Butce PC Oyun Aksesuarları – Budget PC Gaming Accessories List

Butce PC Oyun Aksesuarları Oyun Odası Kurulumunuz İçin. İhtiyacınız Olan Oyun Kurulumu ve Ekipmanı İçin Uygun Bütçenin Ne Olduğunu Öğrenin Budget PC Gaming Accessories List.

Hepimizin tam bir oyun odası kurma lüksüne sahip değiliz, bazılarımız sadece paramızın çoğunu almak ve iyi bir oyun kurulumuna sahip olmak istiyoruz.

Butce PC Oyun Aksesuarları - Budget PC Gaming Accessories List

İyi haber şu ki, sıkı bir bütçeyle sağlam bir PC oyun deneyimine sahip olabilirsiniz En Iyi PC Oyun Aksesuarları .

Butce PC Oyun Aksesuarları Liste

Tus takımı

Birçok sert oyuncu, mekanik bir klavye kullanmanızı önerir.

Ben de utanmadan birini kullanmanızı tavsiye ederim: klavyeniz PC oyunlarının vazgeçilmezidir ve üzerinde çalışacağınız yıllar boyunca daha iyi bir deneyimi hak ediyorsunuz.

Her bir tuş için yaylı anahtarlarla, mekanik klavyeler siz yazarken dokunsal geri bildirim sağlar.

Diğer bir deyişle, tuşa ne zaman bastığınıza dair daha iyi bir fikir edinirsiniz, bu da daha hızlı ve daha doğru yazmanızı sağlar.

Mekanik klavyeler biraz daha pahalı olabilirken, mekanik anahtarlar çok daha uzun ömürlüdür: mekanik klavyeler genellikle tuş başına 50 milyon tıklama dayanır ve yıllar sonra hissini korur.

Membran klavyeler, tuşların daha az duyarlı hale gelmesiyle yaklaşık 10 milyonun üzerinde olma eğilimindedir.

Membran tuşlarla, tuş basışlarınızın uzun süreli kullanımdan sonra zamanla sertleşebilen kauçuk bir tabakadan geçtiğinden bahsetmiyorum bile.

Bu, tuşların daha “duygusal” hissetmesini sağlar ve etkinleştirmek için daha fazla güç gerektirir, tuşlar bazen sıkışır.

Oyun Faresi

Düşük güç nedeniyle bağlantının kesilmesi riski olmadan ve bağlantı açısından biraz daha hızlı olduğundan, kablolu fareler genellikle oyun oynamak için tercih edilir – bu, kablolu farelerin kablosuz meslektaşlarından daha uygun fiyatlı olma eğiliminde olduğu düşünüldüğünde harikadır.

Ancak bu, bulabileceğiniz en ucuz ofis faresini kullanmanız gerektiği anlamına gelmez.

Farenizi kullanarak geçireceğiniz çok sayıda saat ve ona maruz kalacağınız tıklama sayısı göz önüne alındığında, rahat ve şekli ve boyutu açısından elinize uyan bir tane bulmanız çok önemlidir.

Lazada veya Amazon gibi sitelerde hızlı bir arama, size 20 doların ve hatta 10 doların altındaki birçok oyun faresini netleştirecektir.

Logitech ve HP gibi saygın markalar bile 30 doların altındaki oyun fareleri sunuyor.

Kısıtlı bir bütçeniz varsa, çok yüksek CPI’ye sahip bir fareye ihtiyacınız olmadığından emin olabilirsiniz – bu, İnç Başına Sayar, daha yaygın olarak, ancak yanlış bir şekilde DPI veya İnç Başına Nokta olarak bilinir.

Birçok oyun faresi, 16.000 veya daha fazla sayı ile satış noktalarından biri olarak yüksek CPI’lere sahiptir.

Gerçek şu ki, çoğu oyuncu 3.000’in altındaki CPI ayarlarını kullanıyor. Overwatch profesyonelleri bile 2.000 DPI’ın üzerine çıkmaz, sadece birkaçı 3.200 DPI kullanır.

İzleme

Kısıtlı bir bütçeniz varsa, monitörünüz muhtemelen bilgisayarın kendisi dışında yatırım yapılacak bir sonraki en pahalı öğe olacaktır.

