200 Dolar Altındaki En İyi Oyun Monitörü

200 Dolar Altındaki En Iyi Oyun Monitörü Listesi 144 Hz 24, 27 İnç Çözünürlük Ayrıntıları Oyuncular Oyun Monitörü 200 Dolar Altına Alabilir.

İster sadece ara sıra oyun oynayın, isterse sadece bir bütçeyle oynayın, yine de 200 $ ‘dan daha düşük bir fiyata iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

200 Dolar Altındaki En Iyi Oyun Monitörü

200 $ ‘ın altındaki en iyi oyun monitörleri genellikle süper hızlı yenileme hızları veya yüksek çözünürlüklü ekranlar sunmaz, ancak fiyatlar düştükçe, bütçe monitörleri her zamankinden daha fazla özellik dolu hale geldi.

Çoğu bütçe monitörü artık değişken yenileme hızları ve sanal ekran görüntüleri gibi daha yeni oyun teknolojilerini bile destekliyor.

200 Dolar Altındaki En Iyi Oyun Monitörü 4K

1. MSI Optix G27C5 Monitor Review

27 inç boyutunda 200 doların altındaki en iyi oyun MSI Optix G27C5’tir. Sınırlı ergonomiye sahip oldukça iyi oluşturulmuş bir seçenektir, ancak çoğu oyuncu çok iyi oyun performansını takdir etmelidir.

1080p çözünürlüğü, iş için de kullanırsanız çok sınırlayıcı olabilir, ancak grafik kartınız için fazla zorlamaz.

FreeSync değişken yenileme hızı (VRR) desteği ve ekran yırtılmasını azaltmak için G-SYNC uyumluluğu ile yüksek 165Hz yenileme hızına sahiptir.

Maksimum yenileme hızında tepki süresi iyidir ve 60Hz’de hala oldukça hızlıdır, ancak bu yenileme hızında bir miktar hareket bulanıklığı fark edebilirsiniz.

Black Frame Insertion özelliği var, ancak ne yazık ki 120Hz’nin altında titremiyor.

Giriş gecikmesi inanılmaz derecede düşük ve VRR etkinken düşük kalıyor, bu harika. VA paneli ve mükemmel kontrast oranı nedeniyle karanlık oda oyunları için harika bir seçimdir, bu nedenle siyahlar olması gerektiği gibi görünür.

Ayrıca olağanüstü gri homojenliğe sahiptir, bu nedenle ekrandaki düz renkler harika görünür, ancak bu birimler arasında değişebilir.

Dar görüş açıları var, ancak bu bir VA panelinden bekleniyor ve HDR’yi desteklemiyor.

Bununla birlikte, iyi bir tepe parlaklığına ve iyi yansıtma işlemine sahip olduğundan, oldukça aydınlık odalarda kullanım için de iyi bir seçimdir, ancak pencerenin karşısına yerleştirmekten kaçınmak en iyisidir.

2. LG 24GL600F Monitor Review

Test ettiğimiz 24 inç ekrana sahip 200 doların altındaki en iyi oyun monitörü LG 27GL600F.

İnanılmaz hareket işleme ile çok iyi bir oyun performansı sağlar ve çoğu oyuncuyu memnun edecek yeterli özelliğe sahiptir.

Bununla birlikte, ergonomi açısından pek bir şey sunmadığından, ideal bir görüntüleme konumuna yerleştirmek zor olabilir. Hız aşırtma yapamayacağınız yerel 144 Hz yenileme hızına sahiptir.

TN paneli sayesinde, 60 Hz’de oyun oynarken bile eşit derecede iyi olan maksimum yenileme hızında dikkate değer bir tepki süresine sahiptir. Giriş gecikmesi inanılmaz derecede düşüktür, FreeSync desteğine, G-SYNC uyumluluğuna sahiptir ve FPS oyunları için ekrana sanal artı işareti ekleyebilirsiniz.

Bu uzun oyun seansları için titreşimsiz bir arka ışığa sahiptir ve hareketin görünümünü iyileştirmek için titreşim sunabilirsiniz ve 120Hz ile 144Hz arasında titreşir.

Son olarak, iyi aydınlatılmış odalarda parlamayla mücadele edecek kadar parlak hale gelir ve mükemmel yansıma işleme özelliğine sahiptir.

