Corsair Oyun Faresi Kablosuz RBG İncelemesi

Corsair Oyun Faresi Kablosuz RGB İncelemesi. Oyun Deneyiminizi İyileştirmek için Özellikler ve Diğer Detaylar ile En Son Corsair Oyun Faresini Bulun.

Corsair Gaming Mouse Kablosuz RBG İncelemesi. Oyun Deneyiminizi İyileştirmek için Özellikler ve Diğer Detaylar ile En Son Corsair Oyun Faresini Bulun.

Corsair Oyun Faresi

Oyun mouse’ları dünyası giderek daha rekabetçi hale geliyor.

Üst düzey, görünüşte sınırsız programlanabilir düğmelere ve özelleştirilebilir aydınlatma bölgelerine sahip pahalı kablosuz fareleriniz var.

Bütçe sonunda, tüm zil ve ıslık olmadan hızlı yanıt veren performans sunan birçok kablolu oyun faresi var.

Corsair Ironclaw RGB Kablosuz oyun faresi ortada bir yere düşüyor.

En İyi Corsair Oyun Faresi

1. Corsair M65 RGB Elite Mouse İnceleme

FPS oyunları için test ettiğimiz en iyi Corsair faresi, Corsair M65 RGB Elite’dir.

Bu kablolu fare, aynı zamanda bir başparmak dayanağı ve küçük bir pembemsi dinlenme barındıran sağlam alüminyum çerçevesi sayesinde inanılmaz derecede iyi yapılmış bir his veriyor.

Dahası, sağ el tasarımı, büyük elleri olanlar hariç, avuç içi veya pençe tutuşu için en uygun olanıdır; küçük elleri olanlar ise parmak ucuyla tutuş kullanırken zorlanacaktır.

İyi bir kablosuz alternatifi, bir ton programlanabilir düğmeye sahip iyi bir FPS faresi olan Corsair IRONCLAW RGB Wireless’tır, ancak oldukça hantal ve ağırdır.

Bununla birlikte, aynı zamanda olağanüstü bir performans sunar ve hassas kişisel tercihler için bir artışla değiştirilebilen geniş bir CPI aralığına sahiptir.

Özel bir keskin nişancı düğmesi dahil olmak üzere sekiz programlanabilir düğmeye sahiptir. Ne yazık ki, kablo oldukça sert olabilir, bu da kutudan çok fazla bükülme tuttuğu anlamına gelir ve bu da bazı insanları rahatsız edebilir.

Bununla birlikte, tıklama gecikmesi 13 ms’de çok düşüktür, bu nedenle sert oyuncular bile herhangi bir gecikmeyi fark etmekte zorlanmalıdır.

Tekerleği yatay kaydırmayı veya Sol / Sağ eğimi desteklemez, bu nedenle bunu çok amaçlı bir fare yapmayı planlıyorsanız, işte kullanmayı planlıyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

2. Corsair Scimitar Pro RGB Mouse İnceleme

MMO oyunları için test ettiğimiz en iyi Corsair faresi, Corsair Scimitar Pro RGB’dir.

Bu yalnızca kablolu farenin, uzun oyun seansları için çok rahat olmasına yardımcı olan yuvarlak bir arkası ve pembe parmak dayanağı vardır.

Bununla birlikte, tasarımı, el boyutu ne olursa olsun bir pençe tutuşuyla en uygun olanıdır, ancak ekstra büyük ellere sahip insanlar bir avuç içi tutuşu için çok küçük bulacaktır.

İnanılmaz derecede iyi yapılmış hissediyor ve 12 düğmeli hareketli panele rağmen sallanma veya gevşeklik yok.

Dahası, benzersiz yan düğme paneli, el boyutunuza en iyi uyumu sağlamak için ileri veya geri kayabilir ve 12 düğmenin tümü herhangi bir eyleme yeniden eşlenebilir.

Herhangi bir düğmeyi yeniden eşleştirebileceğiniz ve RGB aydınlatmasını özelleştirebileceğiniz Corsair iCUE yazılımıyla uyumludur.

Bununla birlikte, çok duyarlı hissetmesi gereken etkileyici derecede düşük bir tıklama gecikmesine ve bir adımda çok hassas bir şekilde ayarlayabileceğiniz geniş bir CPI aralığına sahiptir.

Oldukça ağır ve ağırlık optimizasyonu yok, ancak bu olağanüstü yapısının bir maliyeti olarak geliyor.

Ek olarak, sensör CPI’yi biraz düşürme eğilimindedir, ancak yine de oyun oynamak için doğru hissettirmelidir.

3. Corsair M55 RGB Pro Mouse İncelemesi

Harika bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız ancak bir servet harcamak istemiyorsanız, Corsair M55 RGB Pro en iyi bütçeli Corsair faresidir.

Bu kablolu fare, çok yönlü tasarımı sayesinde her iki elinde de oldukça rahat hissediyor ve küçük ellere sahip olanlar hariç her tutuş türünde rahat.

Yanlarında lastik kulplar ve diğer tüm düğmelerle birlikte iCUE yazılımında yeniden programlanabilen iki düğme vardır.

Bütçe teklifi olmasına rağmen, logo ve arka tarafında hala RGB aydınlatması var.

Maksimum CPI aralığı çoğu insan için yeterince yüksek olmalı ve iCUE içinde daha da özelleştirilebilirken, tıklama gecikmesi oyuncuların gecikmeleri fark etmemesi için yeterince düşüktür.

Dahası, yavaş hareket ettiğinde aşma eğilimindedir ve hızlı hareket ettirildiğinde altından kalkma eğilimindedir, bu da rekabetçi bir şekilde oynuyorsanız sorun yaratabilir.

Tüm Corsair fareleri gibi, kablosu oldukça sert olabilir ve masanızda biraz sürüklenme yaratabilir.