Benq Oyun Monitörü 144 HZ 4K HDR 28 Inches

Table of Contents

Benq Oyun Monitörü İnceleme 144 HZ 24, 27 ve 28 İnç 4K HDR gibi Özellikler ve Bilmeniz Gereken Benq Oyun Monitörü ile ilgili diğer bilgiler.

BenQ, 2019’da biraz güçlükle ilerledi. Asus, Acer ve diğerleri gibi ilgi odağı olmayabilir, ancak sessizce bankayı bozmayacak düzgün monitörler üretme işi yapıyor.

Benq Oyun Monitörü

BenQ EL2870U, cazip bir fiyat noktasına (350 $ / 300 £ liste fiyatı) sahip 28 inçlik bir 4K HDR monitördür ve genel değerlendirmeye göre bu maliyet için iyi görünümlü bir kittir.

Ama paraya değer mi – belki de en iyi oyun monitörleri listemizde yer almaya değer mi – yoksa bu düşük fiyatın altında premium özelliklerin eksikliği mi var?

Kutudan çıkar çıkmaz tasarımı hemen ve tabii ki sıradan. Ve bu mutlaka bir eleştiri değildir, ancak en azından EL2870U’nun bu RGB takip cihazları veya korkak tasarım hayranları için ideal monitör olmadığını belirlemede yararlıdır.

Basit, neredeyse sade tasarım, “normal” bir masaüstü bilgisayar monitörüne çok benzediği anlamına gelir, bu nedenle herhangi bir düzene veya odaya kolaylıkla eriyebilir.

Benq Oyun Monitörü 4K HDR

Yakından bakıldığında, ekranın etrafında bazı kalın çerçeveler var ve bu yüzden en şık olanı değil; ekran-çerçeve oranı kategorisindeki diğerleriyle aynı yüksek puanı almaz.

Bir bütün olarak çerçevelerdeki şıklığın olmaması, ince ve şık bir dokunuş olan stantın ön “ayağında” da görünen fırçalanmış metal-gri alt çerçeve tarafından bir şekilde yumuşatılmıştır.

Stant, tıknaz ama sağlamdır ve herhangi bir yapı gerektiren tek parçadır: ayağı bacağa takmak için bir parmak vidası ve ardından monitörün arkasına kayar ve tek bir vidayla monitöre sabitlenir.

EL2870U’nun size iki HDMI, bir DisplayPort ve bir ses jakı sağladığı bağlantı noktalarına da benzer şekilde basit ve temiz bir yaklaşım var. Basit.

Ekran bir TN panelidir ve bu bazen kaşlarınızı kaldırsa da, özellikle 4K çözünürlük ve HDR teknolojisinin varlığı ve genel performans ve diğer özellikler göz önüne alındığında, monitörün hızla unutulabilir bir özelliği haline geldi.

FreeSync mevcuttur ve tüm oyunlar için bir temel sağlayacak kadar güvenilir ve sağlamdır.

Menüler, gözden geçirebileceğiniz orta ila iyi seçenekler sunar, bu nedenle kendiniz ve ideal kurulumunuz için bir şeyler bulmalısınız.

EL2870U’da bulunan BenQ’ya özgü özellikler, üreticinin panellerine dahil ettiği ekran teknolojileridir.

Bu, ekranın ince bir farkı ve özelliğidir, ancak iddiaya göre göz yorgunluğunu azaltır ve monitörü, günün hangi saati olursa olsun, daha uzun seanslar için gözlerinize veya beyninize çok az ‘maliyetle’ kullanmanıza izin verir.

Potansiyel olarak biraz aldatıcı geliyorlar ama şimdi söyleyeceğim, dikkat çekici ve yardımcı oldular.

Hızlı tempolu Apex Legends’ı başlatırken, izleme zevkine sahip olduğum en canlı oyun deneyimlerinden biriyle hemen kutsanmıştım.

HDR’nin renklerinin ve ayrıntılı görüntü kalitesinin neşeli kombinasyonu bana canlı ve etrafta dolaşması çok keyifli bir dünya verdi.

Apex’in vurguladığı tek dezavantaj, EL2870U’nun hız için tasarlanmamış olması ve 60Hz yenileme hızında sınırlandırılmış olmasıdır. Bu, haritada hızlı bir şekilde seyahat ederken veya görüşünüzü yeniden ayarlarken açıktı, ancak hiçbir şekilde bir oyun kırıcı değildir.

1ms yanıt süresi ile telafi edilir, ancak bu belki de hardcore oyuncular için en büyük engelleme noktasıdır. Daha büyük bir düzende, görüntü kalitesi ve daha düşük fiyat, yenileme oranını telafi etmekten daha fazla, ancak yine de bazıları için bir anlaşma kırıcı olabileceğini biliyorum.

Bu, değiş tokuş üreticilerinin 4K monitörlere bakarken ele almaları gerektiğini mükemmel bir şekilde temsil eder: hız ve kalite.

Assassin’den Creed Odyssey, çarpıcı görselleri sayesinde EL2870U’daki 4K ve HDR’a kapsamlı bir çalışma sağladı.

Bu muhtemelen monitörün en keyifli kullanımıydı – kaliteli bir tek oyuncu deneyimi, yavaş alınmak üzere tasarlanmış – bu ekran sürekli olarak iyi olduğu için bir şey söylüyor.