTA’nın DNA’sı çağdaş gibi geliyor, Amerikan tarzı, İngilizce konuşuyor, çünkü öyle oldu … ama bu onu bunlarla sınırlamıyor, biz de öyle yaptık şimdiye kadar.”

GTA 4 Sistem Gereksinimlerini

Bu, birçok kişinin GTA’nın dışarıdan ilham arayışında olabileceğini veya hatta İngiltere’ye döndüğünü tahmin etmesine neden oldu. Ancak Houser, aynı ay The Guardian ile yaptığı röportajda GTA’nın Londra’ya geri dönmeyeceğini de söyledi:

Houser, “Bence bizim için içimden gelen his, GTA London o zamanlar harikaydı, ancak o zamanlar oyunlar daha sınırlıydı” dedi. “Bu günlerde İngiltere’de, Londra’da geçen bir oyun kurmayı çok isteriz ama bunun bir GTA oyunu olup olmayacağını bilmiyorum.

Bence Birleşik Krallık hakkında anlatabileceğimiz pek çok harika hikaye, sergilenecek harika ortamlar, bir Birleşik Krallık’ı kendilerine yöneltebilecek harika oyun mekaniği – bunun bir GTA olacağını sanmıyorum. “

Olabilir mi? Potansiyel olarak; Londra yalnızca Rockstar’ın yayın ofisine ev sahipliği yapmakla kalmaz, aynı zamanda stüdyonun daha önce uygun bir şekilde adlandırılan Grand Theft Auto: London, 1869 ile ziyaret ettiği bir alandır.

Houser, Londra’nın 2013’te yaşayabilirliğinden şüphe duymuş olsa da, Brexit, radikal terörizm, yüksek finans (ve artan eşitsizlik üzerine küresel spot ışığı) dahil olmak üzere bir dizi kültürel, siyasi ve dünya olayları onu yeniden radarlara yerleştirebilirdi. konutlar ve ‘sahte haberler’ / algoritmalar tarafından yönetilen bir dünya (Cambridge Analytica gibi İngiltere merkezli firmalara bağlantılar içeren).

Bununla birlikte, GTA’nın ABD’deki izleyici kitlesinin boyutu göz önüne alındığında, potansiyel olarak yabancılaştırıcı bir hareket gibi hissediyor ve Londra’nın yalnızca daha geniş bir küresel şehir koleksiyonunun parçası olarak görüneceğini tahmin ediyoruz.

Mart 2016’da TechRadar’a konuşan bir kaynağa göre Rockstar, birkaç yıl önce GTA: Tokyo adlı bir oyun için referans gezisi olarak Japon başkentini ziyaret etti. Görünüşe göre oyun fikri sonunda çekildi, ancak ondan önce stüdyo yerel halkla buluştu, bir ton fotoğraf çekti ve o oyun yolculuğuna çıkmadan önce şehir hakkında iyi bir fikir edinmek istedi.

GTA 5 Hileleri

Kaynak, Rockstar’ın Japon ortamına sahip bir oyun konusunda “ciddi” olduğunu ve hatta GTA: Toyko, GTA: Bogota ve ayrıca gizemli bir şekilde GTA: Sin City isimlerini 2003 yılında ticari marka haline getirecek kadar ileri gittiğini belirtti.

Bu, GTA 3 ve Vice City zamanındaydı, ancak yol sistemi bir sorun olarak görülüyordu ve bu fikrin sonunda terk edilmesinin nedenlerinden sadece biriydi.

Olabilir mi? GTA ABD’den uzaklaşacak olsaydı, bu seri için büyük bir anlaşma olurdu ve sadece Rockstar’ın markalar, restoranlar ve sahte araba üreticileri gibi bir dizi seri zımba teli kurması değil, bunların hepsinin yeniden tasarlanması gerekecekti. Uzak Doğu ortamı için. Yine de kabul etmelisin, harika görünecekti.

Rockstar tasarımı nasıl eşlenir ve bu GTA 6 için ne anlama gelebilir?

