Battle Royale Haritaları Pubg Vs Call of Duty

Battle Royale Haritaları Pubg Mobile ile Call of Duty COD Mobil Karşılaştırması Temel Konsept Depolama Alanı Cihazları ve Gereksinimleri.

PUBG Mobile ve COD Mobile, battle royale türü için espor topluluğunda popüler oyunlardır.

Battle Royale Haritaları

İki oyun benzer bir temel hayatta kalma konseptini paylaşıyor ve bir cihazda aşağı yukarı aynı depolama alanını gerektiriyor.

Bu iki başlık, kaynak yoğun ve akıllı telefon cihazlarında kullanımı ağır. Dolayısıyla, bu oyunları çalıştırmak için ideal akıllı telefonlar kesinlikle düşük kaliteli telefonlar değildir.

PUBG Mobile, kurulumdan sonra yaklaşık 1,6 GB depolama alanı gerektirirken, COD Mobile için aynısı 1,9 GB’dir.

Bu başlıklar, kullanıcılar için zengin ve yüksek kaliteli sürükleyici bir oyun deneyimi sağlar ve birden fazla battle royale haritası ve oyun modu içerir.

Bu makale, bu iki oyundan hangisinin oyun içinde daha fazla ve daha iyi battle royale haritasına sahip olduğunu analiz eder ve karşılaştırır.

PUBG Mobile ve COD Mobile’da Battle Royale Haritaları

Pubg Mobil

PUBG Mobile’da başlıca beş battle royale klasik haritası vardır: Erangel, Livik, Miramar, Sanhok ve Vikendi.

Erangel ve Miramar, her biri 8×8 km olan oyundaki en büyük arenalardır. Vikendi, 6×6 km ile ikinci en büyük arena iken, Sanhok 4×4 km. Hepsinden daha küçük olan Livik haritası sadece 2×2 km.

Oyuncular, PUBG Mobile’daki Klasik mod bölümünden tercih edilen haritayı seçtikten sonra bu haritalardan herhangi birini deneyimleyebilir.

COD Mobile

PUBG Mobile’ın aksine, COD Mobile’ın iki oyun modu vardır; Battle Royale modu ve Çok Oyunculu mod.

COD Mobile‘da, BR modunda şu anda iki harita bulunmaktadır: Classic ve Alcatraz.

İki arenanın tam boyutu hakkında çok fazla bilgi yok, ancak eski, 15-20 dakikalık yoğun bir maça ev sahipliği yapabilirken, Alcatraz haritası, maç boyunca kısa ve yoğun silahlı çatışmalarla üç kat daha küçük boyuttadır.

Sonuç

Bu oyunların her ikisi de mega popülerdir ve oyuncularına kendi benzersiz yöntemleriyle harika bir oyun deneyimi sunma konusunda başarılıdırlar.

Battle royale haritası karşılaştırması açısından, açıkça, PUBG Mobile, oyunda toplam beş haritaya ev sahipliği yaptığı için kazanan olurken, COD Mobile şu anda oyunda yalnızca iki harita sunuyor.

İki oyun birkaç yönden birbirinden farklıdır ve tamamen bir bireyin hangi oyunu oynayacağı konusundaki tercihine dayanmaktadır.