En Ucuz 4K Grafik Kartı 2021 Için Oyun PC – Cheapest Graphics Card List

En ucuz 4K grafik kartı mı arıyorsunuz? Grafik kartı, bir oyun bilgisayarının en önemli donanım bileşenlerinden biridir ve bu grafik kartları, eskisinden çok daha güçlüdür.

En Pahalı Grafik Karti performansındaki bu artış, meraklılara son teknolojide görülen en iyi oyun deneyimini sağlar.

Ancak, yalnızca tek bir grafik kartı herkesin ihtiyacına uymayacaktır ve aradığınız belirli performansa ve kaliteye bağlı olarak hangi grafik kartının sizin için en iyisi olduğu ve bütçenizin altında kalacağı anlamına gelir.

En Ucuz 4K Grafik Kartı, En İyi En Ucuz 4k Grafik Kartı PC Oyunları Için 2021 Listesi

En iyi görsellerle 4K’da yepyeni AAA oyunları oynamak için, özellikle güçlü bir grafik kartına sahip bir PC’ye ihtiyacınız olacak; Grafik ayarlarının zamanını artırarak nefes kesici görselleri istiyorsanız.

En İyi En Ucuz 4k Grafik Kartı PC Oyunları Için 2021 Listesi

Oyunları 4K çözünürlükte çalıştırırken, oyunun ayrıntılarını ve efektlerini ayarlardan düşürmeniz gerekecek. Bu nedenle, grafik kartı çok önemlidir ve en iyi En Ucuz 4k grafik kartı 2021 sahip olmanız gerekir. Bu kılavuzda 4K GPU’dan geçeceğiz.

Hangi grafik kartını alacağınıza karar vermeden önce, doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için grafik kartları arasındaki birkaç özelliği karşılaştırmalısınız.

Burada aramanız gerekenlerin üzerinden geçecek ve sizin için en iyi grafik kartını seçeceğiz.

Nvidia GEFORCE GTX 1080 Ti

Şüphesiz, Nvidia GeForce GTX 1080 Ti bir performans canavarıdır.

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, oyun ve kıyaslamalarda performansı artıran GTX 1080 Grafik Karti den daha fazla VRAM ve daha fazla çekirdek içerir.

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, 1480 MHz frekanslı bir temel saate sahipken, yükseltme saati 1582 MHz frekansındadır. Aynı zamanda 3584 CUDA çekirdeği, 224 doku birimi ve 88 ROP’a sahiptir.

Tasarım piyasaya çıktığında bir hit oldu ve modern, köşeli görünüm hala çekici görünüyor. Bazı kullanıcılar DVI bağlantı noktası olmadığını fark edebilir, ancak endişelenmeyin çünkü GTX 1080 Ti, bir DisplayPort’a takabileceğiniz bir adaptörle birlikte gelir.

DVI bağlantı noktasından kurtularak, daha iyi bir soğutma çözümü için daha fazla alan açıldı. Şimdi ikinci yuva havalandırma için kullanılıyor.

Şimdi, tüm yuva hava akışı için açık. Nvidia, yeni yüksek hava akışlı termal çözümünün GTX 1080’in soğutma sisteminde iki kat hava akışı sağladığını söylüyor.

Uzun süredir, 60 FPS’de 4K oyun, PC oyunlarının kutsal kasesi olarak kabul edildi ve Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, Nvidia Turing’in birkaç yıl sonra piyasaya sürülmesinden önce elimize geçen en yakın oyun.

4K çözünürlükte sorunsuz bir oyun deneyimi, oynamaya çalıştığınız oyuna bağlı olacaktır.

Bazı oyunlar 4K çözünürlükte tutarlı 60 FPS sağlamakta zorlanabilirken, diğer bazı oyunlar 60 FPS ve 4K çözünürlükte sorunsuz çalışır.

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti size nasıl olursa olsun sorunsuz bir oyun deneyimi sağlayacaktır.

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, Nvidia GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı GTX 1080’den daha güçlü olduğu için meraklılara etkileyici bir performans sunuyor.

Sadece bu değil, aynı zamanda Nvidia’nın gta 5 için en havalı çalışan en ucuz grafik kartlarından biridir ve aynı zamanda hız aşırtma için yeterli alana sahiptir.

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı, 4K çözünürlükte oyun oynamak isteyen oyuncular için mükemmel bir seçimdir.

MSI Gaming GeForce GTX 1080 Ti

Nvidia, Nvidia GeForce GTX 1080 Ti Grafik kartını piyasaya sürdüğünde, bu grafik kartının güçlü olduğu ve ayrıca yonganın sıcak çalıştığı ortaya çıktı.