Sanat yönetmeni Aaron Garbut, 2013’te Develop ile yaptığı röportajda Rockstar North’un dünya inşasına yaklaşımını açıkladı: “” Çok fazla Google’da arama ve StreetView kapsamı yapıyoruz, “diyor ve ekliyor:” Ve bazılarımız – Sam, Dan, Les ve İlham aldığımız yerlerde buluşma ve bu yerlerde dolaşma ve rastgele sohbetler yapma eğilimindeyim.

Bundan sonra, yaklaşık dokuz aydan bir yıla kadar tasarımda altı ila sekiz çalışanımız var. Bu noktada haritada oldukça sağlam bir engelimiz var.

 Şehirlere bir heykel gibi davranıyoruz ve sokaklardaki perspektiflerin doğru görünmesini sağlıyoruz. Ayrıca hem misyonlar hem de şehir olarak ihtiyaç duyduğumuz alanlara sahip olduğundan emin oluyoruz. “

Bütün bunlar GTA 6 için ne anlama geliyor? Garbut, GTA 5’in yaratılmasına atıfta bulunarak ekibin sanal bir yerde ‘dört yıla kadar’ nasıl geçirdiğini anlatıyor.

Los Santos, serinin şimdiye kadarki en büyük oyun dünyasıydı ve burada karşılaştırılan önceki tüm GTA haritalarını görebilirsiniz. Eğer GTA 6 Çıkış Tarihi, 52 ABD eyaletinin tamamını veya hatta Los Santos ile karşılaştırılabilir büyüklükteki bir dizi şehri / bölgeyi kopyalamaya çalışıyorsa … Rockstar’ın da aynı şekilde çalışması şartıyla bu çok fazla hazırlık çalışması gibi görünüyor.

Rockstar North şu anda bir Çevresel Arazi Sanatçısı işe alıyor, ‘gelecek nesil heyecan verici projeler için yeni nesil dünyalar yaratmak’ için herhangi bir oyun olabilir, ancak belirsizlik kasıtlı.

GTA 5 ile GTA 6 Çıkış Tarihi arasında 83 aylık potansiyel bir boşluk (yaklaşık 7 yıl) tahmin ettik ve bu, Los Santos’un iki katı büyüklüğünde bir dünya ile eşleşecektir … ancak bu kaba bir yaklaşım ve zaman her şekilde harcanabilirdi. yollar. Örneğin, ya GTA 6 ölçekle ilgili değilse… ama derinlik? GTA 4, örneğin GTA’dan daha küçük, daha zengin bir oyundu: San Andreas; Rockstar, PS2’den PS3’e geçişten yararlandı. Yapay zeka, konuşma, yıkılabilir ortamlar, iç mekanlar (Rockstar North, bir İç Mekan Sanatçısı işe alıyor), zaman ve hava durumu döngülerindeki gelişmeler, kaba ölçekten çok daha heyecan verici olurdu … ama bu başka bir konuşma.

Sonunda GTA 6 karakterlerinden biri olarak bir kadın yıldızı alacak mıyız?

Mantık ve artan sosyal / politik ivme, GTA 6 Çıkış Tarihi ‘daki oynanabilir karakterlerden en az birinin kadın olacağını gösteriyor.

GTA 5’te üç erkek kahraman olarak oynuyorsunuz – Trevor, Michael ve Franklin – ancak önemli kadın yan karakterler olmasına rağmen, asla tek olarak oynayamazsınız.

Rockstar’ın kurucu ortağı ve GTA baş yazarı Dan Houser 2013’te bu konu sorulduğunda, The Guardian’a ekibin “bu sefer gerçekten bunu düşünmediğini” söyledi.

“Bu, yapamayacağımızı veya yapmayacağımızı söylemek değil. Bu karakter seti tam da bize gelen şeydi: “X ve Y’ye sahibiz, bu yüzden Z’ye ihtiyacımız var” değildi.

Bunu bir kontrol listesinden çıkarmaya çalışmıyorduk – bunun size asla inandırıcı veya ilgi çekici bir şey vereceğini sanmıyorum. “

“Gelecekte, bir kadın başrolle bir oyun yapabilir miyiz? Elbette. Henüz bunun için doğru oyunu bulamadık, ancak her zaman düşündüğümüz şeylerden biri de bu. Bu oyun için doğal gelmiyordu ama kesinlikle gelecekte doğru oyun için – doğru temalarla harika olabilirdi.

