En Iyi Oyun Monitörü altında 300 – Best Gaming Monitor Under 300

En Iyi Oyun Monitörü altında 300 USD İnceleme Listesi Altındaki. Oyun Kurulumu için 300 Dollar altında performanslı Best Gaming Monitor Under 200.

300 doların altındaki en iyi oyun monitörünü elde etmek için bir kol ve bacak harcamanıza gerek yok. Yurtlar veya sıradan oyuncular için harika, bütçeye uygun bazı çok iyi seçimler var.

En Iyi Oyun Monitörü altında 300 - Best Gaming Monitor Under 300

Daha ucuz monitörler, daha küçük ekranlar ve daha yavaş yanıt süreleriyle genellikle daha az çok yönlüdür, ancak yine de çoğunda iyi bir oyun deneyimi bekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, şirketler yaklaşık 300 $ ‘a daha yüksek çözünürlüklü monitörler üretmeye başlıyor, bu nedenle bütçe monitörleri pazarı genişliyor.

En İyi Oyun Monitörü 300 Doların Altındaki

ViewSonic XG2402

Test ettiğimiz 300 doların altındaki en iyi oyun monitörü ViewSonic XG2402’dir.

 144 Hz yenileme hızı ve mükemmel yanıt süresiyle olağanüstü akıcı bir oyun deneyimi sunan kompakt 24 inçlik bir modeldir.

 Bütçe fiyatına rağmen iyi bir yapı kalitesine sahip, ancak kalın çerçeveleriyle pek şık değil.

Stand, iyi miktarda ergonomik ayar sağlar ve optimum görüntüleme pozisyonunuza yerleştirmeyi kolaylaştırır.

Belirtildiği gibi, mükemmel hareket işleme özelliğine sahiptir.

İnanılmaz derecede hızlı tepki süresi sayesinde hızlı hareket eden nesnelerin arkasında neredeyse hiç bulanıklık izi kalmaz ve hareketin akıcı görünmesini sağlayan 144Hz yenileme hızına sahiptir.

Ekran yırtılmasını azaltmaya yardımcı olmak için FreeSync değişken yenileme hızı (VRR) teknolojisini destekler ve NVIDIA’nın G-SYNC ile uyumludur.

VRR kullanmak biraz giriş gecikmesi ekler, ancak çoğu insan için fark edilmemelidir. Şaşırtıcı sayıda ek özellik ile birlikte gelir.

İki USB 3.0 bağlantı noktasına, bir çift entegre hoparlöre ve hatta arkasında biraz LED aydınlatmaya sahiptir.

Ne yazık ki, TN panelinin vasat görüş açıları var, bu da kooperatif oyunları oynamak veya içerik paylaşmak için ideal değil.

Mükemmel yansıma tutuşuna sahiptir ve parlamayla mücadele edecek kadar parlak olur. Bu fiyat aralığında bir şekilde beklenmesine rağmen HDR desteği yok.

Arka ışık, tüm parlaklık seviyelerinde tamamen titreşimsizdir, bu da uzun oyun seansları sırasında göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur.

LG 29UM69G-B

Ultra geniş bir monitörde oyun oynamayı tercih ediyorsanız, LG 29UM69G-B’ye bakın.

ViewSonic XG2402 gibi, 1080p çözünürlüğe sahiptir, ancak 21: 9 en boy oranı size daha fazla yatay alan sağlar.

Çok daha geniş görüş açılarına sahip bir IPS panele sahiptir, böylece yakın otursanız bile görüntüler yanlarda doğru kalır.

Dahası, önemli ölçüde daha kötü ergonomiye sahip olduğu için bazı tavizler vardır ve düşük tepe parlaklığı nedeniyle iyi aydınlatılmış odalarda görüş bir sorun olabilir.

Ayrıca yenileme hızı 75Hz ile sınırlıdır, bu da hareketin o kadar pürüzsüz görünmediği anlamına gelir. Tersine, tepki süresi mükemmeldir ve hareket bulanıklığını daha da azaltmak için Siyah Çerçeve Ekleme özelliğine sahiptir.

Şarj etmek için herhangi bir USB-A bağlantı noktası yoktur, ancak DisplayPort Alt Modunu destekleyen bir USB-C girişi vardır ve uyumlu bir cihazdan bir görüntüyü görüntülemenize ve aynı anda şarj etmenize olanak tanır.

Gigabyte G27QC

1440p çözünürlükle test ettiğimiz 300 doların altındaki en iyi oyun monitörü Gigabyte G27QC’dir.

Bu daha yüksek çözünürlük net görüntülerle sonuçlanır ve grafik kartlarında 1080p’den biraz daha fazla vergi almasına rağmen, çoğu modern grafik kartı yine de bunu kaldırabilir.

1440p çözünürlükle daha fazla bütçe monitörü çıkıyor ve bu harika oyun performansı sunuyor.

Harika bir yanıt süresi ve son derece düşük giriş gecikmesiyle doğal 165H yenileme hızına sahiptir.

Giriş gecikmesi düşük kalır ve 60 Hz’de oyun oynarken yanıt süresi hala hızlıdır Best Gaming Monitor Under 300.

Yerel FreeSync desteğine sahiptir ve NVIDIA grafik kartlarıyla da G-SYNC uyumludur.

Bununla birlikte, hareket bulanıklığını gidermek için Siyah Çerçeve Ekleme özelliğine sahiptir, ancak dar bir titreşim frekansına sahiptir.

Mükemmel kontrast oranı sayesinde karanlık oda oyunları için iyidir ve iyi bir tepe parlaklığı ve iyi yansıma tutuşuna sahip olduğu için aydınlık odalarda iyi performans gösterir.