Bu açık hava grafik kartları artık iki buçuk ve hatta üç yuva genişliğine giriyor.

 MSI Duke GeForce GTX 1080 Ti grafik kartının geldiği yer burasıdır; şık bir tasarıma, serin ve sessiz çalışan üç fanlı bir soğutma çözümüne sahiptir, ayrıca bunu sadece iki yuvada gerçekleştirir.

Diğer 1080 Ti grafik kartı modelleri gibi, MSI Duke GeForce GTX 1080 Ti de şu anda piyasadaki herhangi bir oyun için fazlasıyla yeterli olan 11GB GDDR5X VRAM özelliğine sahiptir.

MSI Duke GeForce GTX 1080 Ti, 1531 MHz’lik bir temel saate sahipken, yükseltme hızı 1645 MHz’dir.

MSI Duke GeForce GTX 1080 Ti grafik kartının koyu, şık ve köşeli estetik tasarımı, her durumda ve renk şemasına kolayca sığmasını sağlar.

MSI Duke GeForce GTX 1080 Ti grafik kartında RGB etkin bir logo bulunur; bilgisayarın genel görünümünü geliştirecek.

MSI Duke GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı, grafik kartının üstüne veya altına yakından bakarsanız görebileceğiniz dikey olarak yönlendirilmiş kanatlara sahiptir.

Ayrıca beyaz renkte yazılmış GeForce GTX ve üstünde RGB özellikli Duke logosu var.

MSI Duke GeForce GTX 1080 Ti, şık bir tasarıma sahip olduğu ve kullanıcılara yeterli soğutma sağlarken yalnızca iki yuva kapladığı için harika bir grafik kartıdır.

MSI Duke GeForce GTX 1080 Ti grafik kartını 4K çözünürlükte oyun çalıştırmada herhangi bir sorun yaşamaması gerektiği için harika bir seçenek haline getiriyor.

EVGA GeForce GTX 1080 Ti Gaming

Nvidia GeForce GTX 1080 Ti piyasaya sürüldüğünde, yönetim kurulu ortakları, iCX teknolojisine sahip EVGA GeForce GTX 1080 Ti Gaming gibi özel kartlarını kısa süre sonra hazırladılar.

Bu grafik kartı, aranızdaki ince ayarlar için en çekici olanı olabilir.

EVGA’nın iCX teknolojisi bazı nedenlerden dolayı oldukça ilgi çekicidir. En Ucuz 4K Grafik Kartı çok sayıda ek sensör ve bir koruma devresi de içerir.

 Ayrıca, kullanıcılara grafik kartları hakkında çok daha fazla bilgi sağlamak ve onları serin tutmak için son derece optimize edilmiş bir soğutma bloğu ve fanlar içerir.

RGB aydınlatma ve EVGA’nın mükemmel Hassas XOC ayarlama aracı sayesinde, iCX teknolojisine sahip EVGA GeForce GTX 1080 Ti Oyun özelleştirilebilir.

EVGA GeForce GTX 1080 Ti Gaming grafik kartı, önceki nesil ACX donanımlı EVGA grafik kartları gibi çift fanlı bir tasarıma sahiptir.

İCX’li EVGA GeForce GTX 1080 Ti Gaming grafik kartının altında yatan taban plakası ve soğutucu çok farklı.

EVGA’ya göre, iCX’i meraklılara grafik kartlarının hayati belirtilerini ve çalışmasını daha iyi anlamalarını sağlayarak “gönül rahatlığı ile oyun oynama” sağlamak için yarattılar.

EVGA’nın iCX teknolojisi, daha iyi ve daha verimli soğutmanın yanı sıra temel bileşenler üzerinde sıcaklık izleme, yerleşik güç koruması, diğer cihazlarla etkileşim ve gelişmiş hız aşırtma özelliği içerir.

İCX donanımlı grafik kartlarında PCB’ye entegre edilmiş 9 ek sensör ve bir mikro denetleyici birimi ve ayrıca GPU’da yerleşik olan sensör toplamda 10’dur.

İleri teknoloji grafik kartları, şimdiye kadar kartın sıcaklığını belirlemek için grafik kartında tek bir sensör kullanıyordu.

İCX kartlarda, fanlar artık eşzamansız olarak kontrol ediliyor. Gürültü çıkışını potansiyel olarak azaltabilir. GPU ısınırsa GPU fanı dönecektir.

İCX markalı kartlardaki tüm LED aydınlatması RGB’dir ve diğer ileri teknoloji EVGA grafik kartları gibi tamamen özelleştirilebilir.

Arka plaka iki parçalıdır ve PCB’nin arka bileşenlerine daha iyi soğutma sağlamak için termal pedlere sahiptir.

