Dizustu Soğutucu İnceleme Oyun Laptop Cooler

Dizustu Sogutucu Ped Isıdan Korunmak İçin Oyun ve Çalışmaya Yönelik Özelliklere Sahip İncelemesi. Aşırı ısıdan en iyi Laptop Cooler Pad Pedlerini bulun.

Sıcak bir dizüstü bilgisayarınız mı var? Ardından, artan sıcaklıklarla bir soğutma pedi ile mücadele edin.

Dizustu Sogutucu İnceleme Oyun Laptop Cooler

Bugünlerde, en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi pratikte bir zorunluluktur.

Dizüstü bilgisayar üreticileri, makineleri daha ince ve yine de daha güçlü hale getirmek için sınırları sürekli olarak zorluyor.

Ve bu, kullanıcılara yalnızca birçok yönden fayda sağlarken, yalnızca alan kısıtlamalarında değil, aynı zamanda ısıyla ilgili sorunlarda da bariz sorunları da beraberinde getiriyor.

Bir yandan, Ultrabook’ları ve oyun dizüstü bilgisayarlarını, masaüstü düzeyine yakın eşdeğer GPU’ları bir dizüstü bilgisayara yerleştirme becerisi ile büyük adımlar atıldı.

Öte yandan, tıknaz bir CPU ve GPU’yu soğutmak için soğutma sistemleri ve akıllı fan kurulumları veya süper verimli ısı boruları ile yenilik yapmak giderek daha zor hale geliyor.

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi burada devreye girer – bu parçaların soğuk kalmasına yardımcı olmak ve performansın düşmesini önlemek için.

Yukarı bakan fanlarla soğutma sağlayan en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi, özellikle inanılmaz derecede zorlu görevlerle uğraşırken son derece yardımcı olabilir.

Büyük dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış soğutma pedlerinden son derece taşınabilir çözümlere, cüzdan dostu pedlere ve hatta yerleşik hoparlörler gibi şık entegre aksesuarlara sahip modellere kadar, bunlar dizüstü bilgisayar soğutma pedlerinin sunduğu en iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedleridir.

Dizustu Sogutucu Pedleri Soğutmaya Nasıl Yardımcı Olur?

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedinin sağlayabileceği herhangi bir ek soğutma, boğulmaya karşı savaşta yardımcı olacaktır. Ayrıca potansiyel olarak dizüstü bilgisayarınızın ömrünü uzatabilir.

Bu CPU ve GPU, sürekli olarak aşırı yüksek sıcaklıklarda çalıştırılmazsa daha uzun süre dayanır.

Bu nedenle, biraz daha fazla soğutma için biraz para harcamak, dizüstü bilgisayarınızın hayaleti erken bırakma tehlikesini ortadan kaldırarak sizi çok fazla kalp ağrısından kurtarabilir.

En iyi dizüstü bilgisayar soğutma pedi, dizüstü bilgisayarınızı gerçekten kucağınızda kullandığınız durumlarda yerleştirmek için uygun bir yer sağlayarak, daha sıcak bir dizüstü bilgisayarın bacaklarınıza rahatsız edici derecede ısınmasını önler.

Herhangi bir soğutma pedi ile elde ettiğiniz kilometrenin, dizüstü bilgisayarınızın altında bulunan soğutma delikleri ve pedin içindeki fanların konumuna göre ilgili konumları açısından farklılık gösterebileceğini unutmayın.

Sağduyuya göre, dizüstü bilgisayarınızın alt tarafında yeterli miktarda havalandırma deliği olması burada iyi bir şeydir – ve genel olarak – ve tercihen bunlar (kabaca) pedin fanlarıyla aynı hizada olacaktır.

Bazı dizüstü bilgisayar soğutma pedleri tek bir büyük fanla (veya birden çok küçük fanla) çalışsa da, bu hemen hemen her şeye çarpacak ve hatta fanların yeniden konumlandırılabileceği modüler pedler bile var.

Altında havalandırma delikleri olmayan talihsiz dizüstü bilgisayarlar bile, kasanın alt tarafının soğutulmasından sıcaklık yönetimi açısından biraz yardımcı olabilir.

Her halükarda, tam dizüstü bilgisayar modelinize göre kilometreniz biraz farklılık gösterse de, muhtemelen bir soğutma pedi – ve belki de önemli bir kısmı, tabii ki, etrafındaki en iyi modellerden birini seçmeniz şartıyla, bir miktar fayda bulacaksınız.

