Corsair Oyun Klavyesi Fiyat İncelemesi

Corsair Oyun Klavyesi, çok işlevli oyun deneyimi için tasarlanmıştır. En iyi Corsair Oyun Klavyesi incelemelerini ve ayrıntılarını öğrenin.

Corsair, PC bileşenleri ve oyun çevre birimleri dünyasında çok iyi bilinen bir markadır.

Corsair Oyun Klavyesi

Ürünleri genellikle iyi inşa edilmiştir ve her tür oyuncuyu tatmin edecek birçok özelliğe sahiptir.

Klavyelerinin çoğu, keskin köşelere ve minimal oyuncu estetiğine sahip benzer bir tasarım dilini kullanır, bu nedenle profesyonel bir çalışma ortamında yerinde görünmez.

Corsair K83 Wireless dışında, odak noktaları kesinlikle oyun klavyelerine odaklanıyor ve kendi mekanik anahtar türlerini üretmiyorlar, bunun yerine tüm mekanik klavyeleri için orijinal Cherry MX anahtarlarına güveniyorlar.

Corsair’in tüm oyun klavyeleri, hem Windows hem de macOS için mevcut olan harika iCUE yazılımları aracılığıyla son derece özelleştirilebilir.

Corsair K95 RGB PLATINUM XT

Tam boyutlu düzene sahip en iyi Corsair klavye, Corsair RGB K95 PLATINUM XT’dir.

Bu, akla gelebilecek neredeyse her özelliğe sahip amiral gemisi bir klavyedir.

Kendisine sağlam bir his veren metal bir plakaya sahiptir ve PBT tuş başlıkları yazmak için harika bir his verir.

Yumuşak bir bilek desteği, ekstra dokulu tuş başlıkları ve ayrı ayrı aydınlatılmış tuşlarla tam RGB arka aydınlatması ile birlikte gelir.

Özel medya kontrollerine ve bir dizi özel makro tuşa sahiptir ve her tuş yeniden programlanabilir.

Başka bir çevre birimini takmanıza veya aygıtlarınızı şarj etmek için kullanmanıza olanak tanıyan bir USB geçiş bağlantı noktası vardır ve yerleşik belleği beş adede kadar profil kaydedebilir.

Elgato Stream Deck yazılım entegrasyonu, Corsair K95 PLATINUM’da bulunmayan bir özellik olan çoğu yayıncıyı memnun etmelidir.

Bu klavyeyi satın alırken seçebileceğiniz üç tür anahtar vardır: Cherry MX Speed, Brown ve Blue.

Bu birim Cherry MX Blue anahtarlarına sahiptir ve mükemmel bir yazma kalitesi sağlarlar.

Bol miktarda dokunsal geri bildirim var, tuşlar kararlı ve anahtarların düşük çalıştırma noktası nedeniyle inanılmaz derecede duyarlı hissediyor.

Ne yazık ki, anahtarları çalıştırmak için makul miktarda güç gerekiyor. Bu anahtarlar ayrıca çok fazla yazım gürültüsü üretir.

Anahtar düzeni oldukça standarttır, bu nedenle alışmak uzun sürmemelidir.

Son olarak, Corsair’in iCUE yazılımı tonlarca özelleştirme seçeneği sunar ve Windows ve macOS için kullanılabilir.

Sonuç olarak, bu, çoğu oyuncuyu tatmin etmesi gereken çok yönlü ve zengin özelliklere sahip bir klavyedir.

Corsair K63 Wireless Mechanical Gaming Keyboard

Oyun oynamak için test ettiğimiz en iyi Corsair kablosuz klavye, Corsair K63 Kablosuz Mekanik Oyun Klavyesidir.

Bu, Corsair’in yaptığı birkaç kablosuz oyun modelinden biridir, ancak diğer kablolu seçenekleri kadar iyi çalışır.

Bu küçük TenKeyLess (TKL) modeli, eğim ayarları ve bilek desteği sayesinde kullanımı rahattır, ancak bilek desteği biraz ucuzdur.

Oyununuzu yanlışlıkla küçültmenizi önlemek için medya tuşları, parlaklık kontrol düğmeleri ve bir Windows Tuş kilidi için özel bir sıraya sahiptir.

Ayrıca, biri Bluetooth, diğeri USB alıcısı aracılığıyla olmak üzere aynı anda iki cihaza bağlanabilirsiniz.

Dokunsal geri bildirim sağlamamalarına ve bir anahtarı çalıştırmak için biraz güç gerektirmelerine rağmen, çok duyarlı hisseden doğrusal Cherry MX Red anahtarları kullanır.

Bununla birlikte, yazmak harika hissettiriyor ve uzun süre yazarken herhangi bir yorgunluğa neden olmuyor.

Ne yazık ki, başka herhangi bir anahtarla alamazsınız, bu nedenle Cherry MX Red’den başka bir şey istiyorsanız başka bir klavye düşünmeniz gerekir.

Ayrıca, yalnızca mavi arka aydınlatmanın iki tonunda gelir, bu nedenle RGB aydınlatma hayranlarının başka bir yere bakması gerekecektir.

Dahili belleği yoktur, bu nedenle iCUE yazılımını yüklemeniz ve yeni bir bilgisayara her geçtiğinizde ayarlarınızı yeniden özelleştirmeniz gerekir.

İhtiyaçlarınıza göre herhangi bir anahtarı yeniden programlayabilmenize rağmen, MMO oyunları için makro anahtarlar da yoktur.

Corsair K83 Wireless Entertainment Keyboard

Test ettiğimiz TV’ler ve ev eğlence sistemleriyle kullanım için en iyi Corsair klavye, Corsair K83 Kablosuz Eğlence Klavyesidir.

Ev sinema bilgisayarları ile kullanım için kablosuz bir USB alıcısına sahip olduğu için olağanüstü bağlantı seçeneklerine sahiptir ve ayrıca Bluetooth özelliklidir, bu da onu TV’ler ve medya aktarıcıları gibi çok çeşitli cihazlarla kullanmanıza izin verir.

İçerik aramayı çok daha kolay hale getirir ve hatta çoklu cihaz eşleştirme özelliğine sahiptir. Sağ tarafta, özel medya kontrolleriyle birlikte bir izleme paneli var ve her şey etkileyici bir şekilde inşa edilmiş hissediyor.

Multimedya için tasarlanmış olmasına rağmen, iCUE yüklü bir bilgisayara takarak anahtarları yeniden programlayabilirsiniz.

Düşük hareket ve hafif çalıştırma kuvvetine sahip makas anahtarları kullanır, ancak bazıları onları oyun amaçları için biraz fazla duygusal bulabilir.

Tuşlar beyaz LED’lerle arkadan aydınlatılmıştır ve Windows ve macOS ile tam uyumludur Corsair Oyun Klavyesi.

Eğim ayarı yoktur ve bilek desteği ile birlikte gelmez; ancak düşük profili, biri olmadan oldukça rahattır.

Genel olarak bakıldığında, bu kompakt bir biçimde şaşırtıcı derecede iyi bir yazma deneyimi sunan harika bir klavyedir.