1080 Grafik Kartı İncelemesi 2GB 4GB 8GB Fiyatı

1080 Grafik Kartı İncelemesi 2GB 4GB 8GB Fiyatı Dizüstü Bilgisayar Teknik Özellikleri, Analizi ve diğer önemli bilgilerle birlikte Nvidia GTX 1080 1080 Grafik Kartı in Ayrıntılı İncelemesini Keşfedin.

Nvidia GTX 1080, doğrudan tek GPU dünyasının zirvesine yükselen olağanüstü grafik performansı sunar.

1080 Grafik Kartı İncelemesi 2GB 4GB 8GB Fiyatı

4K veya daha yüksek yenileme hızlarında oyun oynamak istiyorsanız, bu kart mükemmel bir seçimdir.

Nvidia’nın Pascal GPU mimarisi, Nvidia GeForce GTX 1080 piyasaya çıkmadan bir yıl önce her PC meraklısının bileşen istek listesinin başında yer aldı.

Ve iyi bir sebeple – 28 nm’den daha küçük bir üretim sürecini ilk kez gördük.

Neredeyse 14nm Intel Skylake kadar küçük olan Pascal, yeni 15nm FinFet sürecini ana akımdaki en iyi grafik kartlarına getirdi.

Ve Nvidia GTX 1080, bu şekilde daha fazla transistör, daha hızlı performans ve daha iyi verimlilikle geldi.

Bu, oyuncuların daha yüksek kare hızlarında, çözünürlüklerde en iyi PC oyunlarının keyfini çıkarmasına olanak tanıdı ve daha önce mümkün olandan daha iyi bir VR deneyimi için yapıldı.

Tasarım

Nvidia GeForce GTX 1080, geçmişte gördüğümüz bazı GTX 980’ler kadar havalı çalışmıyor, ancak yine de 82 derece C’ye veya güç sınırını artırıp GPU Boost’a izin verirseniz 91 dereceye sıkıca oturuyor. bu ekstra termal tavan boşluğu.

  Aşırı ısınma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Özellikle bu kartla ilgili ilginç olan, DisplayPort 1.4 bağlantı standardıdır.

Özellikle 4K oyun söz konusu olduğunda, daha yüksek yenileme hızına sahip monitörlerin olmaması çok büyük bir sınırlayıcı faktördür.

Bunun nedeni, DisplayPort 1.2’nin 60 Hz’de 4K pompalamakla sınırlı olmasıdır; bu, 144Hz oyun panellerinin tereyağlı akıcılığının daha yüksek piksel yoğunluklu ekranlarda elde edilemeyeceği anlamına gelir.

Henüz piyasada 4K 120Hz panel bulunmasa da, Nvidia, SLI’da iki 1080’in 144Hz’de 4K çözünürlüğü sağlayabileceğini iddia ediyor.

DisplayPort 1.4 ayrıca HDR ile 60 Hz’de 8K (7680×4320) veya HDR ile 120 Hz’de 4K’ya varan çözünürlükleri destekler.

Güç ver

Ve Nvidia GeForce GTX 1080, bu bağlantı noktalarını kullanacak beygir gücüne sahiptir.

2,560 CUDA çekirdeği, 160 doku birimi, 64 ROP, 8 GB Micron’un en yeni GDDR5X VRAM’i ve rahat bir 1.733 MHz’de çalışan bir GPU hızlandırma saatiyle dolu bir reçel, PC meraklıları topluluğunun neden bu kadar abuzz olduğunu merak ediyor musunuz?

Teknik jargonla daha az bilgili olanlar için, bu kartları karşılaştırmanın en iyi yolu, basitçe kaç TFLOP üretebileceklerine bakmaktır.

GTX 980, saygın bir 5.5 TFLOP, 980 Ti, 6.5, Titan 7’yi yönetiyor.

Ve GTX 1080? 9 teraflop.

Evet, özünde selefinden neredeyse iki kat daha güçlü olmalı ve neredeyse her senaryoda öyle. En azından bizim testlerimizde. Öyleyse başlayalım.