Ancak GTA 5 için ortaya çıkan organik şey buydu, bunlar, düşünmek istediğimiz temaları sergileyecek karakterlerdi. “

GTA San Andreas Hileleri

Olabilir mi? Kesinlikle. Rockstar tartışmalardan asla çekinmeyecekler – sanki oynanabilir bir karakter olarak insan ırkının% 50’sini temsil etmek tartışmalı kabul edilebilirmiş gibi – ve bir kadın baş karakter için artan bir sosyal ivme (ve dolayısıyla mali zorunluluk, pragmatik olma) var.

Bununla birlikte, dizinin GTA 5’in çok karakterli modeline göre erkek oyuncular da sunmasa şaşırırdık. Çılgın tahmin mi? GTA 6’nın ilk fragmanı, sıradaki birden fazla karakteri açığa çıkarmadan önce, yalnızca bir kadın karakter olarak oynamanızı önerecek – bir eşek arısı yuvasını daha az ilerici çevrimiçi topluluklara etkili bir şekilde fırlatarak.

Dizinin Hot Coffee geçmişinden ve kadın oyuncular için striptizci mini oyunlarından hoş bir değişiklik olur.

GTA 6 Çıkış Tarihi, birden fazla kahramana sahip olacak – bir bükülme ile?

Başka bir GTA 6 fan teorisi, bir bükülme ile birden fazla kahramana sahip olacağımızı öne sürüyor. Oynanabilir karakterinizden birinin polis memuru, diğerinin ise suçlu, yani ortalama GTA kahramanınız olduğu bir polis vs soyguncu senaryosu hayal edin.

Bu fan teorisi nerede başladı? Büyük olasılıkla GTA Reddit kurullarından ve GTA Online’da polis olarak rol oynayan hayranlarından, ancak aynı zamanda GTAVoclock’un erken bir bölümünde ortaya attığım bir teori, çünkü Rockstar’ın gri alan ahlakını net bir kahramanlar veya kötü adamlar (belki de The Wire’ın oynanabilir bir versiyonu gibi).

Red Dead Redemption 2, GTA 5’in birden fazla kahramanı yerine tek bir oynanabilir karaktere sahiptir, Arthur Morgan. Bu, GTA 6 için bir işaret mi? Mutlaka geliştiriciye sahip çıkın. Rockstar jeuxactu.com’a “GTA V’deki anahtar sistemini beğendik ve onunla çok eğlendik”, “Belki başka bir oyunla tekrar yapacağız ama Red Dead Redemption 2’de siz bu adamsınız ve siz macerasını paylaşacak “.

Olabilir mi? Potansiyel olarak. GTA 6 için birden çok kahramana sahip bir seçenek görmeyi çok isteriz ve bir zamanlar göründüğü kadar yeni olmasa bile olayları birden çok perspektiften tekrar oynatma konusunda zengin bir hikaye anlatma potansiyeli var.

GTA 6 VR – Şansınız nedir?

Çevrimiçi forumlarda bilen kaynaklara atıfta bulunarak dolaşan söylentilere göre (aslında onları alıntı yapmadan * iç çekmeden), GTA 6 sanal gerçeklik için tam destekle gelecek. Hayır, bu sadece VR’de oynanacak birkaç görev değil, oyunun tamamı Resident Evil 7.

Olabilir mi? Sanal gerçeklik, herkesin beklediği şekilde gelişmedi ve teknik zorluklar bir yana, böylesine sınırlı bir kullanıcı tabanını hedeflemek devasa bir finansal kumar gibi geliyor.

 Ağustos 2017’de Take Two CEO’su Strauss Zelnick, AR’nin uzun vadede çok daha geçerli bir alternatif olduğunu iddia ederek VR hakkındaki şüphelerini dile getirdi. Zelnick, “VR ile ilgili dile getirdiğim endişeler AR için geçerli değil” dedi.