En Iyi Dizustu Sogutucu Pedleri

Cooler Master Notepal XL

Cooler Master havalı bilir, umarsınız ve firmanın Notepal’i kitaplarımızda kazanır. Etkileyici derecede sessiz olan tek bir büyük 230 mm fan kullanmak.

Bir fan hızı denetleyicisine sahiptir ve dizüstü bilgisayarınızdan “optimum hava akışı” sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Gerçekten de, dakikada 89.8 fit küp olarak derecelendirilen etkileyici miktarda havayı kaydırır; çok etkili bir soğutma seviyesi.

Bu cihaz ayrıca, bir yüzeye yerleştirildiğinde sağlamlık için kaymayan ayaklarla birlikte dizüstü bilgisayarınızın klavyesini kullanmak için en iyi açıyı vermeyi amaçlayan hafif eğimli ergonomik tasarımdan da yararlanmaktadır. Ek bir avantaj olarak, arka tarafta üç USB bağlantı noktası var.

Notepal XL, 17 inç boyutuna kadar dizüstü bilgisayarları tutabilir ve her şeyi kapatabilir, burada elde ettiğiniz soğutma performansı için makul fiyatlıdır.

Bu ürün Kootek’e çok yakın bir saniye, ancak çok yönlülük cephesinde kaybediyor. Kootek’i ABD dışında bulamazsanız – bazı bölgelerde stok çok zayıf görünüyorsa – o zaman bu güçlü soğutma için harika bir alternatiftir.

Kootek Cooler Pad Chill Mat 5

Kootek, etkileyici miktarda soğutma sağlamak için beş fan kullanan son derece etkileyici bir dizüstü bilgisayar soğutma pedi üretirken, önyükleme için sessiz kalmaya devam ediyor.

Chill Mat, bazı fanları kapatabileceğiniz ve tercihinize bağlı olarak altı farklı yükseklik ayarıyla yükseltilebildiği için çok yönlülük açısından güçlü bir puan alıyor.

Bu soğutma pedi, 12 inç ila 17 inç dizüstü bilgisayarları alabilir, bu nedenle tüm yaygın boyutlarda, dizüstü bilgisayarın kaymasını önlemek için önde bir çift durdurucu bulunur. Ayrıca iki USB 2.0 bağlantı noktasına sahip bir USB hub’a sahiptir.

Kısacası, bu, maça esnekliği olan yüksek kaliteli bir soğutma pedi ve makul bir orta sınıf fiyat etiketinden yararlanarak, cüzdanınıza çok fazla zarar vermeden her şeyi kapsayan çok yönlü bir ürün için en iyi seçimimizdir.

Thermaltake Massive 20 RGB

Ağır bir dizüstü bilgisayar için uygun bir soğutma pedine ihtiyacınız varsa, bu Thermaltake ürünü, adından da anlaşılacağı gibi devasa bir dizüstü bilgisayarla baş edebilir – 17 inçlik taşınabilir bir cihazla ter dökmez ve hatta daha büyük bir ana bilgisayar oynayabilir 19 inç oyun dizüstü bilgisayarları.

Soğutma için bir adet 200mm fanı vardır (fan hızı ayarlanabilir) ve üç farklı yükseklik ayarı vardır.

Büyük fan, daha büyük dizüstü bilgisayarlar için verimli soğutma sağlar, ayrıca pedin kenarlarında çeşitli farklı RGB aydınlatma elde edersiniz.

Plastikten yapılmıştır ve yapı kalitesi, soğutma pedi dünyasında karşılaşacağınız en iyi şey olmayabilir, ancak ağır bir oyun dizüstü bilgisayarını destekleme işini yapacak kadar çok sağlamdır.

Burada fiyat etiketinin de oldukça ağır olduğunu unutmayın.

Targus Chill Mat

Soğutma pedinin aynı zamanda bir dizi başka çevre birimini bağlamak için genişletme yetenekleri sağlamasını isteyenler için, soğutma çözümüyle çaprazlanmış bir Dizustu Sogutucu yuvasına benzeyen Targus Chill Mat’ı inceleyin.