TN paneli en iyi resim kalitesini sağlamaz. Karanlıkta bakıldığında siyahların mavimsi / gri görünmesini sağlayan düşük bir kontrast oranı ve korkunç siyah tekdüzelik vardır.

Aynı zamanda dar görüş açılarına sahiptir, böylece yalnızca doğrudan önden izlerken en doğru görüntüyü elde edersiniz.

3. ASUS VG245H Monitor Review

Daha iyi ergonomiye sahip bir monitör tercih ediyorsanız, ASUS VG245H’ye bakın.

LG 24GL600F’den daha düşük bir maksimum yenileme hızına sahiptir, ancak standı çok çeşitli ayarlamalara izin verir, böylece istediğiniz konuma yerleştirebilirsiniz.

Kutudan çıkar çıkmaz mükemmel renk doğruluğuna sahiptir, bu nedenle kalibre edilmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca bir TN panele, 75Hz yenileme hızına ve FreeSync desteğine sahip ve oyun açısından LG’ye çok benzer bir performans gösteriyor.

Son derece hızlı tepki verdiği ve giriş gecikmesi düşük olduğu için hareket yönetimi mükemmeldir.

Ne yazık ki, dar görüş açıları, düşük kontrast oranı ve tekdüzelik sorunları olduğu için resim kalitesi en iyisi değil.

Genel olarak, test ettiğimiz 200 doların altındaki en iyi oyun monitörü LG’dir, ancak daha iyi ergonomiye sahip bir standa sahip bir şey tercih ediyorsanız, ASUS’a bakın.

4. HP 27F Monitor Review

İş veya diğer kullanımlar için de kullanabileceğiniz 200 doların altındaki en iyi oyun monitörü HP 27F’dir.

Bu çok yönlü model, sıradan oyuncuları memnun etmesi gereken iyi bir oyun performansı sunar.

1080p çözünürlük, üretkenlik için kullanmayı planlıyorsanız çok sınırlayıcı olabilir, ancak yine de çoğu kullanım için yeterince iyidir.

VRR etkinken oyun oynarken bile eşit derecede düşük olan inanılmaz derecede düşük giriş gecikmesine sahip, bu harika.

Rekabetçi oyuncular için yeterli olmayabilecek 75Hz yenileme hızına sahiptir, ancak FreeSync desteği, sıradan oyuncular için bu fiyat aralığındaki bir monitöre hoş bir ektir.

75Hz’de tepki süresi iyi ve 60Hz’de biraz daha yavaş, bu yüzden biraz hareket bulanıklığı fark edebilirsiniz.

Co-op oyun için ideal olan geniş görüş açılarına sahiptir ve aydınlık bir odada oyun oynamak istiyorsanız, harika yansıma işleme ve yeterli tepe parlaklığına sahiptir.

Bu model, hareketin görünümünü iyileştirmek için Siyah Çerçeve Ekleme özelliğine sahip değildir. HDR’yi desteklemiyor ve aynı zamanda düşük bir kontrast oranına sahip, ancak bu bir IPS panelinden bekleniyor.

5. Lenovo Q27q-10 Monitor Review

Daha da yüksek çözünürlüğe sahip bir şey istiyorsanız, Lenovo Q27q-10’a bakın.

HP 27F’den daha yavaş tepki süresine sahiptir, bu nedenle hareket bulanıklığını daha da fark edebilirsiniz. Bununla birlikte, 1440p çözünürlük net metinler sağlar ve üretkenlik için mükemmeldir.

Oyun açısından, 75Hz yenileme hızına, FreeSync desteğine, düşük giriş gecikmesine sahip olduğu için HP’ye çok benzer bir performans sergiliyor, ancak temel farkı NVIDIA grafik kartlarıyla da G-SYNC uyumlu olmasıdır.

Ayrıca yerleşik hoparlörlere sahiptir, bu nedenle istemiyorsanız harici bir kurulum satın almanıza gerek kalmaz. Düşük kontrast oranına sahip olduğu için karanlık oda oyunları için de önerilmez, ancak iyi aydınlatılmış bir odada kullanmak istiyorsanız iyi bir tepe parlaklığına ve harika yansımaya sahiptir.