Ergonomic Oyun Klavyesi İncelemesi Fiyat kablosuz

Ergonomic Oyun Klavyesi İncelemesi Kablosuz Fiyat ve Diğer Özellikler En İyi Ergonomic Oyun Klavyesi PC Dizüstü Bilgisayarı Kullanmadan önce bilmeniz gerekir.

Tüm gün klavyede yazı yazmak, bazıları için rahatsız edici olabilir. Düz tahtalar, bileklerinizi saatlerce yazı yazdıktan sonra ağrılı olabilecek şekilde bükülmeye zorlayabilir.

Ergonomic Oyun Klavyesi İncelemesi Fiyat kablosuz

Bu yüzden tuhaf bir şekilde tasarlanmış klavyeler görebilirsiniz. Bu klavyeler, daha rahat bir yazma deneyimi yaratmak için daha iyi ergonomiyi hedefler.

En Iyi Kablosuz Ergonomic Oyun Klavyesi

Logitech ERGO K860 Wireless Split Keyboard

Logitech ERGO K860 Kablosuz Bölünmüş Klavye, kablosuz özelliklere sahip en iyi Ergonomic klavye.

Bu kablosuz, iyi inşa edilmiş model, az miktarda esneklik sergileyen ancak ucuz hissetmeyen tamamen plastikten yapılmıştır.

Negatif bir açı oluşturan, daha doğal bir yazma pozisyonu sağlayan iki eğim ayarına sahiptir ve sabit bilek desteği yumuşak ve rahattır.

Üstesinden gelmek için biraz güç gerektiren fark edilir bir tümseğe sahip tipik makas anahtarları içerir, ancak aksi halde çalıştırılması hafiftir.

Bu düğmeler çok sessizdir ve ofis ortamında çevrenizdeki insanları rahatsız etmemelidir.

 Bluetooth veya USB alıcısı aracılığıyla aynı anda üç cihazla eşleştirebilir ve bir düğmeye basarak aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Kolay oynatma ve ses kontrolü için medya kısayol tuşlarına sahiptir ve birkaç programlanabilir tuş varken, bunlar önceden ayarlanmış seçeneklerle sınırlıdır ve makroları ayarlayamazsınız.

Yazmak genel olarak harika olsa da, bölünmüş tasarımı ilk başta tuhaf gelebilir ve alışana kadar daha yavaş yazmanıza neden olabilir.

Microsoft Sculpt Ergonomic Keyboard

Bütçeyle alışveriş yapıyorsanız veya Ergonomic bir klavyeyi tamamen taahhüt etmeden önce daha ucuz bir seçeneği denemek istiyorsanız, Microsoft Şekillendirici Ergonomic Klavyeye göz atın.

Bölünmüş tasarımı ve ters eğimi ile Logitech ERGO K860 Kablosuz Bölünmüş Klavye ile aynı konsepte sahiptir; ancak, yalnızca bir eğim ayarı vardır ve sayısal tuş takımı, istediğiniz yere yerleştirebileceğiniz ayrı bir parçadır.

Tek kullanımlık pillerle de çalıştığı için arka aydınlatma yoktur ve çoklu cihaz eşleştirme özelliği yoktur.

Yazma deneyimi Logitech’e çok benzer, ancak tuşlar daha yumuşaktır. İşlev tuşlarına yalnızca Microsoft Fare ve Klavye Merkezi yazılımı aracılığıyla makrolar ayarlayabilirsiniz ve profiller uygulama başına kaydedilir.

Genel olarak, Logitech daha iyi bir yazma deneyimi sağladığı ve daha fazla özelliğe sahip olduğu için daha iyi bir klavyedir.

Ancak bütçeniz kısıtlıysa, Microsoft harika bir alternatif ve benzersiz tasarımını denemek isteyenler için ucuz bir giriş noktasıdır.

Kensington Pro Fit Ergo Wireless Keyboard

Bütçe kategorisindeki en iyi Ergonomic klavye, Kensington Pro Fit Ergo Kablosuz Klavye’dir.

Bu, bölünmüş tuş düzeni ve sabit bilek dayanağı olan tam boyutlu bir kablosuz modeldir.

 Bileklerinizi daha doğal bir konuma yerleştiren negatif eğimli tasarımı sayesinde olağanüstü ergonomiye sahiptir.