Chill Mat, 4 bağlantı noktalı bir USB hub’a (USB 2.0 bağlantı noktalarına sahip) sahiptir ve bir çift fan aracılığıyla soğutma sağlar. Targus bunların boyutlarını belirlemese de – üretici 2.500’e kadar çalışabileceklerini belirtmesine rağmen rpm.

Bu, etkileyici şekilde ince olan ve dört farklı yükseklik seviyesi arasında ayarlanabilen iyi yapılandırılmış bir cihazdır. Birkaç USB bağlantı noktasına sahip dizüstü bilgisayarları olanlar için bu, çift cephelerde kullanışlı bir çözüm olabilir.

Enermax TwisterOdio 16

Normdan biraz farklı bir şey yapan dizüstü bilgisayar soğutma pedlerini düşündüğünüzde, bir olasılık, dizüstü bilgisayarınızın çok ısınmasını önlemekle kalmayıp aynı zamanda dahili hoparlörlerle birlikte gelen bir aksesuardır.

Çünkü ısıyla uğraşmanın yanı sıra, dizüstü bilgisayarların sık sık uğraştığı bir başka alan da makul bir ses kalitesi ve ses seviyesi sağlamaktır.

Enermax TwisterOdio yalnızca 16 inç boyuta kadar dizüstü bilgisayarlarla başa çıkabiliyor, ancak yerleşik “DreamBass” 2W hoparlör çifti oldukça iyi (ve adından da anlaşılacağı gibi biraz bas sağlıyor).

Bu ped, entegre hoparlörler nedeniyle doğal olarak yeterince kalın, ancak şaşırtıcı derecede hafif ve ses kalitesinin yanı sıra sağlam bir soğutma da sağlıyor.

Bu arada, hoparlörü açıp kapatabilir ve fan hızını manuel olarak ayarlayabilirsiniz Dizustu Sogutucu.

Bu, dizüstü bilgisayar hoparlörü zayıf olan ve bu sorunu çözmek için makul fiyatlı bir çözüm isteyenler ve herhangi bir soğutma endişesi bir anda düştüğü kişiler için kesinlikle dikkate değer.

Tree New Bee Cooling Pad

Dizüstü bilgisayar soğutma görevleri için çok uygun fiyatlı bir çözüm istiyorsanız, işte burada. Tree New Bee’nin ürünü, ayarlanabilir hızlara sahip dört adet 110 mm fan ile çalışır. Hızı düşürdüğünüzde mavi LED ışıklar daha söner – isterseniz iki fanı da kapatabilirsiniz.

Bu cihaz uygun fiyatlı, oldukça sessiz ve iyi miktarda (uygun şekilde değişken) soğutma sağlıyor ve yapımcıların daha ergonomik bir yazma açısı ve geliştirilmiş soğutma, tabii ki altında daha fazla hava akımı ile.

Dezavantajı, yalnızca bir yükseklik ayarı olması ve bazıları için bir dokunuş olabilir. Muhtemelen bu sayfanın başka bir yerinde görmüş olabileceğiniz gibi, çoğu ürün bir dizi farklı yükseklik sunar.

Yine de bu, Tree New Bee Soğutma Pedi’nin fiyat ve performans arasında övgüye değer bir denge sağlayan harika bir seçim olmasını engellemiyor.

Cooler Master MasterNotepal Maker

Bu parçanın başında, Dizustu Soğutucu bilgisayarınızın altındaki havalandırma deliklerinin ve soğutma pedi içindeki fanların göreceli olarak konumlandırılmasının önemli bir husus olabileceğini tartıştığımızı hatırlıyor musunuz?

Optimum konumlandırmayı sağlamanın bir yolu, fanları kendiniz yerleştirmektir ve bu, Cooler Master’ın bu modüler soğutma pedi ile mümkündür.

Modüler basitçe, fanların soğutma pedi üzerinde herhangi bir yere taşınarak dizüstü bilgisayarınıza hava göndermeye tam olarak ihtiyaç duyduğunuz yeri hedefleyebileceği anlamına gelir.

MasterNotepal Maker, aynı zamanda mükemmel bir yapı kalitesinden ve ısı dağılımına da yardımcı olabilecek “kumlanmış alüminyum” yüzeyden faydalanır, ayrıca bu ped beş farklı açıda ayarlanabilir.

Mükemmel kablo yönetimi, takılabilir bir USB hub ve çıkarılabilir tıpalar gibi başka faydalar da vardır dizüstü bilgisayarın standdan kayma tehlikesi yaşamasını önlemek için.