Monitörünüzden en iyi değeri ve keyfi elde etmek için, bir çok faktörü dengelemeniz gerekecek, bunların çoğu kişisel tercihinize veya oyun oynamak için ne kadar alanınız olduğuna bağlı.

Bunlardan ayrı ayrı bahsedelim.

Yenileme hızı

Günümüzde çoğu “oyun monitörü”, 144Hz veya 240Hz gibi daha yüksek yenileme hızlarıyla övünmeyi seviyor. Monitörünüzün yenileme hızı, temelde görüntülerini saniyede kaç kez güncellediğidir, bu nedenle 60 Hz yenileme hızına sahip bir ekran saniyede 60 kez güncellenir.

Genel bir kural olarak, daha yüksek Hz sayısı (yani Hertz’dir), saniye başına daha fazla görüntü ve ekranınızda daha “akıcı” bir deneyim.

Görüntünün kalitesi iyileşmez – bu ekran çözünürlüğünüzle ilgilidir – ancak grafiklerin hareketi daha yumuşak görünmelidir.

Ofiste kullandığınız gibi markasız oyun monitörleri genellikle 60 Hz’de yenilenir.

Bütçesi olan bir oyuncuysanız, daha sık yenilenen bir monitöre ihtiyacınız var mı? Bir kez daha gerçekten kişisel referansınıza indirgeniyor.

Farkı gerçekten söyleyemeyen veya böylesine bir performans seviyesi talep etmeyen oyunları oynayamayan biri olabilirsiniz.

Süper pürüzsüz olanlardan çok net grafikleri tercih ediyorsanız, muhtemelen yüksek çözünürlüklü ve / veya daha büyük bir monitöre yatırım yaparsınız.

Birisinin çok sayıda FPS veya strateji oyunu oynadığı daha rekabetçi bir oyuncuysanız, daha küçük bir monitörle gidebilirsiniz, ancak yenileme hızı 144Hz veya daha yüksek olan bir monitör, küçük bir görsel fark bile performansınızı etkileyebilir.

Ekran Boyutu ve Çözünürlüğü

Bununla birlikte, hem ekran boyutunuzu * hem de * ekran çözünürlüğünüzü dikkate aldığınızdan emin olun. Doğrudan ilişkili değiller.

Örneğin, 1920 × 1080 çözünürlükte 24 ”monitör veya 30” oyun monitörü alabilirsiniz.

Aynı görüntü 30 ”ekranda daha büyük görünecek, ancak piksel yoğunluğu daha düşük olduğundan daha bulanık görünecektir, yani görüntülenen pikseller daha geniş bir alana daha yayılmıştır.

Aynı boyuttaki ekranlar da farklı çözünürlüklere sahip olabilir.

Örneğin, 1920 × 1080 çözünürlüğe veya 3840 × 2160 çözünürlüğe sahip 27 ”bir ekrana sahip olabilirsiniz – ikincisi, sonuç olarak iki kat daha fazla çözünürlük ve daha keskin grafikler sunar.

Daha yüksek bir çözünürlük veya daha büyük bir ekranın maliyeti daha barizdir, bu nedenle doğru dengeyi bulmak kendi tercihinize gelir.

Ekran boyutundan çok çözünürlüğe mi yoksa tam tersi mi?

Dengeleme Yasası

Verilen bütçeniz için ekran boyutuna karşı ekran çözünürlüğüne kıyasla yenileme hızına ne kadar değer verdiğinizi düşünün.

Oyun monitörünüz için 300 dolardan az bir bütçeniz olduğunu varsayalım. Yine de 144 Hz ekran alabilirsiniz, ancak büyük olasılıkla 1920 × 1080’den fazla bir çözünürlük veya 25 ”’ten büyük bir ekran elde edemezsiniz.

Aynı bütçeyle 27 ”de daha büyük bir monitör istiyorsanız, bir tane elde edebilirsiniz, ancak o zaman çözünürlüğünüz 1920 × 1080’den daha yüksek olmayacak ve çok daha yüksek yenileme hızı elde edemezsiniz.