Asus Oyun Monitörü İncelemesi Fiyat

Asus Oyun Monitörü İncelemesi, Farklı Asus Oyun Monitörünü Keşfedin 4k Çözünürlük Fiyat ve Diğer Özellikler 24, 27 İnç Oyunların Keyfini Çıkarın.

Dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, ekranlar, bilgisayar bileşenleri ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli elektronik ürünler üretirler.

Asus Oyun Monitörü

Odaklarının çoğu oyun monitörleri olmasına rağmen, aynı zamanda ofis kullanımı ve yaratıcı profesyoneller için değişen fiyat noktalarında monitörler de yapıyorlar.

Oyun monitörleri genellikle piyasadaki en iyiler arasındadır, çünkü mevcut en yüksek yenileme monitörlerinden bazılarını üretirler ve son sürümler 360Hz’ye kadar yükselir.

En İyi ASUS Oyun Monitör

1. ASUS VG279QM Monitör İncelemesi

ASUS VG279QM, test ettiğimiz 1080p çözünürlük ile oyun oynamak için en iyi ASUS monitörüdür. Bu, en talepkar oyuncuları tatmin edecek kadar olağanüstü hareket yönetimi sağlayan 27 inçlik bir modeldir.

Geniş görüş açılarına sahip bir IPS paneline sahiptir, bu nedenle yandan bakıldığında görüntüler doğru kalır ve ortak oyunlar oynamak veya içerik paylaşmak için harikadır.

İyi yansıma kullanımı ve mükemmel tepe parlaklığı sayesinde iyi aydınlatılmış ortamlarda iyi görünürlük sağlar, ancak düşük kontrast oranı nedeniyle karanlık odalar için pek uygun değildir.

Geniş bir dönme aralığı ve portre moduna dönüş içeren ergonomi olağanüstüdür ve ekranı tercih ettiğiniz izleme konumuna kolaylıkla ayarlamanıza olanak tanır.

Şarj etmek için bir USB 3.0 bağlantı noktasına, bir çift entegre hoparlöre ve sanal nişangah ve kare hızı sayacı ekleme yeteneği gibi birkaç oyun özelliğine sahiptir.

Performans açısından, inanılmaz derecede sorunsuz ve hızlı tepki veren bir oyun deneyimi sağlayacak şekilde donatılmıştır.

Neredeyse hiç hareket bulanıklığına neden olmayan mükemmel bir yanıt süresine ve hareketin daha akıcı görünmesini sağlamak için 280 Hz’e kadar hız aşırtma yapabileceğiniz 240 Hz yenileme hızına sahiptir.

Çoğu monitörün aksine, değişken yenileme hızıyla eşzamanlı olarak kullanılabilen isteğe bağlı Siyah Çerçeve Ekleme özelliğine sahiptir. VRR ile ilgili olarak, FreeSync’i yerel olarak destekler ve G-SYNC uyumlu olarak onaylanmıştır.

HDR desteği var; ancak, geniş bir renk gamı ​​gösteremediği ve HDR içeriğinde vurguların öne çıkmasını sağlayacak kadar parlak olmadığı için pek bir şey eklemiyor.

Çoğu insan oyun oynamak için 1080p çözünürlükten memnun olmalı ve bu yüksek kare hızına ulaşmak için grafik kartınızda daha fazla boşluk bırakıyor.

Piksel yoğunluğu iş için biraz düşük olduğundan metin o kadar keskin görünmüyor.

2. ASUS TUF VG27AQ Monitör İncelemesi

ASUS TUF VG27AQ, test ettiğimiz 1440p çözünürlükle oyun için en iyi ASUS monitörüdür Asus Oyun Monitörü.

Bu, yüksek yenileme hızı isteyen ancak çözünürlükten ödün vermek istemeyenler için harika bir seçimdir.

Mükemmel ergonomiye sahiptir, ekranı ideal izleme konumunuza yerleştirmenize olanak tanır ve geniş izleme açıları, yandan izlerken görüntü doğruluğunu kaybetmediğiniz anlamına gelir.

İyi bir yansıma kontrolüne sahiptir ve çoğu aydınlatma koşulunda parlamanın üstesinden gelmek için yeterince parlaktır, ancak desteklese bile iyi bir HDR deneyimi sunacak kadar parlak değildir.