Döndüremediğiniz veya portre moduna döndüremediğiniz için sınırlı ergonomiye sahiptir.

 Ayrıca, dar görüş açılarına sahiptir, bu nedenle ekranınızı çevrenizdekilerle paylaşmak için ideal değildir.

HDR10’u destekler ve geniş bir renk gamı ​​sergiler, ancak vurguları gerçekten öne çıkaracak kadar parlak olmaz.

ASUS VG279Q

Test ettiğimiz 300 doların altındaki en iyi 27 inç oyun monitörü ASUS VG279Q. Mütevazı bir 1080p çözünürlüğe sahip olmasına rağmen, 27 inç ekranı ve mükemmel hareket yönetimi ile inanılmaz bir oyun deneyimi sunuyor.

İyi inşa edilmiştir, olağanüstü ergonomiye sahiptir ve parlak aydınlatma koşullarında kullanım için yeterince parlak olur.

Bununla birlikte, siyahların grimsi görünmesini sağlayan düşük kontrast oranına sahip olduğu için karanlık odalarda o kadar iyi performans göstermez.

Başta, mükemmel görüş açılarına sahip bir IPS panele sahip olması, onu kooperatif oyunlar için iyi bir seçim haline getiriyor.

Bahsedildiği gibi, mükemmel hareket kontrolüne sahiptir. Hızlı tepki süresi, hızlı hareket eden nesnelerin arkasında çok az bulanıklık izine neden olur ve hareket netliğini daha da artırabilen isteğe bağlı Siyah Çerçeve Ekleme özelliğine sahiptir.

144 Hz yenileme hızına sahiptir ve ekran yırtılmasını en aza indirmeye yardımcı olmak için FreeSync değişken yenileme oranını destekler.

Bununla birlikte, G-SYNC uyumluluğu sayesinde son 10 veya 20 serisi NVIDIA grafik kartlarıyla da çalışır. Ayrıca, 60 Hz’de etkinleştirilen VRR ile yalnızca biraz artan inanılmaz derecede düşük bir giriş gecikmesine sahiptir.

HDR desteği yok ve şarj etmek için herhangi bir USB bağlantı noktası da yok En Iyi Oyun Monitörü altında 300.

Siyah tekdüzelik birimimizde biraz hayal kırıklığı yaratıyor; ancak, deneyiminiz değişebilir.

Bir çift entegre hoparlör ve bir artı işareti, bir FPS sayacı ve bir zamanlayıcı ekleme yeteneği gibi birkaç oyun özelliği elde edersiniz.

MSI OPTIX G27C4

Daha iyi karanlık oda performansına sahip bir monitör istiyorsanız, MSI Optix G27C4’ü düşünün.

ASUS VG279Q kadar sıra dışı renk doğruluğuna sahip olmasa da, çok daha iyi bir kontrast oranına sahip ve yine de iyi bir oyun performansına sahip.

Net bir hareketle sonuçlanan doğal 165Hz yenileme hızına sahiptir ve 60Hz’de de iyi bir yanıt süresine sahiptir.

Black Frame Insertion özelliği var, yerel FreeSync desteği var ve giriş gecikmesi son derece düşük, en iyilerinden biri.

Konsol oyuncuları için harika olan 60 Hz’de bile düşük kalıyor. Ne yazık ki, çok parlak olmuyor ve görüş açıları zayıf, bu yüzden iyi aydınlatılmış odalarda ortak oyun oynamak için ideal değil.

Genel olarak, 300 doların altındaki en iyi 27 inç oyun monitörünü arıyorsanız, ASUS’a bakın, ancak bir VA panelli bir şey tercih ederseniz, MSI iyi bir alternatiftir.

Dell S2721QS

Test ettiğimiz 4k çözünürlüğe sahip 300 $ ‘ın altındaki en iyi oyun monitörü Dell S2721QS’dir.

Ofis kullanımını hedefleyen bu fiyat aralığında çok sayıda özel 4k oyun monitörü bulunmasa da çoğu oyuncunun bundan memnun olması gerekir.

60 Hz yenileme hızında sınırlandırıldı, ancak çoğu 4k oyunu daha yüksek bir kare hızını desteklemez, bu nedenle tam çözünürlüğünü kullanıyorsanız bu bir sorun olmamalıdır.

Minimum hareket bulanıklığı ile sonuçlanan iyi bir tepki süresine sahip olmasına rağmen, hareketin görünümünü iyileştirmek için Siyah Çerçeve Ekleme özelliği yoktur.

Giriş gecikmesi inanılmaz derecede düşüktür ve VRR etkinken yalnızca biraz artar.

VRR hakkında konuşurken, Xbox One S / X veya Xbox Series X sahipleri için iyi olan yerel FreeSync desteğine sahiptir En Iyi Oyun Monitörü altında 300.

Yerleşik hoparlörlere, iyi ergonomiye ve sağlam yapılıdır. Geniş izleme açıları, ortak oyun oynamak için ekranınızı bir arkadaşınızla paylaşmanızı kolaylaştırır.

Dahası, uzun oyun seansları sırasında göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olmak için titreşimsiz bir arka ışığa sahiptir.

Karanlık odalarda iyi performans göstermez çünkü IPS paneli düşük kontrast oranına sahiptir ve siyahlar gri görünür. HDR içeriği için geniş bir renk gamı ​​görüntüler, ancak bu modda vurguları gerçekten öne çıkaracak kadar parlak olmaz.

Ancak, iyi bir yansıma yönetimi vardır ve iyi aydınlatılmış odalarda görünürlük bir sorun olmamalıdır. Her şey düşünüldüğünde, 4k seçeneği için pazardaysanız, 300 $ ‘ın altındaki en iyi oyun monitörü budur.