EVGA GeForce GTX 1080 Ti Gaming, 4K çözünürlükte oyun oynamak isteyen oyuncular için inanılmaz bir en ucuz 4gb grafik kartıdır.

ASUS GeForce GTX 1080 TI Turbo

ASUS, ASUS GeForce GTX 1080 Ti Turbo grafik kartını piyasaya sürdü; Pascal mimarisinde çalışır ve 11 GB GDDR5X belleğe sahiptir. 11 GB büyük bir çerçeve arabelleğine sahiptir.

Teknolojideki gelişmeler, ASUS GPU’ların performansı en üst düzeye çıkaran, güç kaybını azaltan, güvenilirliği artıran ve rakiplerine göre nispeten daha düşük termal seviyelere ulaşan birinci sınıf alaşım bileşenleri ve Auto-Extreme teknolojisini kullanmasına izin verdi.

ASUS GeForce GTX 1080 Ti Turbo grafik kartı ayrıca kendi özel tasarımınızla değiştirip değiştirebileceğiniz özelleştirilebilir bir arkadan aydınlatmalı logoya sahiptir.

Estetiğinize mükemmel şekilde uyan benzersiz görünümlü bir GPU oluşturmanıza izin verir.

ASUS GeForce GTX 1080 Ti Turbo, 1582 MHz hızlandırma hızına sahipken, temel saat 1480 MHz’dir.

GPU Tweak II, hızlı ve kolay tek tıkla hız aşırtma sağlarken, Profesyoneller için daha gelişmiş özellikleri barındırmaya devam ediyor.

Daha iyi oyun performansı için başka bir seçenek daha var: İstenmeyen işlemleri durdurarak ve kaynakları yeniden tahsis ederek maksimum oyun performansı sağlayan Gaming Booster işlevi.

ASUS GeForce GTX 1080 Ti Turbo, standart kovanlı yatağın yerini alan “sürtünmesiz” tasarıma sahip çift bilyalı yataklı bir fana sahiptir.

Kuruyabilen yağ ihtiyacını ortadan kaldırmıştır ve daha düzgün çalışma ve gelişmiş verimlilik sağlar.

Eşzamansız hesaplama, hem oluşturma isteklerinin hem de gerekli hesaplamaların aynı anda yürütülmesidir.

Vulkan veya DirectX 12 gibi API’lerde özellikle bununla ilgilidir. CPU ve GPU arasında daha hızlı ve daha verimli iletişime izin verdi.

ASUS GeForce GTX 1080 Ti Turbo grafik kartı, 4K çözünürlükte sorunsuz bir oyun deneyimi yaşamak isteyen meraklılar için mükemmel bir seçenektir.

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme

Nvidia’nın Founders Edition grafik kartları, teknik özellikler ve tasarım nedeniyle her zaman meraklılara hitap etmediğinden, Gigabyte gibi şirketler masaya biraz ekstra getirmek zorunda hissediyorlar.

 Üç adet 100 mm fan, dikkat çekici aydınlatma ve cömert bakır kullanımı ile Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme grafik kartı bir istisna değildir.

Üçüncü taraf grafik kartlarının performansı, sürdürebileceği GPU hızlandırma frekansına ve dolayısıyla güç sınırlarına, soğutmaya ve işlemci kalitesine bağlıdır.

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme grafik kartı, Gigabyte’ın GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming’den daha büyüktür. Arka plaka ve VRM ısı bloğu da tamamen yenidir.

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme grafik kartı 11 GB GDDR5X belleğe sahiptir ve 1607 MHz temel saat ve 1746 MHz hızlandırma hızında çalışır.

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme grafik kartı, bazı plastik ve hafif metal alaşımlarının bir karışımına sahiptir.

Arkadan aydınlatmalı bir Aorus logosu ve üstte bir fan durdurma göstergesi vardır. Soğutucunun kanatları, yukarıdan ve aşağıdan baktığınızda dikey olarak yönlendirilir.

Gigabyte, aynı saat hızlarını korurken varsayılan mod güç hedefini 250W olarak değiştirdi. Yeterli olduğunu kanıtladı; İstenilen frekansları sürdürmek için ilave tavan boşluğuna ihtiyaç yoktu.

Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme grafik kartı hızlıdır ve oyunlarda gerçekten iyi performans gösterir. 4K çözünürlükte oyun oynamak isteyen oyuncular için en iyi seçeneklerden biridir.

ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme Core

Zotac şirketinin başarısı, yalnızca ana akım odaklı ürünlerine ve sattıkları meraklı sınıfı donanımlarına atfedilemez.

 Zotac, Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme Core grafik kartıyla her miktarda para harcayacak olan sıkı oyuncuları cezbetmeye çalışıyor.