Ancak, sınıfının en iyisi olan bu Cooler Master ürününün dezavantajı, ucuz olmamasıdır, ancak pedlerini gerçekten dizüstü bilgisayarlarına tam olarak uyacak şekilde uyarlamak isteyenler için harcanan paraya değebilir.

Burada akılda tutulması gereken diğer bir şey de, bu ürün bir süredir piyasada olduğu için, stokun zeminde oldukça zayıf görünmesidir: yani bir tane istiyorsanız, nispeten hızlı hareket etmeniz gerekebilir.

Klim Cool

Bu, benzer bir şey yapan fan tabanlı bir aksesuardır hava üflemek yerine emerek de olsa Dizustu Sogutucu.

Ve gerçekten taşınabilir bir çözüm isteyenler için bu gerçekten kompakt bir mesele – tabii ki, hepsinin kaçınılmaz olarak dizüstü bilgisayar boyutunda bir ayak izine sahip olduğu göz önüne alındığında, herhangi bir dizüstü bilgisayar soğutma pedi o kadar küçük olmayacak.

Burada önemli bir uyarı olduğunu unutmayın: dizüstü bilgisayarınızın bu cihazlardan birinin takılması için yan veya arka tarafta bir havalandırma deliğine ihtiyacı olacaktır.

 Dizüstü bilgisayarınızın tabanında yalnızca havalandırma delikleri varsa, bu belirli ürünler söz konusu olduğunda şansınız kalmadığından korkarız.

Belirtildiği gibi, dizüstü bilgisayarı soğutmak için dizüstü bilgisayara hava üflemek yerine, “vakumlu soğutucu” denen fikir, havayı dışarı çekmeleridir, ancak bu da eşit derecede soğutma etkisine sahiptir.

Hatta bazıları bunun geleneksel bir soğutma pedinden daha etkili olduğunu iddia ediyor, ancak her iki durumda da, mevcut çözümlerden iyi bir ürün seçtiğiniz sürece işi hallediyorsunuz.

Ve bu durumda, önerimiz, cihazı taktığınız havalandırma deliğinin boyutu ne olursa olsun kapsanmanız için bir dizi farklı ataşmanla birlikte gelen çok etkili bir soğutucu olan Klim Cool’dur.

Ayrıca dizüstü bilgisayarınızın içindeki sıcaklığı ölçer ve uygun soğutma düzeyi için fan hızını otomatik olarak ayarlar – gerçekten de oldukça şık.

TeckNet N8 Laptop Cooling Pad

Bir soğutma pedi üzerinde olabildiğince az harcamak istiyorsanız, o zaman TeckNet’in harika bir çözümü vardır ve her yerde göreceğiniz kadar ucuza fiyatlandırılır – ve yine de iyi bir ürün alırsınız.

N8, yeterli düzeyde Dizustu Soğutucu 118 mm’lik üçlü soğutma fanı ile birlikte gelir, ayrıca cihaz da oldukça ince ve taşınabilir bir tasarımdan yararlanır.

Yükseltmek için uzatılabilen bir çift ayağı ve ek bir cihaz takmak için bir USB bağlantı noktası vardır bu arada N8 bağlanır ve USB ile çalıştırılır.

Yapı kalitesi belki en iyisi değil, ancak N8 etkileyici derecede sessiz ve işi oldukça basit bir şekilde yapıyor – ve gerçekten de çok ucuza yapıyor.

Cooler Master Notepal X-Slim

Yanınızda taşımak için güzel bir şekilde taşınabilir bir soğutma pedi istiyorsanız, o zaman X-Slim tam size göre. En ince noktasında yalnızca 27,5 mm’dir ve 700 g ağırlığıyla çok hafiftir.

Ayrıca 17 inç boyuta kadar Dizustu Sogutucu başa çıkma yeteneğine sahiptir ve tek 160 mm fan, işleri fısıltı kadar sessiz tutarken mükemmel hava akışı sağlar.

X-Slim, işleri düzenli ve taşınabilir tutmak için şık kablo yönetim olanaklarından da yararlanır.

Notepal X-Slim düzenli bir şekilde kompakt olsa da, dizüstü bilgisayarınızı soğutmak için gerçekten taşınabilir bir aksesuar istiyorsanız, aşağıdaki son girişimize göz atın.