Kontrast oranı vasattır, bu da siyahların grimsi görünmesine neden olur, bu nedenle karanlıkta oyun oynamak için en iyi seçenek değildir.

Maksimum 165Hz yenileme hızında oynarken, tepki süresi mükemmeldir ve hızlı hareket eden sahnelerde çok az hareket bulanıklığına neden olur.

Black Frame Insertion özelliğine sahiptir ve diğer ASUS oyun monitörleri gibi, VRR etkinken kullanılabilir. Giriş gecikmesi oldukça düşüktür ve ekran yırtılmasını azaltmak için hem FreeSync desteği hem de G-SYNC uyumluluğu vardır.

60 Hz’de oynarken tepki süresi çok daha yavaştır, bu da bazı konsol oyuncularını hayal kırıklığına uğratabilir.

Daha yeni ASUS TUF Gaming VG27QL1A, 60Hz’de daha iyi bir yanıt süresine sahip, ancak genel olarak o kadar iyi değil ve daha pahalı.

Ne yazık ki, herhangi bir USB bağlantı noktası yok, ancak adanmış olanlarınız yoksa yerleşik hoparlörler var.

Arka ışık, tüm parlaklık seviyelerinde titreşimsizdir ve uzun oyun seansları sırasında göz yorgunluğunu azaltmak için harikadır.

Sonuç olarak, 165Hz yenileme hızı akıcı bir oyun sağlamak için yeterli olduğundan ve daha yüksek çözünürlük, özellikle bu ekran boyutunda daha belirgindir.

3. ASUS ProArt Display PA278QV Monitör İncelemesi

Test ettiğimiz bütçe kategorisindeki en iyi ASUS monitör, ASUS ProArt Display PA278QV’dir.

Bu, yaratıcı profesyoneller için bir bütçe seçeneği olarak tasarlanmış bir 1440p modelidir. Çoklu görev için bol miktarda alan sağlayan 27 inçlik geniş bir ekrana sahiptir ve ince kenarlıkları onu çoklu monitör kurulumları için mükemmel bir seçim haline getirir.

Çoğu ofis ortamına kolayca uyan şık ama basit bir tasarıma sahiptir ve mükemmel ergonomiye sahiptir, tam 180 derece döndürme ve portre moduna döndürme sağlar.

Geniş görüş açılarına sahiptir, bu nedenle yandan bakıldığında görüntüler doğru kalır ve ekranınızdaki içeriği arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla paylaşmak için harikadır.

Kutudan çıkar çıkmaz doğruluk iyidir ve sRGB renk alanını neredeyse tam kaplayan mükemmel bir SDR renk gamına sahiptir.

Ne yazık ki, bu fiyat aralığında bir monitör için biraz beklenmesine rağmen HDR’yi desteklemiyor Asus Oyun Monitörü.

Oyun oynamak istiyorsanız, hızlı hareket eden nesneleri çok iyi kullanır. Hızlı tepki süresi, düşük giriş gecikmesi ve hareketin tipik bir 60Hz panelden biraz daha akıcı görünmesini sağlayan 75Hz yenileme hızına sahiptir.

Ekran yırtılmasını azaltmak için Adaptive Sync’i destekler ve FreeSync ve G-SYNC ile uyumludur.

Hareket bulanıklığını azaltmak için isteğe bağlı bir Siyah Çerçeve Ekleme özelliği vardır, ancak parazit nedeniyle görüntü çoğaltılmasına neden olur.

Şarj etmek veya veri için kullanabileceğiniz dört adet USB 3.0 bağlantı noktası vardır ve 3,5 mm analog ses girişi bağlantı noktasını kullanarak harici cihazlardan ses çalmak için yerleşik hoparlörleri kullanabilirsiniz.

Belgeleri yazdırmadan önce gerçek boyutlarında önizlemenizi ve hizalamanızı sağlayan ASUS QuickFit Virtual Scale adlı bir özelliğe sahiptir.

Genel olarak, bu, çoğu insanı ve test ettiğimiz bütçe kategorisindeki en iyi ASUS monitörü memnun etmesi gereken çok yönlü bir seçenektir.