“Bir artırılmış gerçeklik deneyimi yaşamak için gözlük veya kulaklık takmanıza gerek yok. Belirli bir konum olmanın yükünü taşımıyorsunuz ve rahatsızlık faktörü ille de mevcut değil.”

Ancak, LA Noire: HTC Vive için VR Vaka Dosyalarını bir test vakası biçimi olarak görmemek zor ve 2017’nin sonlarında Rockstar’ın suç noir’inin önizlemesini yaptığımızda bunun GTA için ne anlama gelebileceğini açıkça merak ettik. En iyi durum, GTA 6 olabilir – belki – LA’nın VR sürümüyle aynı çizgiyi takip edin Oyunculara oyunun yedi görevini özellikle VR için yeniden inşa eden Noire sunar. Bununla birlikte, VR’yi tamamen görmezden gelmek veya AR’yi seçmek daha olasıdır.

Hepsini bir araya getirirsek, GTA 6 Çıkış Tarihi için en iyi tahminimiz nedir?

En güvenilir bulmaca parçalarını tek bir tahminde birleştiren GTA 6, 2020’nin sonlarında veya sonrasında, birden fazla oynanabilir karakter ve en az bir kadın başrol ile birden fazla konumda yer alan yeni bir donanım neslinde (örneğin PS5) piyasaya sürülecek.

GTA 6, esasen GTA Online’ın yeni donanımdaki yeniden doğuşu için bir ‘kabuk’ olacak ve izleyiciyi bir platformdan diğerine taşıyacak.

Yalnızca bir ‘çevrimiçi oyun alanı’ olarak hareket eden bir oyunun başlatılması konusundaki potansiyel itirazlar nedeniyle bir hikaye öğesi korunacak, ancak bu – bir noktada – hikayeye çok benzer şekilde tek oyunculu / çevrimiçi hibrit olarak sunulabilir GTA Online’ın kooperatif olarak oynanabilen yeni The Doomsday Heist’in bileşeni.

Take Two’nun Şubat 2018’deki son kazanç çağrısına göre, Aralık ayında rekor sayıda oyuncu ile 2017’de en büyük yılını geçiren GTA Online’ın başarısını abartamazsınız. GTA 5 şu anda 90 milyon kopya sattı, ancak GTA Online Analistlere göre SuperData’ya göre, Temmuz 2017’de 1.09 milyar dolar olarak tahmin edilen bugüne kadarki kazançla, gelirin ana faktörü olmaya devam ediyor. The Wire’da dedikleri gibi parayı takip edin ve GTA 6 yalnızca çevrimiçi bir oyun olabilir.

Tematik olarak, GTA 6 Çıkış Tarihi muhtemelen küresel eşitsizlik, göç (GTA 4’ün burada söyleyecek çok şeyi olsa da), terörizm, ‘sahte haberler’, otokratik liderliğin yükselişi ve aşırı partizan siyaset gibi küresel sorunları ele alacaktır.

Teknolojik olarak, sanal gerçekliğe tam bir sıçrama olası görünmüyor, ancak VR / AR deneylerini ekarte etmeyin. Daha ilginç bir teknik adım, oyunun çevrimiçi topluluğunu platformlardan konsoldan bağımsız bir bulut sunucusuna (GTAVoclock’un Leslie Benzies ile 2013’te tartıştığı bir şey) geçirmek olabilir, ancak GTA 6 Çıkış Tarihi bunun gerçeğe dönüşmesi için hala çok erken olabilir.

Görsel olarak, GTA: San Andreas’tan (PS2) GTA4’e (PS3) sıçramayı kıyaslayabilir veya PC GTA 5 modlama topluluğunun çalışmalarına ve inanılmaz GTA Redux ‘gerçek hayat’ moduna bakabilirsiniz. GTA 6 Çıkış Tarihi ‘nın gerçek ilerlemeleri davranışsal yapay zeka, dinamik zaman ve hava döngüleri, kalıcı olarak deforme olabilen ortamlar ve oyuncu istatistik takibinde olabilir.

GTA 5 Sistem Gereksinimleri