Alienware 25 Oyun Monitörü AW2518H İncelemesi

Alienware 25 Oyun Monitörü AW2518H Hoparlörlerle Fiyat Özelliklerini İnceleyin En İyi Durumları Satın almadan önce tüm ayrıntıları bilmeniz gerekir.

Alienware 25 Oyun Monitörü AW2518H Hoparlörlerle Fiyat Özelliklerini İnceleyin En İyi Durumları Satın almadan önce tüm ayrıntıları bilmeniz gerekir.

Alienware 25 Oyun Monitörü AW2518H İncelemesi

Alienware 25 Oyun Monitörü AW2518H, tanınmış PC oyun markasının ilk oyun monitörüdür ve Alienware’in Area 51 Threadripper Edition gibi etkileyici oyun bilgisayarlarından biriyle donattıysanız, o zaman ideal bir eşliktir.

Diğer Alienware ürünlerinde olduğu gibi Alienware 25 AW2518H, etkileyici yapı kalitesi ve oyun odaklı özellikleri, seçici oyunculara hitap edecek çekici bir tasarımla birleştirir.

240 Hz yenileme hızı, Nvidia G-Sync veya AMD Free-Sync teknolojisi desteği ve düşük 1 ms yanıt süresi ile AW2518H, oyuncuların bir ekranda aradıkları pek çok kutuyu işaretler – özellikle hızlı tempolu, rekabetçi çok oyunculu oynuyorlarsa oyunlar.

Verim

Alienware 25 Oyun Monitörü AW2518H’nin kurulumu kolaydır ve alet gerektirmez. 1080p TN ekranı başlangıçta daha yüksek çözünürlüklü daha büyük monitörler kadar etkileyici olmasa da AW2518H’nin mükemmel görüntü kalitesi sağladığı da açıktır.

1000: 1 kontrast oranı sayesinde siyah ve beyaz seviyeleri mükemmel, renkler ise canlı ve doğruydu.

Görüş açıları, TN paneller için biraz Aşil topuğudur ve bu nedenle, monitöre baştan başka perspektiflerden bakıldığında renk ve canlılık solması ile burada kanıtlanmıştır.

Ekranın boyutu nedeniyle, arkadaşlarınızın sizi oynamanızı izlemesi için Alienware 25 Oyun Monitörü AW2518H’yi satın almanız pek olası değildir, ancak bu sorun kesinlikle akılda tutulması gereken bir konudur.

Hızlı reflekslerin gerekli olduğu bir oyun olan popüler PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu oynamayı içeren testlerimiz sırasında, Alienware AW2518H’nin yüksek yenileme hızı ve düşük girdi gecikmesi gerçekten parladı.

İnanılmaz derecede duyarlı bir oyun deneyimi sunarlar ve size gerçekten rekabet avantajı sağlayabilir.

Ekran yırtılmasının hiçbir ipucu yoktu ve genel olarak Alienware AW2518H harika bir iş çıkardı.

Oyunlar ve filmler de canlı ekranda harika görünüyordu, bu nedenle daha yüksek kare hızları için görüntü kalitesinden ödün vermiyorsunuz.

Ancak, daha yüksek çözünürlüklere alışkınsanız, 1080p’ye düşmek canınızı yakabilir; Grafik doğruluğuna değer veriyorsanız, 1440p ve hatta 4K monitöre gitmeniz daha iyi olur.

Grafik kartı teknolojisindeki gelişmeler sayesinde, daha yüksek çözünürlükleri zorlamak istiyorsanız kare hızlarından çok fazla ödün vermek zorunda değilsiniz – ancak monitörün yanıt süresi biraz düşebilir.

Tasarım

Alienware 25 AW2518H’yi kutusundan çıkarıp kurduktan hemen sonra sizi yakalayan şey, ne kadar iyi göründüğüdür.

Alienware’in diğer ürünlerinden tasarım ipuçları alan siyah ve gümüş rengi bir tasarıma sahiptir.

Diğer bazı oyun monitörleriyle karşılaştırıldığında AW2518H oldukça abartısız görünse de, boyun ve ayağın keskin açıları bunun sıradan bir ofis monitörü olmadığını açıkça ortaya koyuyor.

Ekranın arkasında, Alienware logosuyla birlikte üç LED hattı aydınlatılabilir ve diğer Alienware ürünlerinizle ve hatta uyumlu oyunlarla senkronize edebileceğiniz AlienFX teknolojisi kullanılarak bir dizi rengi görüntüleyecek şekilde yapılandırılabilir.