Zotac, grafik kartının kapağı için çoğunlukla plastik kullanıyor, ancak yine de şık görünüyor ve hissediyor.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme Core grafik kartını ellerinizde çevirdiğinizde, Zotac’ın arka plakasının üste ve arkaya sarılarak çerçevenin biraz dengelenmesine yardımcı olduğunu fark edeceksiniz.

Plakanın ana amacı güzel görünmektir; ancak soğutmaya yardımcı olmuyor.

En üstte beyaz, basılı bir GeForce GTX etiketi ve RGB arkadan aydınlatmalı Zotac logosu göreceksiniz. Grafik kartının üst ve alt kısmına yakından bakarsanız, soğutucunun kanatlarının dikey olarak yönlendirildiğini göreceksiniz.

 Bununla birlikte, soğutmaya yardımcı olabilecek bir VRM ısı emici yoktur, ancak bunun yerine, kart, yukarıdaki fanlardan bir miktar hava akışı alan ekstrüde alüminyum kullandı.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme Core grafik kartı, yeni nesil VR performansını gerçek anlamda gösterirken, aynı zamanda önde gelen kulaklıklarla tak ve çalıştır uyumluluğuna sahiptir.

Ayrıca, bu grafik kartı meraklılara harika bir oyun deneyimi için gereken performansı sağlama gücüne sahiptir.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme Core, sağladığı performans ve sahip olduğu tasarım nedeniyle harika bir grafik kartıdır.

Bu grafik kartı, gerçekten güzel bir 4K oyun deneyimi isteyen meraklılar için harika bir seçenektir.

En İyi En Ucuz 4K Grafik Kartı Alışveriş Talimatları

Bir grafik kartı seçerken, her grafik kartının aynı olmayacağını unutmayın. Bazı grafik kartları diğerlerinden daha hızlı ve bazı faktörlere bağlı olarak olacaktır.

Seçtiğiniz grafik kartının sizin için doğru olup olmadığını belirleyecektir. En ucuz 4K grafik kartını seçerken aramanız gereken bazı özellikler aşağıda listelenmiştir.

Anakart:

Çoklu GPU’lu bir oyun bilgisayarı oluşturmadığınız sürece anakartınızda erişilebilir bir PCI Express x16 yuvası olmalıdır.

Seçtiğiniz anakart, takmayı düşündüğünüz her grafik kartı için yeterli PCIe yuvasına sahip olmalıdır.

Grafik kartı daha büyük bir soğutucu kullanıyorsa, bazı dikey yuvaları engelleyebilirsiniz.

Görüntüle:

4K çözünürlüğü satın aldığınızda amaçlanan tam deneyimi elde etmek için, grafik kartınıza ayak uyduracak ve size ödediğiniz tam 4K deneyimini sağlayacak 4K çözünürlüğe sahip bir monitörünüz olmalıdır.

Monitörünüzün 4K çözünürlüğü yoksa, 4K deneyimini sonuna kadar yaşayamazsınız.

Liman:

4K çözünürlükte bir oyun deneyiminin keyfini çıkarmak için monitörünüze doğrudan bağlanabildiğinizden emin olun.

Modern teknoloji, 4K çözünürlüğe sahip HDMI 2.0 ve DisplayPort 1.4’tür.

Çözüm:

1080p (FHD), 1440p (QHD), 2160p (UHD / 4K çözünürlük) günümüzde en popüler üç çözünürlük.

Benzersiz durumunuz için hangi çözünürlüğün iyi olduğunu seçmek için performans ve görsellere göre seçim yapmak en iyisidir.

Bütçe:

Oyun deneyiminiz için neye ihtiyacınız olduğu ve ne istediğinizi bütçenize bağlıdır. Yüksek kalite arıyorsanız, daha önemli bir hesaba sahip olmak daha iyidir.

Modern oyunları 4K çözünürlükte çalıştıracak olan GTX 1080 Ti gibi kaliteli bir grafik kartı almak için 1000 dolardan fazla harcamayı bekleyebilirsiniz.

PC Kasası:

PC kasanızın satın almayı seçtiğiniz grafik kartı için yeterli alana sahip olduğundan emin olun.Yeni satın aldığınız grafik kartının PC kasanıza uymaması bir serseri olacaktır.

Genellikle, daha büyük boyutlu soğutuculara sahip grafik kartları bilgisayarınızda daha fazla yer kaplar.

Bir sonraki önemli şey, soğutucunun boyutunun ihtiyacınıza uygun olup olmadığını kontrol etmektir, ardından sonraki şey, grafik kartının uzunluğunun PC’nize uyduğundan emin olmaktır.