En İyi PS4 Oyunları Klavye Fare Desteklenir

En Iyi PS4 Oyunları, Klavye ve Fare ile kolayca çok oyunculu olarak oynanabilir. Bu 5 En İyi PS4 klavye mouse, fare destekli olarak oynamak kolaydır.

PS4’ün Kasım 2013’te piyasaya sürülmesinden bu yana Sony, oyunculara dokunmatik çubuklu Dualshock 4 denetleyiciden, PS Move hareket denetleyicilerinden PSVR kulaklığa kadar oyunların keyfini çıkarması için birçok yol sağladı.

En Iyi PS4 Oyunları

Daha hassas bir giriş yöntemi arayanlar için PS4, fare ve klavye kontrollerini destekler.

Ancak, oyun içi destek geliştiricilere bağlıdır ve tüm ps4 klavye oyunları bir fare ve klavye kullanımını desteklemez.

Konsol oyuncuları, en sevdikleri oyunları biraz farklı bir şekilde deneyimlemek için bir fare ve klavyeyi destekleyen bu beş PS4 oyununu deneyebilirler.

En Iyi PS4 Oyunları 2021 Fare ve klavye destekli en

1. Call of Duty Modern Warfare (2021)

Infinity Ward’un PS4 için üçüncü Call of Duty, Modern Warfare (2021), franchise için yepyeni bir motorla piyasaya sürüldü ve gelişmiş fotogrametri ve işleme, daha iyi hacimsel aydınlatma ve ışın izleme kullanımı gibi özellikler getirdi.

PS4 klavye mouse ile oyun oynama oyuncuları, PC kardeşlerinin yaptığı gibi birinci şahıs nişancı deneyimini yaşamak için bir fare ve klavye de takabilirler.

2. Fortnite

Epic Games’in büyük hiti Fortnite, 2017 yılında toplulukta kutuplaştırıcı bir oyun olarak piyasaya sürüldü.

Sevin ya da nefret edin, Fortnite kalmaya burada ve 2020’deki 350 milyon oyuncu sayısı bunu kanıtlıyor.

Fortnite, çapraz oyunu destekleyen ilk birkaç oyundan biriydi ve PS4 oyuncuları PC’dekilerle eşleştirilebilir.

Oyun alanını düzleştirmek için, PS4 oyuncuları adil bir dövüş için bir klavye ve fare takabilir.

3. DayZ

Bir zombi kıyametinde geçen DayZ, oyuncuları açlık ve susuzluktan vücut sıcaklıklarına kadar her şeyi yönetmeleri gereken bir hayatta kalma ortamında buluyor.

DayZ, önce mod, ardından bağımsız bir oyun olarak 7 yıldan fazla bir süredir geliştirme aşamasında geçirdikten sonra, konsolda fare ve klavye kontrolleri için tam destekle birlikte 2019’da PS4’te piyasaya sürüldü.

4. Final Fantasy XIV Çevrimiçi

Final Fantasy XIV’in hikayesi en hafif tabiriyle ilgi çekicidir. Aslen 2010’dan kalma bir PS3 oyunu olan oyun, kötü kullanıcı arayüzünden oyun motoruna kadar değişen eleştirilerle büyük tepkilere neden oldu.

Kayıp bir amaç üzerinde çalışmak yerine, geliştirici Square Enix oyunu sıfırdan yeniden düzenlemeye karar verdi ve Nisan 2014’te fare ve klavye desteğiyle PS4’te yayınladı.

5. Minecraft

Markus “Notch” Persson’un oyunlara hediyesi Minecraft, 2020 itibariyle neredeyse on yıllık.

2014’te Microsoft tarafından satın alındıktan sonra, Mojang çalışmaya başladı ve oyunu diğer platformlara doğru genişletti.

Minecraft kısa süre sonra PS4’te yolunu buldu. Oyuncular, bina ve envanter yönetimini kolaylaştırmak için farelerini ve klavyelerini kullanabilirler.