Bu, ciddi ve profesyonel oyuncular için pek ilgi çekici olmayacak, ancak Alienware, (pahalı) oyun donanımlarında biraz yetenek isteyen oyunculara burada taviz veriyor.

BenQ Zowie XL2540, gereksiz numaralardan kaçınan çok daha basit bir tasarıma sahiptir ve bu bazı insanlara uygun olsa da, diğerleri bunu biraz sıkıcı bulabilir. Alienware 25 AW2518H, işlevsel tasarım ve yetenek arasında iyi bir denge kurar.

Ekranın yanlarındaki ve üst kısmındaki çerçeveler etkileyici derecede incedir, bu da monitörün neredeyse tüm önünün ekranı tarafından işgal edildiği anlamına gelir.

Ayrıca, görüntüyü kesintiye uğratan kalın çerçeveler olmadan, çoklu monitör kurulumları için monitörleri her iki tarafa da yerleştirmenize olanak tanır.

Her zamanki gibi, alt çerçeve diğerlerinden biraz daha kalındır ve basit ama etkili bir yazı tipinde “Alienware” kelimesini barındırır.

Ekranın sağ alt köşesinde, çerçevenin alt tarafında altı menü düğmesi bulunur.

Bu yerleşim monitörlerde yaygın olsa da, bazen ekran menülerini kullanmayı zorlaştırabilir.

Neyse ki, burada ekran menüsünün tasarımı, ilgili düğmelerin üzerinde ekranda görünen açıkça etiketlenmiş semboller sayesinde düğmeleri kullanarak gezinmeyi kolaylaştırıyor.

Çeşitli bağlantı noktaları monitörün alt tarafında gizlenmiştir.

Bunlar bir güç konektörü, DisplayPort, hat çıkışı ses bağlantı noktası, USB bağlantı noktası, kulaklık girişi, üç USB 3.0 bağlantı noktası, bir USB yukarı akış bağlantı noktası (monitörü PC’nize bağlamak için) ve HDI içerir.

DVI gibi daha eski bağlantılar bulunmasa da, bu iyi bir giriş seçimidir.

Genel olarak Alienware 25 AW2518H, bazı oyun monitörlerinin gösterişli tasarımları sayesinde olma alışkanlığına sahip olduklarından, çok fazla zorlayıcı olmadan masa üzerinde harika görünen, çok güzel tasarlanmış bir monitördür.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik

25 inç 1080p monitör için Alienware 25 AW2518H, 699,99 ABD Doları (670 £, yaklaşık 870 ABD Doları) fiyatıyla pahalı tarafta.

Bununla birlikte, hem ABD hem de İngiltere’deki Dell mağazaları, yerleşik Nvidia G-Sync teknolojisine sahip sürüm için fiyatı sırasıyla 599,99 $ ve 550 £ ‘a düşüren fiyat indirimleri sunuyordu.

Bununla birlikte, bu indirimlerle bile bu pahalı bir monitör ve yüksek çözünürlükler ve dev ekran boyutundan ziyade yüksek yenileme hızlarına ve düşük yanıt sürelerine odaklanan bir başka profesyonel oyun monitörü olan BenQ Zowie XL2540’tan daha pahalı. Bunun maliyeti 497 $ (430 £, 699 AU $).

Ayrıca, AMD’nin rakibi Free-Sync teknolojisini destekleyen Alienware AW2518H’nin bir sürümünü de satın alabilirsiniz.

Bu, G-Sync’in yaptığı gibi monitörde yerleşik donanım gerektirmediğinden, fiyat oldukça ucuzdur.

AMD Free-Sync sürümü ABD’de 499.99 $ ‘dır, ancak şu anda 429.99 $’ a promosyonda mevcuttur.

Birleşik Krallık’ta Free-Sync sürümünün fiyatı 465,60 sterlin ve şu anki promosyon fiyatı 349,99 sterlin. Avustralya’da bu sürüm 698 AU $ maliyeti

AOC PDS241 Porsche Design gibi oyun dışı 1080p 24 inç monitörlerle karşılaştırıldığında, fiyatı 189 £ (yaklaşık 240 $, AU 320 $) ile karşılaştırıldığında, Alienware 25 Oyun Monitörü AW2518H pahalı bir teklif gibi görünüyor.

Bununla birlikte, bir monitörde aradığınız en önemli şey hız ve yanıt verme ise, o zaman etkileyici oyun teknolojisi sayesinde, Alienware 25 Oyun Monitörü AW2518H tarafından iyi bir şekilde hizmet alacaksınız.

Alienware’in itibarı ve Dell’in satış sonrası desteği de AW2518H için biraz fazladan ödeme yapmanın iyi bir yatırım olması gerektiği anlamına gelir.