4K Ultra HD’yi erken benimseyenlerin sahip olduğu en büyük muamma, bu güzel pikselleri güçlendirmek için uygun bir grafik çözümü bulmaktı.

8,294,400 nokta çözünürlük küçük bir sayı değildir. Ve en yeni ve en büyük AAA başlıklarının bazılarında her şeyi saniyede 60 kare hızında denemek ve işlemek için ciddi bir işlem gücü gerekir.

Çoğu durumda en iyi çözüm çoklu kart kurulumlarını tercih etmekti. Bu dolgun canavarı taşımak için çift Nvidia GTX 980 Ti, AMD Fury X veya diğer çılgın çözümlerin bir araya getirildiğini görmek alışılmadık bir durum değil.

Bununla birlikte, bununla ilgili sorun, hem Crossfire hem de SLI’nın nasıl çalıştığıdır. Yani her oyunun oyun geliştiricisinin desteğini gerektirir.

Örneğin Total War’ı ele alalım. Attila’yı SLI profiliyle 4K’da oynamak ister misiniz?

Ne yazık ki, yoklar, ekstra 400 sterlinlik kartınız bir kağıt ağırlığı oldu. İşte bu nedenle, diğer nedenlerin yanı sıra, tek bir kart çözümü çok caziptir.

GTX 1080 Grafik Kartı sağlar mı?

Mümkün olan her yerde maksimum kenar yumuşatma ayarlarını kullandığımı ve bu oyunların sisteminizin GPU’sunu yoğun olarak kullanacak şekilde tasarlandığını akılda tutmak önemlidir.

Gerçek şu ki, 4K’da ekranınızdaki piksel yoğunluğu o kadar yüksek ki, bu korkunç pürüzlü piksellere karşı koymak için daha az agresif AA’ya ihtiyacınız olacak.

Bunun anlamı, bu adil, bilimsel ve ampirik test metodolojilerinin dışında, gerçekte GPU’nuzda çok daha az yük ve daha yüksek kare hızları göreceksiniz.

GTX 1080 ne değildir?

Yine de bu Pascal’ın son şekli değil. Bu, Nvidia’nın HBM 2.0 uyumlu Tesla serisi sunucu kartlarında bulunan GP100’ün aksine yalnızca GP104 GPU’dur.

GP104’ü Maxwell serisi mimarinin küçültülmüş bir varyantı olarak düşünün.

Yine de bu onu kötü yapmaz. Nvidia’nın şimdiye kadarki en çok ürettiği GTX 1080’de gömülü bir ton hız aşırtma potansiyeli var.

Aranızdaki AMD hayranları şüphesiz bu geçici amiral gemisindeki HBM bellek eksikliğine alay edecekler ve evet bu doğru olsa da GDDR5X hala alay edilecek bir şey değil.

256-bit veriyolu, 10.000 MHz saat ve 320GB / s bant genişliği ile herhangi bir endişe duymadan 4K ve 1440p’de iyi performans gösterme kapasitesinden daha fazlasını sunar.

1080 Grafik Kartı Fiyat

Sonuçta Nvidia’nın GeForce GTX 1080 ile ilgili en büyük sorunumuz fiyatlandırmaya bağlı.

Ellerinizi karta erken teslim etmenin 80 $ prim var. AIB ortağının perakende fiyatları, stok referans soğutucusundan çok daha düşük olacaktır.

Gerçekte bu, mantıklı bir şey ifade etmiyor.

Üfleyici tarzı örtü, etkili olmasına rağmen, daha kabul edilebilir sıcaklıklarda daha yüksek hız aşırtmalarla başa çıkmak için gerekli kapasiteye sahip değildir.

Bunun da ötesinde, satış sonrası kartların büyük çoğunluğunun standart olarak hız aşırtılacağına bahse girebilirsiniz, bu da daha düşük bir fiyata daha optimize edilmiş bir soğutucu ile daha iyi performans elde edeceğiniz anlamına gelir.