Bu, bilek gerginliklerini azaltmaya yardımcı olur, ancak bunu test etmiyoruz.

Düzene alışmak biraz zaman alsa da, çalışma sırasında yazı yazarken çok fazla yorgunluk hissetmemelisiniz.

Kablosuz bağlantı seçenekleri sayesinde çok yönlüdür ve Bluetooth ve tescilli alıcısı aracılığıyla aynı anda iki cihazla eşleştirebilirsiniz.

Medya kısayol tuşları, özel bir hesap makinesi düğmesi ve bir Windows Tuş kilidi vardır. Ünitemizdeki kauçuk kubbe anahtarları yazmak için oldukça hafiftir, ancak dokunsal tümseğin üstesinden gelmek için yeterli miktarda güç gerektirir.

Kısa seyahat mesafesi ışık hissine katkıda bulunur, ancak daha fazla yazım hatasına da yol açabilir.

Arkadan aydınlatması yoktur, bu nedenle karanlık bir ortamda veya gece olduğunda tuşları görmekte zorlanabilirsiniz.

Ayrıca, yazılım desteği olmadığından, makroları özelleştiremez veya herhangi bir tuşa ayarlayamazsınız.

Yine de, bu ofis kullanımı için harika bir seçenektir ve çok fazla para harcamak istemiyorsanız denemek için en iyi Ergonomic klavyedir.

Kinesis Freestyle Edge RGB Keyboard 

En iyi kablolu Ergonomic klavye, Kinesis Freestyle Edge RGB’dir.

Bu mekanik TenKeyLess (% 80) modeli, oyuncular için olağanüstü bir seçimdir.

Herhangi bir esneklik belirtisi göstermeyen sağlam bir yapıya sahiptir ve sabit tuş başlıkları, Kinesis Freestyle Pro’ya göre bir gelişmedir.

RGB arka aydınlatmanın parlaklığını doğrudan kart üzerinde kontrol edebilirsiniz ve birden fazla ön ayarlı yapılandırma vardır.

Model, küçük bir tümsek üzerinde az miktarda dokunsal geri bildirim sunan Cherry MX Brown anahtarları kullanıyor.

Kahverengi anahtarların hissini sevmiyorsanız, Cherry MX Linear Red, Clicky Blue veya Linear Speed ​​Silver anahtarlarla da elde edebilirsiniz.

Yazma kalitesi genel olarak harika, bölünmüş tasarım ve yumuşak bilek desteği çok rahat bir yazma deneyimi sağlar.

Ayrıca, makroları programlamanıza ve RGB arka aydınlatmayı özelleştirmenize olanak tanıyan RGB SmartSet ile uyumludur.

Alışılmadık bölünmüş tasarım nedeniyle, yazı yazmak ilk başta garip gelebilir. Ayrıca eğim ayarı yoktur, ancak eğim ayarlarını yapmak istiyorsanız ayrıca bir ‘Kaldırma Kiti’ satın alabilirsiniz.

Dygma Raise Keyboard

FPS oyunları için mükemmel olan kompakt, Ergonomic bir kablolu klavye istiyorsanız, Dygma Raise’ı düşünün.

Özel makro tuşları olmamasına ve özelleştirme yazılımı Kinesis Freestyle Edge RGB kadar iyi olmasa da, tüm tuşları macOS üzerinde çalışır ve daha kompakt boyutu, farenizi hareket ettirmek için size daha fazla alan sağlar.

Alt LED şeritlerle birlikte ayrı ayrı aydınlatılmış RGB arka aydınlatması vardır ve ne yazık ki parlaklık doğrudan kart üzerinde ayarlanamaz.

Anahtarları farklı bir tür için kolayca değiştirebilirsiniz, ancak ünitemizdeki Cherry MX Brown hafiftir ve fazla yorulmaya neden olmamalıdır.

Eğim ayarı yoktur ve bilek desteği sabittir, ancak yine de ergonomisi hala olağanüstüdür.

Özel makro tuşlara sahip Ergonomic bir model istiyorsanız, Kinesis’i edinin, ancak macOS ile çalışan kompakt, Ergonomic bir klavye istiyorsanız, Dygma ile gidin.